Nasze serwisy:

Krolisko

User star img

Dla wtajemniczonych

dodano: 2010-03-01 17:25

Teraz już chyba cały pokój powinien być widoczny.
W wakacje zajmiemy się wykładziną, zmienię zasłony na coś w kolorze tej jednej ściany (wino), natomiast pomóżcie ustawić meble tak żeby to miało ręce i nogi. Jest to pokój przejściowy, więc nie jest ustawny ze względu na drzwi sad smiley
Pod oknem jest kaloryfer, więc nie chciałabym go zastawiać zimą, ale latem jak najbardziej winking smiley
Jeśli dam kanapę tak gdzie teraz jest TV i komoda to nie zmieści się tam nic więcej, więc co wtedy z fotelem (a mam je dwa tylko jeden stoi w innym pokoju). Obrazek koło przełącznika ma na celu na chwilę obecną odstraszanie psa przed skakaniem na klamkę i ścianę w celu otworzenia drzwi. Roleta nie wchodzi w grę, była i jest to stanowczo za ciemny pokój żeby umieszczać roletę w oknie. A może coś innego, zamiast firany i zasłonek?
Chciałabym też coś umieścić w tych drzwiach odsłoniętych do drugiego pokoju, ale zupełnie nie mam na to pomysłu.
Bardzo proszę o pomocne maile w tej sprawie na priv...
Chciałabym też umieścić coś dużego na ścianie nad komodą obok TV.
Z góry dziękuję za pomysły i rady.
ilonka313@o2.pl

pokaż odpowiedzi jako:

agnes21

Dla wtajemniczonych

dodał: agnes21 2010-03-01 18:09

szczerze mówiąc... cięzko cokolwiek doradzić jeśli chodzi o ustawienie mebli bo jakoś nie umiem sobie wyobrazić tego pokoju. przydałby się rzut z góry , jakiś rysunek... no a jeśli chodzi o te odsłonięte przejście do drugiego pokoju.. jeśli nie macie zamiaru wstawiać tam żadnych drzwi.. to może zagipsować ościeżnice
tu jest ciekawy pomysł : czterykaty.pl/czterykaty/3292000,74395,6991896.html?b=http://czterykaty.pl/czterykaty/0,74395,,1_1_1.html?PageNumber=12&PageStep=0
albo jak lubice to może takie firanki tzw makarony można zawiesić nad drzwiami.
a do okien moim zdaniem pasowałyby firanki ekrany ...

do góry

Anonim

Dla wtajemniczonych

dodał: Anonim 2010-03-01 19:05
:  Edytuj

Piszę tutaj, bo nic zgryźliwego nie przychodzi mi do głowy;-) Kolory są super, planuję takie w sypialni. Postawiłabym fotel przy kanapie, jeśli jest miejsce. Zyskałabys dostępo do okna. A jeśli chodzi o makarony , to sprawdzają się przy oknach od podłogi do sufitu. Tak mi się przynajmniej wydaje. Z pewnością nie poradziłyby sobie z kaloryferem. W sumie, to możnaby polączyć te 2 pomieszczenia przez wyburzenie ściany. Oczywiście tylko wtedy, gdy jest to praktyczne i możliwe.Podłoga albo ciemny orzech, albo biała, ewentualnie bardzo jasna.Fajnie wyglądają czarno-białe dodatki, czego najlepszym przykładem jest plakat. Ogólnie , bardzo sypatyczny pokój.
Mam nadzieję, że coś z tego wywodu się przyda;-)

do góry

jejuś

Dla wtajemniczonych

dodał: jejuś 2010-03-01 23:34

beznadzieja kolory plus te meble

do góry

Krolisko

Dla wtajemniczonych

dodał: Krolisko 2010-03-02 14:56

jejuś Napisał(a):

> beznadzieja kolory plus te meble

Jakie kolory pasują Twoim zdaniem i jakie meble??
Ja proszę o rady, więc jeśli ktoś chce komentować nie wnosząc konkretnej treści to bardzo proszę zostawić miejsce dla osób, które rzeczywiście mogą mi pomóc.
Dziękuję.

do góry

agid

Dla wtajemniczonych

dodał: agid 2010-03-02 07:25

kolory sa beznadziejne,pokoj jest ponury i ciemny.
meble nie pasuja do siebie,okno zaslonilas szczelnie co przytlacza to pomieszczenie i nie przepuszcza swiatla.
widze ze przy suficie masz jakas okropna rure,pomysl o jej zabudowie.
dobrze by bylo pozbyc sie tej wykladziny,odkryc zupelnie podloge,jesli planujesz remont to mozesz polozyc
jasne panele.pomysl nad tymi uwagami a potem zajmij sie ustawieniem mebli.
aaaa... jeszcze te drzwi w kolorze sciany,zmien je .a bym je widziala w kolorze mebli ,lub kolor paneli
i na milosc boska nie maluj ich!

do góry

Krolisko

Dla wtajemniczonych

dodał: Krolisko 2010-03-02 14:50

"meble nie pasuja do siebie" - hmm, a to ten sam model, ale może przy produkcji się pomylili i rzeczywiście do siebie nie pasują :/
"dobrze by bylo pozbyc sie tej wykladziny" - zajmę się nią jak będzie cieplej, bo mam panele pod nią, ale cyklinować je w taką pogodę to samobójstwo :/ (zresztą pisałam o tym w opisie, że się tym zajmę)
"widze ze przy suficie masz jakas okropna rure" - tak, to od centralnego (bardzo stare budownictwo) i chcemy w ogóle zmienić zarówno grzejniki jak i całą instalację, dlatego proszę o konstruktywne rady winking smiley I dokładne czytanie opisu.
Dziękuję smiling smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

Dla wtajemniczonych

dodał: elaitalia 2010-03-02 11:31

no wlasnie.. problemu ze swiatlem we wnetrzu na pewno nie stworza rolety tylko te ciemne sciany okropne.. i wykladzina mamma mia.....
naprawde przymysl wszystko porzadnie.. na necie sobie np na dekoral.pl przetestuj zestawienia kolorystyczne scian ale koniecznie jasne..!!!!!i do kosza te zaslony!

do góry

Krolisko

Dla wtajemniczonych

dodał: Krolisko 2010-03-02 14:53

Proszę uważnie czytać opis, bo wyraźnie jest tam napisane, że chcę to zmienić, więc rady typu :naprawde przymysl wszystko porzadnie lub do kosza te zaslony! nic nie wnoszą sad smiley Ja proszę o sugestie i pomysły, w jaki sposób to rozwiązać smiling smiley
Czekam na info w tej właśnie sprawie.
Dziękuję smiling smiley

do góry

Anonim

Dla wtajemniczonych

dodał: Anonim 2010-03-02 16:15

Ja zrezygnowałabym z fioletu na ścianie, zastąpiłabym go jasnym kolorem np.kremowym. I wtedy całość utrzymałabym w kolorystyce kremowo-zielonej (zasłony, dywanik, dekoracje) - będzie to bardzo pogodne, świeże wnętrze.

Ten obraz czarno-biały nie pasuje tu i wisi w dziwnym miejscu, jeśli zostawiłabyś kanapę na tej ścianie co jest, to powieś tam duży jasny obraz, bądź dwa średnie (a może szeroki pas tapety?).

Tą kolumnę obok komódki przenieś w inne miejsce, komódkę przesuń w lewo na środek i powieś nad nią obraz, a na komodzie dwie-trzy dekoracje typu misa, świece itp.

Nie widziałam zdjęcia z tv, więc może coś mi się jeszcze nasunie.

do góry

Anonim

Dla wtajemniczonych

dodał: Anonim 2010-03-02 16:27

Obejrzałam ścianę z tv i piszę smiling smiley

Czy ta większa komoda mieści się obok kanapy? Jeśli tak dałabym ją obok kanapy, ale z lewej strony czyli od okna, kanapę przesunęłabym wtedy mocno w prawo.

"Wyprostowałabym" szafkę rtv, obok dałabym ta mniejszą komodę i ewentualnie ten wysoki regał.

Dalej podtrzymuję to, że zrezygnowałabym z fioletu (wina) na rzecz kremu. Brakuje obrazów na ścianach.
Aha. Jeśli chcesz coś koniecznie dać w futrynę to proponuję tasiemki z koralikami w kolorze białym (są w leroy).

do góry

Krolisko

Dla wtajemniczonych

dodał: Krolisko 2010-03-02 21:53

Dzięki za koraliki, rozejrzę się za nimi, a co do komody to ta większa niestety nie zmieści się koło kanapy sad smiley
Podoba mi się pomysł z jasną ścianą, heh, nie wpadłam na to winking smiley
W ogóle pokój jest mało "ustawny".
Co do obrazów, to znalazłam ostatnio w Leroy bardzo ładny, ale w kolorze jasnej zieleni :/
Uwielbiam zieleń, ale to chyba byłaby lekka przesada...
Panele jasne, a dywanik wtedy jasny czy zieleń?
I co z oknem? Wywalam zielone zasłonki, ale co dalej?
Dzięki za inspiracje eva.26 winking smiley

do góry

Anonim

Dla wtajemniczonych

dodał: Anonim 2010-03-04 21:27

Jeśli duża komoda nie mieści się obok kanapy to trudno. Spróbuj przesunąć jednak kanapę w prawo (wtedy fotel też odsuń od okna) , zabierz małą komodę, wyprostuj regał stojący przy oknie (samotnie wygląda jakoś dziwnie), i dołóż do niego tą małą komodę.

Kanapa na wprost tv ma tą zaletę, że lepiej oglądać telewizję, a ponadto wyprostujesz szafkę rtv, co też będzie korzystniej wyglądało.

Jeśli chodzi o dywan to na pewno kremowy!, bo obok są zielone kanapy, ale nie tylko z tego powodu.
O obrazach już pisałam (o ich braku), jeśli spodobał Ci się obraz w kolorystyce jasnej zieleni to ładnie będzie wyglądał na kremowej ścianie np. nad dużą komodą (jeśli tam też zdecydujesz się na krem).

Jeszcze jedno, żeby nie powielać mnogości obrazów, za kanapą możesz nakleić jasną (kremową) dużą naklejkę np.o motywie roślinnym. Pozostałby ewentualnie jakiś mały obraz nad małą komodą.

Co do okna - biała prosta firana do ziemi, zasłony kremowo-zielone (np. całe kremowe, z jasnym zielonym szerokim pasem na dole, albo jeśli znajdziesz to mogą być w delikatny wzór).

do góry
Nasze serwisy