Nasze serwisy:

Misia

Re: czyszczenie gresu polerowanego

dodano: 2007-06-28 12:08

Też mam od 3 miesięcy ten sam problem,ale EL-MA ma rację woda z octem lub sama woda przemyć mopem prostokątnym i drugim suchym lub sciągaczką taką większą niż do okien.Sprawdzone!!!!!!!!!!!!!!!!!Żadnych pronto,żadnych płynów nabłyszczających,zadnych cifów.

pokaż odpowiedzi jako:

m_gat

czyszczenie gresu polerowanego

dodał: m_gat 2007-04-09 12:06

Kupiłem gres polerowany i po położeniu w salonie nie możemy go doczyścić . Ciągle widać jakieś dziwne smugi i plamy.Może ktoś ma sposób?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-04-09 12:08 przez m_gat.

do góry
User Avatar img

u-boot

dodał: u-boot 2007-04-11 14:54

gres polerowany zaraz po polozeniu powinienes zaimpregnowac srodkiem do impregnacji gresow polerowanych
jezeli jednak w trakcie ukladania plytek zostaly one pobrudzone np klejem do plytek, mozesz miec klopot i to spory - zaprawy klejace do plytek sa żrące poniewaz sa na bazie cementu, a poniewaz gres polerowany nie ma warstwy ze szkliwia..... sam rozumiesz....

do góry

Radeczek

dodał: Radeczek 2007-04-12 11:27

Witam,
Napisz o swych "podejrzeniach" z czego te plamy mogły powstać. Czy to po przyklejeniu zostały plamy po zaprawie klejącej i po fudze czy też jakiś inny czynnik mógł tam naplamić, może uda się dobrać jakiś środek. Tak jak pisał U-boot z doczyszczeniem go będzie kłopot i wynika on z samej konstrukcji gresu polerowanego (w procesie polerowania "otwarte zostają wszystkie pory" i niezaimpregnowany gres polerowany "przyjmuje" plamy jak mało co innego). pozdr

do góry

m_gat

dodał: m_gat 2007-04-17 19:55

To nie są typowe plamy jak od kleju czy czegoś podobnego. Nie były przez nas niczym zabrudzone. Płytki prawdopodobnie na etapie produkcji były pokryte woskiem , po każdym myciu wyglądają nieco lepiej ale to jeszcze nie to co powinno być . Szczególnie widać to pod słońce które jest bezlitostnym sprawdzianem wielu rzeczy. Próbowaliśmy wielu środków do czyszczenia gresu szczególnie tych z odtłuszczaniem ale niestety efektu jeszcze brak. Jeśli ktoś ma sprawdzony środek to proszę o info.
Dziękuję Marek G.

do góry

heniu

dodał: heniu 2007-04-27 18:12

Prawdopodobnie nie usunąłeś dokładnie powłoki z wosku która zabezpieczała płytki. Mogę Ci polecić specjalistyczny środek Sopro Gr 701, lub też tańsze i niewiele gorsze preparaty sann profi czysty gres lub środek do usuwania zaprawy spoinowej, które równie dobrze usuwają wosk. po tym zabiegu końecznie zaimpregnuj płytki aby zapobiec ich brudzeniu się.

do góry

heartap

dodał: heartap 2007-06-23 19:24
:  Edytuj

Ja mam troche inny problem. Przed polozeniem zaimpregowalem gres plynem sopro. Jednak podczas kladzenia podlogi, glazurnik wzial i pomazal kilka plytek olowkiem.
I tu zaczyna sie klopot, nie moge tych kresek niczym zetrzec. Mial z was ktos podobny problem.
prosze o pomoc!!!!!

do góry

armadillo

dodał: armadillo 2007-08-14 12:24

Taaaa, a mi popisał flamastrem.... i takie połozył bo myslał ze sie zmyje! Teraz trzeba je skuwac i kłaść nowe.

do góry

ARTUS12

dodał: ARTUS12 2012-08-24 16:16

Witam, u mnie fachowiec pomalował ołówkiem, niestety przez 7 lat użytkowania, ołówek się nie zmył. Próbowałam wieloma środkami i nic nie pomogło.

do góry

Mada1974

dodał: Mada1974 2012-12-23 23:28

Proszę spróbować pastą do zębów - u mnie pomogło. Nałożyć warstwę pasty na "plamę" z ołówka trochę odczekać a potem spróbować doczyścić. Pozdrawiam

do góry

jacek glazurnik

dodał: jacek glazurnik 2014-01-11 16:45

użyj 3-5% kwasu solnego i po kłopocie.uważaj na fugi bo nastąpi ich osłabiebie poprzez działanie kwasu i może je wybielićczy też zmienić barwę.

do góry

krzysiek35

dodał: krzysiek35 2011-07-10 11:06

A ja uważam Heniu ze preparaty sann profi są zdecydowanie lepsze od Sopro - i tańsze ( jest jeszcze taka firma Dragon ) słyszałem tez wiele pozytywnych komentarzy do tych środków , ale sam osobiście nie korzystalem z nich

do góry

opus

dodał: opus 2010-03-20 09:50

Mam dokładnie ten sam problem Powiedz czy udało Ci sie może usunąć te smugi.

do góry

vinetou

dodał: vinetou 2011-01-09 22:54

Możesz spróbować środka do usuwania wosku PCI ENTROLLER czy jakoś tak,jest to taka pasta którą nakłada się na powierzchnie i jak po kilku godzinach wyschnie zciera,ale to powinno się robić na płytkach jeszcze nie impregnowanych o dużej warstwie wosku na wierzchu ,bo Sopro sobie z taką warstwą grubą nie da rady.Środek ten jest dość drogi i trudno dostępny w polsce,ja swego czasu sprowadzałem do jednego z marketów sieci Leroy jak tam pracowałem.

do góry

mr gres

dodał: mr gres 2011-05-28 17:20

witam jestem fachowcem w ukladaniu gresu polerowanego
tez kiedys mialem kilka problemow z plamami fugami , kawa , coca cola , i innymi z pozoru nie do zmycia plamami
hg i reszta byla stosowana , niestety wg mnie to lipa
na plamy polecam wybielacz w plynie do mycia wybielacz z woda
a do polerowania czystego mopa z mikrofibry )

do góry

EL_MA

dodał: EL_MA 2007-06-27 22:57

Gres polerowany najlepiej czyścić wodą z dodatkiem octu, a podczas normalnego użytkowania na mokro myc tylko samą wodą i wycierać do sucha aby nie było smug. Mam podłogi zrobione płytkami z gresu polerowanego w kolorze kremowym i tylko w taki sposób je czyszcze i nie mam żadnych smug.

do góry

Ola

dodał: Ola 2007-06-28 12:11

POPIERAM ELMĘ i MISIĘ

do góry

majag

dodał: majag 2007-12-19 14:15

witam jestem tu nowa i nieukrywam że zastanawiam się nad zakupem gresu polerowanego na cały alon kucnie i jadalnie tylko zastanawiam się czy dam radę utrzymac ich czystość - czy widoczny jest szybciej kurz i smugi niż na zwykłych płytkach - bardzo prosze o pomoc

do góry

magda532

dodał: magda532 2012-08-07 18:05

Nie kupuj tego dziadostwa jest straszny do utrzymania w czystości coś okropnego.Żebym wiedziała od początku to wcale bym go nie kładła

do góry

syty123

dodał: syty123 2007-06-28 07:12

HG- zmywacz nabłyszczaczy i wosku - chyba tak się to nazywa. POLECAM
Następnie impregnat do płytek polerowanych. Nakładaj go wałkiem do lakierowania - Cienką warstwę jedna obok drugiej. NIE DAWAJ MOKRYCH WARSTW NA MOKRE bo będą smugi. Sabrudzenia z cementu (kleje, fugi) HG - środek do usuwania zaprawy cementowej. Jeśli masz odbarwioną płytkę przez fugę to KERANET firmy MAPEI . Tylko z keranetem ostrożnie w okolicach fug bo wypali

do góry

ewa

dodał: ewa 2007-06-28 07:59

miałam pecha nikt mi nie mówił o impregnacji ale na plamy z soków i innych pospolitych nadaje się emsal w niebieskiej butelce rozcieńczony nanieść na brudną płykę do tej pory go używam

do góry

Urszula madejsza

dodał: Urszula madejsza 2007-07-03 23:16

Witam!
Mam spory problem z gresem polerowanym firmy Nowa Gala S 2 jasny beż! Został dwukrotnie zaimpregnowany płynem HG na plamy i problem jest nadal !!!! Widać każdą plamkę nawet po nie startej wodzie i co mam zrobić! Boję sie używać już wszystkiego! Ale to jest kuchnia w której nie da się fruwać, Może ktoś mi zaradzi! Pozdrawiam

do góry

maja29l@o2.pl

dodał: maja29l@o2.pl 2010-02-03 14:33

Płytki z Nowej Gali są nie najlepsze,mowa o gresie SL 02.Po położeniu tak do poł roku nic się nie działo natomiast potem,powstała taka powłoka,jak to niektórzy określają mgiełka.Składałam reklamację,przyjechał pan z Nowej Gali,i stwierdził że nic nie widzi.Po roku było jeszcze gorzej ,używałam wszystkich środków możliwych do pięlęgnacji gresu.Ponownie zadzwoniłam do Nowej Gali to pan stwierdził że gwarancja minęła(minął rok).Jest mi przykro,ponieważ kupiliśmy ponad 100m gresu i to za znaczną kwotę.Oczywiście mówili ładnie tylko na poczatku.Tragedia.Może ktoś poradzi jakie środki użyć gresu...

do góry

Malwa

dodał: Malwa 2012-08-20 23:37

Nastepnym razem proszę nie dać się "wmanewrować". Rok czsu firma daje być może z tytulu gwarancji ale w Polsce każdy towar można reklamować z tytułu niezgodności towaru z umową w ciągu DWÓCH LAT! Odsyłam do treści tzw. ustawy konsumenckiej. Pozdrawiam.

do góry

dominika

dodał: dominika 2007-06-28 08:40

Jeżeli chodzi o czyszczenie gresu polerowanego i jeżeli są to plamy lub poprostu powierzchnie na płytce matowe, to są to pradopodobnie pozostałości po polerowaniu tych płytek i jedynym najlepszym i najtańszym sposobem na starcie tej powierzchni jest mleczko np. Cif (nie może być gruboziarniste bo może porysować płytkę) i zwykła gazeta. I trzemy ścieramy aż płytka nabierze połysku....

U mnie się sprawdziło, zresztą tak mi polecono w sklepie, więc polecam i ja....

Pozdrawiam

do góry

ewa jolanta

dodał: ewa jolanta 2012-03-10 11:38

Mnie też tak polecili w sklepie, bo kupiłam gres już z pierwszą warstwą zabezpieczającą. Po wyczyszczeniu cifem dodatkowo zaimpregnowałam. Tą czynność powtarzam raz na rok. Mam gres polerowany już 6 rok , jedyną wadą jest to, że widać coraz więcej rys po użytkowaniu. Miałam jeszcze 2 lata temu 2 psy (odeszły na tęczowy most),więc i one również przyczyniły sie swoimi pazurami do zarysowań. No i w niektórych miejscach coraz mniej błyszczą. Chciałam dodać ,że położony gres jest w przedpokoju i w kuchni , czyli w miejscach częstego użytkowania.

do góry

Znawca

dodał: Znawca 2007-07-03 21:54

Cześć. Czytam odpowiedzi i śmiać mi się chce: gazety, cif, wycieranie do sucha... smiling smiley Może i skuteczne ale czasochłonne. Zróbcie tak 5m2 - a jak macie 40m2? Najprostsza zasada - szukajcie u profesjonalistów - znajdziecie ich w waszych miastach - nie w sklepach a w firmach profesjonalnie zajmujących się środkami czystości. Myślicie że firmy które sprzątają Galerie Handlowe czyszczą je gazetami??? Najlepszy sposób na gres - środek do powierzchni mikroporowatych Cerapur (PRAMOL) i mop z mikrofazy. Środek wydajny - tańszy niż środki np. HG. Szukajcie na www.psh.pl Pozdrawiam.

do góry

Nureni

dodał: Nureni 2007-10-17 15:34

Kupiłam Cerapur, wyczysciłam podłogę i... TAKICH SMUG NIGDY NIE MIAŁAM!!! Nie wiem jak Ty to czyscisz, ja wrociłam do mycia wodą i szmatką (na kolanach) :-(

do góry

IREK

dodał: IREK 2007-10-17 20:39

jest taki płyn delfin się nazywa ; sprubujcie a niepożałujecie - wartoooo

do góry

marta_mirek

dodał: marta_mirek 2010-06-11 15:34

IREK Napisał(a):

> jest taki płyn delfin się nazywa ; sprubujcie a
> niepożałujecie - wartoooo

Gdzie ten płyn DELFIN można kupić?

do góry

zeno

dodał: zeno 2008-03-26 15:14

Ten cerapur to szjas nad szajse. Posta pisał chyba jego sprzedawca. Kupiłem, użyłem i od razu wyrzuciłem.

do góry

Ania

czyszczenie gresu polerowanego z kawy itp

dodał: Ania 2008-11-03 21:37

Witam, mam problem z moim gresem. Zabezpieczyłam go sopro, ale już po zabezpieczeniu ktoś wylał mi na niego kawę bądź cole. Zostały plamy. Próbowałam już wodą z octem. Nie wiem co dalej można zrobić. Proszę o jakąś podpowiedź.

do góry

panterka

dodał: panterka 2012-05-12 15:22

Najprostrzy sposób na usunięcie plam np. po ołówku, flamastrze, kawie to kamień uniwersalny który działa cuda. Miałam ten sam problem i wszystko zeszło. Naprawde warto ponieważ kamień ma szerokie zastosowanie i nie rysuje czyszczonych powierzchni.

do góry

makow

dodał: makow 2007-07-27 09:48

Witam jestem zainteresowana wynikami usuwania tych plam, ponieważ mam ten sam problem. Z góry jak patrzę na gresy są ładne natomiast pod słońce maja smugi (a przed fugowaniem zaimpregnowałam je preparatem Sannprofi).
Ostatnio kupiłam odplamiacz HG zastaowałam na jednej płytce ale niestety nie poprawiło to wygladu płytki pod słońce.
Proszę o dopowiedź czy te plamy udało się usunąć i czym?
Pozdrawiam,
gosia

do góry

intraday

dodał: intraday 2007-12-09 14:11

Nowe polery wyczyściłam cifem, tak jak już ktoś tu pisał i to był jedyny sposób na doczyszczenie tego wosku i brudu fabrycznego. Ołówek też czyści ale trzeba mocno kilka razy pocierać. Natomiast nie radzę sobie ze smugami. Sprobuję wode z octem ale mam 40m podłogi i bardzo ciężko jest machać ścierką. Mop zostawia smugi, może jakiś inny ale jaki? Doradzcie coś?

do góry

alicja

dodał: alicja 2008-03-02 11:53

Mam taras od kilku lat wyłożony gresem. Sprawdzonym środkiem do zmywania płytek jest płyn VC-150. Niedrogi (ok.14 zł/l). Wierzcie mi, zmyje najbardziej zabrudzone płytki. Można stosować do mycia z wodą, ale jeśli jest to silne zabrudzenie nie rozcieńczam go. Polecam. Rewelacja!!!

do góry

Wiki

dodał: Wiki 2008-07-24 20:10

Witam mam ten sam problem. Zastosowałam preparat firmy Sannprofi na gres polerowany i powstały odbarwienia przy fugowaniu. Przed posmarowaniem całej powierzchni próbowałam na mniejszej powierzchni (zgodnie z zaleceniem)niestety nie było tego widać. Więc zastosowałam preparat na całej powierzchni zgodnie z zaleceniem producenta przed fugowaniem. Jednak preparat nie spełnił swojego zastosowania.Powstały smugi i przebarwienia. Preparat ten nie chroni też przed innymi czynnikami na które narażona jest powierzchnia płytek. Jakiekolwiek inne plamy też jest ciężko usunąć. Zostają ślady też z każdego rodzaju obuwia. Próbowałam wywabiać te plamy różnymi środkami ale niestety nie udało się ich usunąć.

do góry

maks

dodał: maks 2008-07-24 23:25

bardzo polecam plyn firmy HG ochrona przed plamami do kamienia gresu itp zabespiecza on super gres po fugowaniu nie bylo zadnych sladow ani smog wystarczy dwa razy pomalowac walkiem z gabki zafugowac dobrze umyc plytki a nastepnie calosc dwa razy pomalowac walkiem z gabki (cienko) mialem przygode wylal mi sie marker na plytki trzeba od razu wytrzec ppotem na plame nalac domestosu ppoczekac 10-20 minut i umyc jesli trzeba czynnosc te powtorzyc a nstepnie miejsce to ponownie pomalowac dwa razy

do góry

aaa

dodał: aaa 2008-09-15 17:46

Wiki Napisał(a):

> Witam mam ten sam problem. Zastosowałam preparat
> firmy Sannprofi na gres polerowany i powstały
> odbarwienia przy fugowaniu. Przed posmarowaniem
> całej powierzchni próbowałam na mniejszej
> powierzchni (zgodnie z zaleceniem)niestety nie
> było tego widać. Więc zastosowałam preparat na
> całej powierzchni zgodnie z zaleceniem producenta
> przed fugowaniem. Jednak preparat nie spełnił
> swojego zastosowania.Powstały smugi i
> przebarwienia. Preparat ten nie chroni też przed
> innymi czynnikami na które narażona jest
> powierzchnia płytek. Jakiekolwiek inne plamy też
> jest ciężko usunąć. Zostają ślady też z
> każdego rodzaju obuwia. Próbowałam wywabiać te
> plamy różnymi środkami ale niestety nie udało
> się ich usunąć.

do góry

Mrocjan

dodał: Mrocjan 2010-06-10 21:50

Wiki Napisał(a):
Mrocjan
Witam. Mam problem bo pare dni temu położyłem w garażu gres i wziołem fachowca do fugowania i tak pofugował
że teraz nie moge zmyć tej fugi z tych płytek prubowałem rużnych płynów środków coś tam zeszło ale to tylko kropla w możu już 2 dni nad tym ślaęcze i prubuje domyć. Niech ktoś pomoże jak uzunąć tą fuge z płytek!!!!

do góry

Magda80

dodał: Magda80 2008-08-19 13:15

moi panowie od kładzenia płytek porysowali mi gresy markerem, znaczyli je sobie jakoś chyba czy jak...w każdym bądź razie byłam załamana bo myslałam że trzeba będzie płytki odkuwać, no ale pojechałam do sklepu po detergenty i zabrałam sie do robotysmiling smiley))wszystkie plamy pieknie zeszły po polaniu ich domestosem i pozostawieniu go na jakies 15 min na powierzchni płytki, potem tylko przetarłam mopem i gotowe!(mam Mistrale z Paradyża, jasno kremowesmiling smileyWięc zanim zaczniecie kuć, popróbujcie róznych sposobów...

do góry

szok

dodał: szok 2008-09-06 15:27

nie uwiezycie ale najleszy jest proszek do szorowania tesco cytrynowy Wyczytałam to na jakims forum bo uzyłam wszytskiego i smugi były nadal. Zanim trafiłam do tesco wczesnije uzyłam ajaksu cytrynowego do szorowania i prawie było super zero smug ale gdzi eniegdzie tyci widoczne a po tescko poprostu bajka gres błyszczy zadnych smug ( te smugi to wok) cudo teraz pozostaje jus mycie czyms delikatnym i wyglada bosko caly woks zmyty i uwierzcie mi niema co wydawac kasy na drogie preparaty wystarczy proszek do szorowania tescoi tylesmiling smiley

do góry

bxp

dodał: bxp 2008-10-31 20:06

ja też mam gres w korytarzu i nie mogę na niego patrzeć- problem w tym że ma beżowy kolor z takimi z naturalnymi smugami, one ciągle wygladają jak niedomyte. nie szukam już preparatu do czyszczenia tylko jakiejś farby, którą zamaluję je na ciemny brąz. może ktos wie jak to zrobić????

do góry

agataabraha...

dodał: agataabraham 2008-11-01 18:29

Tez mam beżowy gres poler z naturalnymi smugami, ale taki jest ich urok, nie przeszkadzaja mi te smugi, musisz się po prostu przyzwyczaić, watpię by były farby do pomalowania gresu a poza tym licz się z tym że farba z czasem zejdzie od chodzenia i wtedy dopiero będą wyglądac. Do czyszczenie woda + środek czysty gres, a potem na sucho ręcznikiem papierowym szybciutko wycieramy i nie ma ani jednej smugi, a gres wygląda cudnie, świeci się jak ...
Pozdrawiam

do góry

gc

dodał: gc 2008-11-03 22:12

Ja po położeniu gresu przyniosłem z ogródka drobnoziarnisty żółty piasek i szmatka, troszkę wody i pięknie zszedł wosk zabezpieczający płytki. Żadnych smug. Następnie zaimpregnowałem środkiem do impregnacji i po dwóch latach żadnych plam. Mycie woda z małą ilością płynu do naczyń. Pozdrawiam

do góry

karolina

dodał: karolina 2009-06-08 11:57

Witajcie, pomóżcie mi proszę, mam problem z ciemno grafitowym polerowanym gresem.
Nie używałam jeszcze żadnych środków konserwujących, tylko mopowałam zwykłymi środkami czyszczącymi.
Mój problem to dziwne nieregularne plamy, jakby "tłuste" na niektórych płytkach. Nie wiem jakimi środkami najlepiej wyczyścić te plamy, może jakieś propozyjce?

Z góry dziękuję winking smiley

do góry

Tomek0678

dodał: Tomek0678 2009-08-04 11:01

Zadzwoń 511-113-448 a dowiesz się wszystkiego od 2 lat zajmuje się doczyszczeniem i impregnacją gresów chińskich.
Pozdrawiam.

do góry

Johny

dodał: Johny 2010-11-17 21:06

Witaj,

Trochę czasu już minęło od momentu zgłoszenia przez Ciebie poniższego problemu.. U mnie problem jest dokładnie taki sam, dlatego chciałbym się zapytać, czy udało Ci się uzyskać jakąś pomocną radę, dzięki czemu udało Ci się pozbyć tych "tłustych" plam?

Byłbym wdzięczny za podzielenie się tą cenną wiedząsmiling smiley Z góry dziękujęsmiling smiley

do góry

m_gat

dodał: m_gat 2010-11-18 18:58

Witam
Niestety nie znaleźliśmy metody.
Są ciągle takie cienie mimo wielokrotnego mycia urządzeniem parowym.Tego się nie pozbędziemy chyba tylko przez wymianę.
Pozdrawiam.

do góry

lakszmi

dodał: lakszmi 2010-01-30 23:22

Czyszczenie i impregnacja gresu www.lakszmi.com.pl/?posadzki-kamienne,10

do góry

Ama

dodał: Ama 2010-07-06 14:20

aaaaaaaaaaaaa! Słuchajcie , miałam właśnie zamawiać Mistral poler z Paradyża , ale jak poczytałam co piszecie to jestem załamana. Mam jeszcze opcję satyna lub mat , ale tez nie wiem jak to się czyści. Podpowiedzcie co zrobić? Co zrobilibyście na moim miejscu : poler czy mat???

do góry

wolfau

dodał: wolfau 2010-07-28 08:40

Witam,

miałem ten sam problem. Kremowe ładne płytki, fachowiec co to klientom się nie kłaniał (problem ołówka i brudnych upapranych fugą buciorów), i ciężką zagwozdkę jak się tego pozbyć. Proszę mi wierzyć - nigdy nie naczyściłem się tak bardzo każdego mm płytek. Jak dobrze pamiętam - średnio ok. godziny na płytkę. Do szlifierki oscylacyjnej zamontowałem takie własne hand made rozwiązanie, które czyściło i polerowało, bez skutku... Pomogły mi preparaty, które pojawiły się już w odpowiedziach, tyle tylko że nieco inaczej je zastosowałem. Ponieważ zgodnie z zaleceniami nie pomogło - w akcie desperacji wylałem na podłogę kilka środków (łącznie z takim którym czyści się nagrobki), i przykryłem folią, zakleiłem na brzegach taśmą. Potem dałem sobie luz i po ok. 12 h doczyściłem. Okazało się że te preparaty wyciągnęły bród a folia nie pozwoliła tej mieszance wyschnąć. Może spróbuj ostatecznie takiego rozwiązania? Pamiętam, że zastosowałem to już jako ostateczną ostateczność i było to już po ostrym w wymowie telefonie do paperoka, wówczas jeszcze nie mieszkałem w tym domu bo był w trakcie wykańczania, więc po takiej chemii - lepiej spać pod innym adresem,

S.

do góry

ania1981

dodał: ania1981 2010-07-31 08:16

opcja satyna i mat tez jest pomylka juz mam ta podloge rok nie daje rady nie polecam plytek ARKESIA BROWN satyna albo pol mat mam to na korytarzach. jestem wkurzona. producent nie odpisal. probowalam juz woda, wycierac na sucho.nic nie pomaga pod swiatlo widac kazdy slad jak ide odcisk nogi, i kazda smuge

do góry

majka12

dodał: majka12 2010-08-03 12:50

HEJ, kupilam gres ( chiński) w kolorze kremowym, jestem przerażona, widać na nim same tluste smugi i plamy. Czy można to wyczyścić, a jeżeli tak, to czym i kiedy przed polożeniem czy po.
Proszę o konkretną pomoc.

do góry

dziedzic

dodał: dziedzic 2010-08-08 18:12

Witam!
Do czyszczenia gresu Chińskiego użyłem proszku cytrynowego z Tesco efekt ok. i zaimpregnowałem impregnatem Sann Profi który pozostawiłem na 24h. po wchłonięciu preparatu tragedia i ponowne czyszczenie proszkiem z Tesco gdyż efekt jak przed czyszczeniem. Pytanie: dla czego po impregnacji podłoga wygląda jak przed czyszczeniem i co mam zrobić aby się nie narobić powtórnie.

do góry

tata12

dodał: tata12 2010-08-12 22:48

Witam!!! Ja też kupiłem chiński gres krem ,po rozpakowaniu nie usuwałem żadnego wosku tylko zaimpregnowałem środkiem SAPRO pozostawiłem dowyschnięcia i przystąpiłem do układania , fugowania i niiic się nie dzialo i nie dzieje gres wygląda rewelacyjnie. Żona czyści czystą wodą' POZDRAWIAM . Eksploatujemy dom od lutego 2010r.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-12 22:54 przez tata12.

do góry

tata12

dodał: tata12 2010-08-12 23:03

Sorry!!! Ale porządny fachowiec to sprząta po zakończonej pracy i czeka na odbiór zleceniodawcy. taka mała uwaga dla wszystkich!!! POZDRAWIAM!!! samouk glazurnik

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-08-12 23:04 przez tata12.

do góry

Ania32

dodał: Ania32 2010-10-02 11:51

Witam,
mój gres wygląda jakby ktoś wylał na niego olej. Nie ma smug czy plam tylko tak jakby ten tłuszcz wszedł do środka takie się porobiły tłuste maziaje. Wygląda to naprawdę nieładnie. Płytki od nowości były myte i impregnowane środkami HG. Jet to też jeden z "lepszych\" podobno gresów. Czyściłam je już chyba wszystkim. Czy ktoś miał może taki przypadek.

do góry

mini-max

dodał: mini-max 2010-10-02 19:53

wniosek z waszych postów jest jeden............nie kłaść na podłogę czegoś jak gres polerowany.....dobrze że tak zrobiłamsmiling smiley

do góry

elizka

dodał: elizka 2010-10-06 14:10

A ja założyłam gres plerowany yukon beż zakupiony w LM.
Narazie jestem zrospaczona. Fakt nie widać żadnych plam po rozlaniach, wszystka ładnie schodzi. Ale niemiłośiernie widać każdy odcisk po chodzeni, nieważne czy w kapciach czy na baso (wtedy to już masakra). NIe usuwałam jeszcze wosku specjalnym środkiem - czy to może bytć przyczyna?
Czy ktoś ma ten gres i może się wypowiedzieć?

do góry

elizk33

dodał: elizk33 2010-10-06 14:11

A ja założyłam gres plerowany yukon beż zakupiony w LM.
Narazie jestem zrospaczona. Fakt nie widać żadnych plam po rozlaniach, wszystka ładnie schodzi. Ale niemiłośiernie widać każdy odcisk po chodzeni, nieważne czy w kapciach czy na baso (wtedy to już masakra). NIe usuwałam jeszcze wosku specjalnym środkiem - czy to może bytć przyczyna?
Czy ktoś ma ten gres i może się wypowiedzieć?
Czy jeśli zmyję wosk to problem zniknie?

do góry

Miśka

dodał: Miśka 2011-01-25 22:53

Dobra uwaga. Mi też "fachowiec" zniszczył płytki z gresu. Pełno plam i śladów po butach. Nie mogę tego doczyścić. Próbowałam cytryną i domestosem, jest trochę lepiej, ale nie do końca lepiej. Poswieciłam na to 3 godziny. 4 m2 w łazience!!

Pozdrawiam

do góry

bojrerka

dodał: bojrerka 2011-07-08 19:33

Miśka Napisał(a):

> Dobra uwaga. Mi też "fachowiec" zniszczył
> płytki z gresu. Pełno plam i śladów po butach.
> Nie mogę tego doczyścić. Próbowałam cytryną
> i domestosem, jest trochę lepiej, ale nie do
> końca lepiej. Poswieciłam na to 3 godziny. 4 m2
> w łazience!!
>
> Pozdrawiam

szczerze współczuję... coś w jak w usterce, tylko dużo mniej zabawnie bo we własnej łazience
skoro takie środki nie pomagają, to chyba lepiej się zastosować do specjalistycznych środków czyszczących jak np. wcześniej już wspominane sopro

do góry

kapa

dodał: kapa 2013-01-22 11:10

.. a jak raz paproka zmusi się do wyczyszczenia tych płytek z tego co nabrudził,to już nigdy wiecej w swoim zyciu syfił nie będzie...

do góry

art

dodał: art 2010-11-23 21:21

Witam
Kilka miesięcy temu zamówiłem taki poler z Nowej Gali (concept 01).
Od tego czasu walczę z nimi o wymianę na faktyczny 1 gat.
Aktualnie już 4 seria i ciągle to samo.
Okazuje się bowiem, że tylko ok 10% produkcji udaje im się bowiem zrobić w miarę dobrze.
Reszta nigdy nie powinna trafić do sklepu.
Łukowate rysy o długości 5 - 25 cm, wtopione ziarna materiału ściernego, czy niedopolerowania powierzchni, to u nich normalka.
Koszmar.
Uruchomiłem nawet PIH i NIK.

To co opisujecie jako smugi, to nic innego, jak właśnie niedopolerowanie powierzchni.
Wada produkcyjna.
Zgodnie jednak z warunkami gwarancji - płytka położona, to płytka zaakceptowana.
A kto dokładnie ogląda płytki przed położeniem???
No właśnie.
I tu jest piękna działka do golenia frajerów.

Sprawa tym bardziej trudna, że do zrobienia ewentualnej dokumentacji fotograficznej potrzeba profesjonalnego sprzętu i dobrego fachmana.

Sprawa druga.
Gonić fachowców, którzy jeszcze nie zauważyli, że dostępne są papierowe taśmy samoprzylepne.
Nakleja się to to na płytkę i można do woli rysować.
Jak się coś pomyli, to zawsze można wymienić ten kawałek taśmy.

I ostania kwestia.
W jednym z pomieszczeń, nim zabezpieczyłem płytki odpowiednim impregnatem trafiła się plamka z jakiegoś czerwonego soku.
Potraktowałem ją zwykłym odplamiaczem i jest OK.
Ślady ołówka zaś, czy od aluminiowej łaty doskonale schodzą pastą do zębów.

do góry

jeleo

dodał: jeleo 2010-11-24 09:20

Zakupiliśmy ten gres polerowany podwojny zasyp, i naprawdę czytam o czym Państwo piszecie i jestem zaskoczona , że są takie problemy z gresem. Mój był dwukrotnie zaimregnowany przed położeniem. Glazurnik powiedziłał, że tak równej płytki jeszcze niewidział jak ta. Użytkuje się rewelacyjnie. Pozdrawiam
gres madura.doc

do góry

art

dodał: art 2011-01-01 00:25

Witam ponownie
Właśnie dowiedziałem się ciekawej rzeczy.
Producenci mają bardzo fajną normę dla polerowanego gresu.
Kontrola jakości powierzchni polega na jej sprawdzeniu przy mocnym świetle z odległości 1m.
Oświetlenie i wzrok kontrolera skierowane są prostopadle do powierzchni.
Niby wszystko OK.
Jest jednak jedno ale.
Polerowany gres, jak każdy materiał krystaliczny, przy silnym świetle "opalizuje".
To dlatego tak trudno zrobić prawidłową fotkę.
Oko nie widzi samej powierzchni płytki, tylko krystaliczną warstwę o grubości blisko 2mm.
Ten efekt powoduje, że patrząc prostopadle na taką powierzchnię nie zobaczymy nawet głębokiej rysy.
Dopiero patrząc pod niewielkim kątem i pod światło możemy coś zobaczyć (tylko w takich warunkach widzimy powierzchnię polerowanej płytki.
I będzie to raczej koszmar.
Niestety, w domach mamy do czynienia właśnie z takim oświetleniem.
Zwłaszcza w dużych pomieszczeniach z dużymi oknami (a takie są salony).
Światło dzienne pada na podłogę pod niewielkim kątem, a my wchodząc do pokoju podziwiamy jakieś smugi czy rysy.
Doprawdy bardzo reprezentacyjny widok.

No, ale producent jest czysty, przecież jego produkcja jest zgodna z normą smiling smiley

do góry

Krzysztof67

dodał: Krzysztof67 2011-02-21 10:31

Po kilku dniach otrzymywania z różnych źródeł "praktycznych rad" odnośnie impregnacji płytek polerowanych "arcesia beige poler" z Paradyża przedzwoniłem na infolinie 800556677 i poinformowali mnie żę impregnacja płytek polerowanych z Paradyża nie jest zalecana ponieważ impregnacja następuje już w procesie produkcji płytki. Natomiast jeżeli zaimpregnujemy sami płytkę, możemy mieć problem z gwarancją na płytkę, a impregnat przez nas nałożony może ulegać wytarciu w miejscach częstego użytkowania. Sprzedawcy płytek na siłę informują o impregnacji i polecają produkty aby tylko na nich zarobić.......??!!!!

do góry

Ekwasek

dodał: Ekwasek 2011-02-22 12:26

Są specjalne środki do pielęgnacji płytek gresowych,zapytaj w sklepie gdzie kupowałeś. Na pewno coś doradzą,lub poszukaj w internecie.

Ekwasek- wyposażenie domów i ogrodu.

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-22 12:27 przez Ekwasek.

do góry

maki-chan

dodał: maki-chan 2011-05-29 17:09

nie wiem czy to o taki ci chodzi ale polecam sopro 708.

do góry

carmen

dodał: carmen 2011-08-01 14:00

mam czarne plytki gresowe w całym salonie, kuchni i korytarzu, do tego dochodzą rzędy bialych plytek pod ścianami. To kooooszmar! Na płytkach po umyciu (nawet mopem z mikrofibry) zostają tłuste plamy i smugi po wodzie. Aby tego nie było trzeba myć je dwukrotnie wodą, a potem szorować na kolanach do sucha - 2,5 godziny z głowy - dziennie!!! to jakaś paranoja, nie raz przez nie płakałam z wściekłości i bezsilności!
A brudzą się niemilosiernie! Już po godzinie od umycia wyglądają okropnie. Wystarczy postawić bosą stopę na plytce aby został na niej mocno widoczny, tłusty ślad,widać każdy okruszek, każde ziarenko piasku... coś okropnego! Może ktoś używa jakiejś myjki lub polerki elektrycznej?? Czy to by pomoglo? Proszę o konkretne rady.
Poza tym widzę że rozmawiacie tu o 2 różnych rzeczach:
1. problem z usunięciem fug, ołówków, soków itp.
2. problem z utrzymaniem codziennej czystości - gdyż płytki się niemilosiernie brudzą!

Ja proszę o radę na 2 problem sad smiley

do góry

afa

dodał: afa 2011-08-04 16:51

Czyszczenie takiego gresu to masakra wszystko widac każdy pyłek paproch smógę wszystko jak w lustrze gdybym miała jeszcze raz wybrac kafle do kuchni w zyciu nie zdecydowałabym sie na gres.

do góry

mmmmm

dodał: mmmmm 2011-08-08 08:36

Czemu zmywacie wosk przed polozeniem , przeciez on jest poto zeby zabezpieczyc plytke. wosk sie zmywa po położeniu a potem impregnacja.

do góry

nora

dodał: nora 2011-08-08 17:01

Do mycia gresu polecam;
SIDOLUX mydło marsylskie;
myje mopem z mikrofazy, nie zostawia smug,pachnie pięknie.

do góry

kam.video

dodał: kam.video 2011-08-08 20:57

Witam wszystkich.
Jestem też "szczęśliwym" posiadaczem gresu polerowanego - brąz w salonie i beż w kuchni, korytarzu oraz sieni. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pewne doświadczenie i mogę się podzielić. Beżowe płytki położyłem bez impregnacji gdyż nie wiedziałem. Po fugowaniu brązową fugą okazało się że powstały wżery w gres i pojawiły się brązowe przebarwienia. Próbowałem różnych specyfików - kupowanych, podarowanych i nic. Wpadłem na pomysł aby wypróbować CIF ale KREM gdyż jest szorstki, nie MLECZKO. I co - po długim monotonnym tarciu okrężnymi ruchami i z dużą ilością CIF i suchą szmatką zadziałało - ale zaznaczam sucha szmatka bo woda niweluje efekt.
Po tym sukcesie zabrałem się zatem za sień. Kopiłem polerkę dużego CIF-a i do roboty. Potem zmyłem zaimpregnowałem i efekt jest. W tej chwili położyłem Brązowe w salonie i znowuż problem bo są na nich jakieś smugi tłuste plamy. Pojechałem do sklepu i dowiedziałem się, że płytki w procesie produkcji smarowane są jakimś woskiem aby się nie sklejały w paczce i nie rysowały. Ten wosk należy usunąć odpowiednim preparatem na bazie rozpuszczalników. Kupiłem zatem preparat i umyłem płytki. I co? I nic. Płytki dalej pod światło są przymglone - tylko miejscami są czyste głównie na rogach. I co z tym zrobić nie wiem. Mam zamiar kupić froterkę, bo to na pewno trzeba mieć przy takich płytkach i poszukać jakiegoś środka czyszcząco konserwującego bo takie są a może nawet jakiegoś nabłyszczacza. Jeśli to nie pomoże to CIF woda i Impregnat.

do góry

kam.video

dodał: kam.video 2011-08-08 21:00

Witam wszystkich.
Jestem też "szczęśliwym" posiadaczem gresu polerowanego - brąz w salonie i beż w kuchni, korytarzu oraz sieni. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale mam pewne doświadczenie i mogę się podzielić. Beżowe płytki położyłem bez impregnacji gdyż nie wiedziałem. Po fugowaniu brązową fugą okazało się że powstały wżery w gres i pojawiły się brązowe przebarwienia. Próbowałem różnych specyfików - kupowanych, podarowanych i nic. Wpadłem na pomysł aby wypróbować CIF ale KREM gdyż jest szorstki, nie MLECZKO. I co - po długim monotonnym tarciu okrężnymi ruchami i z dużą ilością CIF i suchą szmatką zadziałało - ale zaznaczam sucha szmatka bo woda niweluje efekt.
Po tym sukcesie zabrałem się zatem za sień. Kopiłem polerkę dużego CIF-a i do roboty. Potem zmyłem zaimpregnowałem i efekt jest. W tej chwili położyłem Brązowe w salonie i znowuż problem bo są na nich jakieś smugi tłuste plamy. Pojechałem do sklepu i dowiedziałem się, że płytki w procesie produkcji smarowane są jakimś woskiem aby się nie sklejały w paczce i nie rysowały. Ten wosk należy usunąć odpowiednim preparatem na bazie rozpuszczalników. Kupiłem zatem preparat i umyłem płytki. I co? I nic. Płytki dalej pod światło są przymglone - tylko miejscami są czyste głównie na rogach. I co z tym zrobić nie wiem. Mam zamiar kupić froterkę, bo to na pewno trzeba mieć przy takich płytkach i poszukać jakiegoś środka czyszcząco konserwującego bo takie są a może nawet jakiegoś nabłyszczacza. Jeśli to nie pomoże to CIF woda i Impregnat.

do góry

Glazurnik_R...

dodał: Glazurnik_R. 2011-08-12 16:40

Do gresu polerowanego na co dzień najlepiej stosować wodę z octem i polerowanie suchą szmatką, ale prawda jest taka, że jeśli mamy poważniejszą plamę i nie zadziałamy szybko detergentem, to mamy problem... Najlepiej od razu impregnować!

Zapraszam do mnie na bloga, staram się wrzucać co jakiś czas porady na temat płytek i nie tylko:

[paniglazurnik.blogspot.com]

do góry

olko

dodał: olko 2011-08-26 18:48

Może ktoś ma radę, jak doczyścić gres poler Nowa Gala concept 02. Nieszczęśliwie jeszcze przed ułożeniem zalało nam pomieszczenie w którym składowaliśmy gres. Efekt jest taki że górna płytka z każdego opakowania odbarwiła się prawie na całej powierzchni, od kartonowego opakowania. Pozostałe płytki wystarczyło przetrzeć i jest ok ale 1/4 jest zdecydowanie ciemniejsza. Może ktoś ma jakiś sposób na doczyszczenie takich płytek?

do góry

miś kolabor

dodał: miś kolabor 2011-09-16 21:52

Ja mam podobny problem, z tym, ze takie dotałem już z dostawą - specjalista od reklamacji w Nowej Gali zapropnował wymianę towaru albo użyć środka "HG - – do usuwania cementu, zapraw klejowych białego nalotu." - jutro jadę to kupić i sprawdzę, czy faktycznie usunie

do góry

Dagmara_

dodał: Dagmara_ 2011-09-22 17:49

mis kolabor ja bym na Twoim miejscu w ogole oddala te plytki. Zdaje sie, ze takie same mam w domu i doprowadzaja mnie do szalu. Moj blad ze ich nie zaimpregnowalismy zaraz po polozeniu sad smiley ale kto wie czy byloby lepiej, bo powyzej niektorzy pisza, ze zaimpregnowali a to nic nie dalo.
Cale zycie marzylam o plytkach z polyskiem, dzisiaj najchetniej bym to wszystko skula i polozyla panele (2x tansze a jak dla mnie rownie latwe w utrzymaniu co niby mialo byc z plytkami). Wybieralismy plytki w pospiechu, byc moze gdybym wczesniej poczytala, nie zdecydowalabym sie w ogole na nie... No ale coz, teraz jest za pozno, a kasy na nowa podloge nie mam, wiec musze cos z nia zrobic. Jest tego kawalek (jakies 50m) przedsionek, hol, pol salonu.

Przesledzilam dzisiaj caly watek i biore sie do testow. Przed chwila czyscilam mleczkiem (ale nie Cif-em) i efekt mizerny- wygladaja ciut lepiej niz wczesniej, zwazywszy jednak ze poswiecilam temu zajeciu pol dnia, a te ciut lepiej nie bardzo mnie zadowala, zakupie ktorys z wyzej wymienionych srodkow.
U mnie nie ma poki co wielkiego zabrudzenia. Mieszkam 4 m-ce w nowym domu. Problem jest w owych smugach i tlustych plamach, o ktorych pisza powyzej inni.

Jak juz sobie ktos poradzi z plytkami NOWEJ GALI , to niech laskawie informuje- plissss!!!

P.s moja mam twierdzi, ze powinnismy te plytki reklamowac, ale jak widac pwyzej chyba nie ma to sensu?

do góry

marcin88

dodał: marcin88 2012-06-02 23:04

do: Miś kolabor i innych posiadaczy Nowej Gali Concept.

Faktycznie z tymi płtykami jest problem. Płytki to położeniu miały jakieś dziwne plamy, plamki, odbarwienie, ciemniejsze, jaśniejsze jakby tłuste. Dodam, że nie były impregnowane. Kilka dni temu postanowiłem doszorować fugi preparatem Czyste Fugi HG. Preparat niestety pojawił się również na płytkach. W miejscach gdzie skapnął preparat lub tam gdzie leżała nasączona gąbka, pojawiły się plamy. Najbardziej widoczne są wzdłuż fug, bo to miejsa gdzie preparat wydostał się na płytkę. Efekt jest taki, że na każdej płytce są plamy. Plamy schodzą po użyciu CIFA, ale pojawiają się ciemniejsze odbarwienia, tam gdzie czysciliśmy płytkę CIFEM.

Czy ktoś miałpodobny problem z Conceptem? Bo gres gresowi nie równy, Concept jest specyficzny bo chłonie wszystko.
- czy misiowi kolaborowi udało się doczyścic Concept "HG do cementu"?
- czy komus udał sie usunac "tluste" plamy na Concepcie?
- czy impregnacja preparatem FILA nie pogorszy sprawy w przypadku conceptu?

pozdrawiam
marcin

do góry

kasianiescieruk@o2.pl

dodał: kasianiescieruk@o2.pl 2011-10-31 11:08

Witaj, gres, piękny ale... Otóż gres można czyścić tylko wodą lub wodą z płynem HB do gresu. Jeśli zabrudzenie jest mocno widoczne - szczoteczką na kolanach winking smiley Nie wolno używać płynów do kafli ani żadnych innych!

do góry

amartka

dodał: amartka 2011-11-13 15:39

Witam,
Mam gres polerowany, wiem już, że po położeniu kafli muszę zmyć wosk, który posiadają na sobie. Następnie przed zafugowaniem zaimpregnować. Mam jednak parę wątpliwości:
1. Czym zmyć wosk z gresu, chodzi mi szczotką, mopem, szmatką? Wiem, że trzeba użyć specjalnego płynu do zmycia wosku z gresu, zastanawiam się tylko czym to zrobić, żeby resztki wosku nie zostały na płytkach?
2. Czym nałożyć impregnat?
3. Czy po nałożeniu impregnatu i odczekaniu należy przemyć powierzchnię przed zafugowaniem?Czy na zaimpregnowaną powierzchnię po wyschnięciu od razu kładziemy fugi?

Z góry dziękuję za informacje.

do góry

Katia1

dodał: Katia1 2011-11-19 23:24

Mam niestety fatalne doświadczenie z gresem polerowanym Yukon z LM.Wszystko zrobione wg zasad a na gresie smugi!Po zdjęciu wosku.dokładnym wyczyszczeniu,zaimpregnowaniu HG pojawiły się smugi.Panowie z LM twierdzą.że pierwszy raz z czymś takim się spotkali i że jest to wina rozmazanej fugi.Tylko jakim sposobem mogła sie ona dostać do wnętrza gresu skoro wcześniej go pokryliśmy impregnatem!Reklamacja odrzucona.Nam pozostaje żyć na 100m gresu ze smugami.Najgorzej pod światło-.trzeba będzie okna firankami przysłonić.Aha!Ktoś zasugerował mi,że do tych smug mógł również przyczynić się płyn HG.A niby taki dobry.

do góry

marzentka

dodał: marzentka 2012-08-24 15:09

amartka Napisał(a):

> Witam,
> Mam gres polerowany, wiem już, że po położeniu
> kafli muszę zmyć wosk, który posiadają na
> sobie. Następnie przed zafugowaniem
> zaimpregnować. Mam jednak parę wątpliwości:
> 1. Czym zmyć wosk z gresu, chodzi mi szczotką,
> mopem, szmatką? Wiem, że trzeba użyć
> specjalnego płynu do zmycia wosku z gresu,
> zastanawiam się tylko czym to zrobić, żeby
> resztki wosku nie zostały na płytkach?
> 2. Czym nałożyć impregnat?
> 3. Czy po nałożeniu impregnatu i odczekaniu
> należy przemyć powierzchnię przed
> zafugowaniem?Czy na zaimpregnowaną powierzchnię
> po wyschnięciu od razu kładziemy fugi?
>
> Z góry dziękuję za informacje.

do góry
User Avatar img

Izabela

dodał: Izabela 2011-12-13 22:46

Witam troszkę już poczytałam i już nie mam pojęcia jak to się kładzie....
Mógł by ktoś napisać w punktach co i jak ponieważ już zakupiłam
gres poler z paradyża MASTO GRYS,
i nie wiem ktos pisze ze przed klejeniem umyć ktoś po...
masakra...

do góry
User Avatar img

Izabela

dodał: Izabela 2011-12-14 19:39

Izabela Napisał(a):

> Witam troszkę już poczytałam i już nie mam
> pojęcia jak to się kładzie....
> Mógł by ktoś napisać w punktach co i jak
> ponieważ już zakupiłam
> gres poler z paradyża MASTO GRYS, a do impregnacji Hg ochrona przed plamami
> i nie wiem ktos pisze ze przed klejeniem umyć
> ktoś po...
> masakra...

do góry

Ania_1979

dodał: Ania_1979 2012-02-25 20:47

a ja mam gres matowy i tez jest koszmar go domyć . Ja mam coloseo paradyza. w rowkach zbiera sie brud i trzeba podłogę szorować na kolanach a ja mam jej 60m2. Moze ktos ma jakis sposob??
Błagam pomóżcie. Mam dwójke dzieci które zostawaiaj apo sobie sporo plam - kredki, farbki itp.

do góry

Sabina

dodał: Sabina 2012-03-17 09:41

Jestem przed remontem i jak czytam o gresach to widzę, że z każdym są problemy !
Czy ktoś w ogóle jest zadowolony z podłogi w gresie ?
Potrzebuję do salonu, kuchni, przedpokoju jeden rodzaj gresu - myślałam, że będzie to polerowany ale widzę, że same problemy są z nim. Szkliwiony ponoć jest mniej odporny na duży ruch.
Doradźcie coś.
Do tej pory myślałem o Arkesia Beige z Paradyża ale sama nie wiem.

do góry

Milena

dodał: Milena 2012-03-18 09:27

Mam Arkesie Beige w polerze i muszę Ci powiedzieć, ze wbrew temu, co czytałam, jestem naprawdę zadowolona.
Gres nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Wystarczy go umyć woda z Ludwikiem i lśni.
Jestem bardzo zadowolona.
Zaimpregnowalam go niemieckim specyfikiem, o którym pisałam chyba w tym temacie, dzięki czemu nie muszę martwić się o plamy po ciemnych płynach.

do góry

Marzena111111

dodał: Marzena111111 2013-07-22 22:33

Witam serdecznie, znalazłam Pani wpis nt. Arkesia Beige. Właśnie założyłam u siebie w domu ok 100 m2 tego gresu (poler) i mam pytanie czym Pani je impregnowała. Nie chciałabym ich zniszczyć i pogorszyć efektu niewłaściwym preparatem.
Jak na razie na kilu płytkach mam cienie (płytki są matowe, nie świecą się) i nic juz chyba nie jesteśmy w satnie z nimi zrobić jak tylko wymienić. czyszczone były wszystkim łącznie z poplerowanie mechanicznym. Ogólnie jak na razie jestem nimi rozczarowana, widać na nich nawet ślay stóp pod świtło.
Może ma Pani jakieś rady lub swoje doświadczenia utrzymania ich w lśniącej czystości nawet pod światło.

pozdrawiam serdecznie
Marzena

do góry

mariusz-mariusz

dodał: mariusz-mariusz 2012-05-30 15:15

Mam podobny problem, "płytkarz" po położeniu gresu polerowanego nie zaimpregnował go,zafugował i pigment dostał się do porów - masakra. Nie pomogło nic!!! nawet kwas solny. Gres polerowany w innym pomieszczeniu bez zarzutu, wstępnie zaimpregnować a myć tym czego używacie.

do góry

marcin88

dodał: marcin88 2012-06-02 23:08

mój email: mpiskala@o2.pl

do: Miś kolabor i innych posiadaczy Nowej Gali Concept.

Faktycznie z tymi płtykami jest problem. Płytki to położeniu miały jakieś dziwne plamy, plamki, odbarwienie, ciemniejsze, jaśniejsze jakby tłuste. Dodam, że nie były impregnowane. Kilka dni temu postanowiłem doszorować fugi preparatem Czyste Fugi HG. Preparat niestety pojawił się również na płytkach. W miejscach gdzie skapnął preparat lub tam gdzie leżała nasączona gąbka, pojawiły się plamy. Najbardziej widoczne są wzdłuż fug, bo to miejsa gdzie preparat wydostał się na płytkę. Efekt jest taki, że na każdej płytce są plamy. Plamy schodzą po użyciu CIFA, ale pojawiają się ciemniejsze odbarwienia, tam gdzie czysciliśmy płytkę CIFEM.

Czy ktoś miałpodobny problem z Conceptem? Bo gres gresowi nie równy, Concept jest specyficzny bo chłonie wszystko.
- czy misiowi kolaborowi udało się doczyścic Concept "HG do cementu"?
- czy komus udał sie usunac "tluste" plamy na Concepcie?
- czy impregnacja preparatem FILA nie pogorszy sprawy w przypadku conceptu?

prosze o info na mpiskala@o2.pl

pozdrawiam
marcin

do góry

fruzia

dodał: fruzia 2012-06-09 21:10

Jak czytam o tym jakie wszyscy macie przeboje z gresem w każdej postaci to przeszła mi ochota na jego zakup :/

do góry

michał82

dodał: michał82 2012-06-25 22:34

Prośba o pomoc..mam położony w kuchni jasny polerowany gres..podczas robienia kuchni szanowni panowie robotnicy przesuwali po nim lodówkę...i tak powstały piękne ciemne rysy.... już nawet nie robię sobie nadziei że ich się pozbędę..chce zmniejszyć tylko ich widoczność..POMOCY

do góry

Inka

dodał: Inka 2012-08-21 12:33

Mi także przeszło,dziękuję bardzo za taką przyjemość. wygląda na to, że gres polerowany sprawdza się tylko w folderach reklamowych.Czym zastąpić gres. Czy sa płytki nie sprawiające problemów z utrzymaniem czystości.

do góry

Glazurnik_R...

dodał: Glazurnik_R. 2012-08-28 13:57

Niestety ale nie ma płytek, które nie chwytają brudu. Wszystko zależy od sposobu konserwacji i zastosowania. Musisz rozważyć miejsce gdzie chcesz położyć gres. Płytki polerwoane i szkliwione sprawdzą się w salonie, sypialni czyli w miejscach gdzie nie chodzi się w obuwiu zewnętrznym - wnoszony piasek rysuje gres. W kuchni natomiast nie sprawdzi się gres półpoler a to ze względu na jego chropowatą strukturę i kontakt z różnymi substancjami. Nie zawsze wszystko jest czyszczone na bieżąco. Producenci często zalecają stosowanie specjalnych środków czystości. W jakim miejscu chciałaś położyć gres?

do góry

mika123

dodał: mika123 2012-09-30 13:44

Witam,ja mam gres arkesie szary,pieknie wyglada,mam go polozonego jakies 80m2,do niedawna mielismy niewykonczony taras a ze mamy 4 psy rasy ctr wiec piachu w domu masa,przyznam sie ze gres jest polozony juz 2 lata i nie ma zadnych rys,smug ani przebarwien a zdarzylo sie zalac kawa ,winem,czekolada.zmywam jak cos sie wyleje plynem do mycia szyb zeby nie bylo maziaji,jedyne z czym mam problem to smugi po umyciu jezeli sie nie zetrze na sucho to lipa,smugi beda...ma ktos na to rade ?podlogi nie zamiatam,odkurzam odkurzaczem i myje raz w tygodniu,na dorazne zabrudzenia plyn do szyb.p.s.gres nie byl niczym impregnowany!

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2012-12-28 19:38

W kwestii pielęgnacji jak i renowacji podłóg- zaprszam tutaj
ifloor.net.pl/jak-prawidlowo-uzywac-swoje-drewniane-podlogi gdzie znajdziecie wiele cennych porad oraz wskazówek.

do góry

alsandra88

dodał: alsandra88 2014-04-11 19:33

www.dodatkinagrobkowe.pl

Problematyczne może być również czyszczenie płaskorzeźby Madonny. Jednak nie warto się zrażać i nieco przyłożyć do tego typu pracy, ponieważ efekt będzie na prawdę zachwycający. Jeśli zależy Ci na tym, aby grób prezentował się na prawdę dostojnie trzeba postarać się o jego odpowiednie wyczyszczenie.

do góry

lexie

dodał: lexie 2013-01-28 14:37

Też mam problem ze smugami, na poczatku faktycznie wycierałam do sucha (na szczęście mam małą powierzchnięwinking smiley). Potem zaczelam myć ścierką z mikrofibry i było jakby lepiej, albo już przestalam sie tak przejmowacwinking smiley

do góry

sylwcia055

dodał: sylwcia055 2013-04-09 19:44

jak zmyć z plytek gresowych pastę nablyszczajacą sidolux?

do góry

lukiiii

dodał: lukiiii 2014-04-05 10:06

keranet z mapeia podczas usuwania fugi zmatowił mi gres polerowany na krawędziach

do góry

Gośka123

dodał: Gośka123 2014-05-18 01:51

czytając wypowiedzi na forum byłam negatywnie nastawiona do gresu polerowanego, ale mój mąż się uparł, mamy beżowy na korytarzu i biały w kuchni. od razu powiedzieliśmy fachowcowi, żeby go zaimpregnował i póki co jest pięknie smiling smiley w castoramie powiedzieli nam, żeby go nie szorować i nie polerować, żeby nie zmatowiał, łatwo go uszkodzić. Nie ryzykowałabym ani z octem, ani z kwasem solnym, skoro już decydujemy się na remont to lepiej moim zdaniem zainwestować w profesjonalne środki. Sprzedawca z castoramy polecał nam płaskiego mopa z atomizerem i środkiem do pielęgnacji płytek w zestawie firmy Bona. Cena nie jest najniższa, ale skoto mąż się upierał, niech teraz inwestuje winking smiley używam Spray mopa od 3 miesięcy i jestem zadowolona. Jest bardzo praktyczny, i przede wszystkim nie zostawia smug. Na gresie widać wszystko, nawet jeśli kapnie czysta woda, to pozostaje jej osad ;/ Bona spray mop to dobre rozwiązanie, spryskasz kilka razy, przecierasz padem z mikrofibry i gres błyszczy. Płynu z niczym nie rozcieńczasz, zbiorniczek jest zamontowany przy rączce. Jak dla mnie cacko, polecam smiling smiley

do góry
User Avatar img

Grazmar

dodał: Grazmar 2014-05-18 02:08

Gośka123 Napisał(a):

> ..... ale mój mąż
> się uparł, mamy beżowy na korytarzu i biały w
> kuchni......

> ....Cena nie jest najniższa, ale skoto mąż
> się upierał, niech teraz inwestuje winking smiley ....

Ha,ha... i ostatnie słowo jednak do męża należało.
Noo... chyba że to nie było jeszcze ostatnie,
bo ostatnie zazwyczaj brzmi :
Tak.. miałaś rację kochanie..
smiling smiley

Grazmar-Silesia

do góry
Nasze serwisy