Nasze serwisy:

pokaż odpowiedzi jako:

marta24

bateria wannowa - pomocyy!!

dodał: marta24 2008-02-02 21:01
:  Edytuj

mam problem z bateria wannowa ..konkretnie z przelacznikiem do prysznica w niedawno kupionej bateri z mieszaczem ..chodzi o to ze do tej pory po pociagnieciu w gore przełacznika, woda plynela z sluchawki prysznicowej do momentu zamkniecia zaworu mieszacza, potem przelacznik opadał i strumien wody po ponownym otwarciu zaworu plynal z kranu (prawidłowo), teraz tak sie nie dzieje..przełacznik ciezko chodzi i nie opada po zamknieciu zaworu ...skutek tego taki ze przynajmniej raz dziennie mam nadprogramowy prysznic jesli wczesniej nie wcisnełam tego przełacznika..a zatem uprzejmie prosze o jakiekolwiek sugestie co do przyczyny i ewentualnej naprawy ktorej mam zamiar sama sie podjac smiling smiley

do góry

Majsterklepka

dodał: Majsterklepka 2008-02-02 23:51

Witam. Prawdopodobnie przełącznik zaszedł w środku kamieniem. Może nie trzeba nic naprawiać. Proponuję zacząć od "rozruszania" przełącznika. Kilkanaście razy w górę i w dół. Ewentualnie lekko go odkręcić. Istnieje ewentualność, że element uległ uszkodzeniu, np. zatarciu. Wtedy należy go wymienić. Pozdrawiam

do góry

marta24

dodał: marta24 2008-02-03 01:23

dziekuje za odpowiedz smiling smiley ale kamień raczej odpada ..po wykręceniu przełącznika wszytko jest jak nowe, zreszta nic dziwnego w końcu to prawie nowa bateria smiling smiley moze rzeczywiście sie zatarla ...a może to kwestia cisnienia wody? coż ,chyba nie obejdzie sie bez konsultacji ze sprzedawca ,zwyczajnie wykrece ten element i zapytam czy w ramach gwarancji nie da sie tego wymienic..dodam ze ta bateria kosztowala mnie ponad cztery stowy i miala byc niezawodna..ceramiczne glowice bla bla bla.. gdyby komus wpadl do glowy jakis pomysł to prosze smiling smiley

do góry

Jacek M

dodał: Jacek M 2008-09-15 20:51

Witam,
Mam to samo od 3 dni (bateria roczna). Jak Pani sobie poradziła z problemem - jakaś poważna usterka?
Prośba o odp.

Dziękuję
JM

do góry
Nasze serwisy