Jak zaczac ukladanie plytek... (podloga)

{{data.userName}} Administrator Pomocna dłoń
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 09.06.2009 23:41
Witam.
Mam prosbe. mozecie powiedziec jak mam zaczac ukladac plytki na ziemi? jestem poczatkujacy... slyszalem juz rozne rady np. ze trzeba wyznaczyc srodek i od tego miejsca zaczac ukladac, pozniej ze na wejsciu ma byc cala plytka czy to jest prawda???
Prosze o pomoc.
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
pajek | 26.09.2009 00:11

W odpowiedzi na post: Jak zaczac ukladanie plytek... (podloga)

mimo dość dużego doświadczenia w tym fachu zawsze ukladam kilka kafli obok siebie i wspólnie z inwestorem ustalamy sposób układania - wzór, następnie sprawdzam - rozmierzam co wyjdzie po drugiej stronie (by nie było tak, że trzeba tam wstawiać docinkę np. 2-5cm, bo to brzydko będzie wyglądać. uważam, że najładniej musi byc przy drzwiach a nie pod drugą ścianą, często zastawioną różnymi sprzętami. Nie musisz się śpieszyć więc ukladanie kafli możesz rozłożyć na 2-3 dni, po to by móc korzystać z łazienki (układam kafle tak bym mógł wyjść nie deptając po kaflach już przyklejonych - można zostawić nie wklejone punktowo kafle-lecz w twoim przypadku nie polecam-brak doświadczenia). Nie zapomnij, że w progu nie może być goła płytka, trzeba wstawić listwę, najczęściej alumiową, po to by zabezpieczyc brzeg kafla, kształt do wyboru. powodzenia - jeśli pomoglem - oceń.
av-dumb01.jpg
u-boot | 18.09.2009 12:31

W odpowiedzi na post: Jak zaczac ukladanie plytek... (podloga)

moze to Ci co nieco pomoze: http://www.leroymerlin.pl/porady/ukladanie-plytek-podlogowych,1236608090.html
adstach | 19.09.2009 17:10

W odpowiedzi na wpis użytkownika: u-boot

u-boot Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> moze to Ci co nieco pomoze:
> http://www.leroymerlin.pl/porady/ukladanie-plytek-
> podlogowych,1236608090.html

Witam
Filmik jak filnik. Szkoda tylko, że jako filmik instruktażowy nie ustrzegł się błędów. Wiadomo, że pokazano położenie jakiś płytek. Czyli każdy po obejrzeniu go może spróbować polożyć i zafugować każde plytki jakie ma. Może się czepiam ale: rozrabiając fugę wsypuje się ją zawsze do wody, a nie jak na instruktażu. Kto nie widzi różnicy niech popracyje z fugą to zauważy. Poza tym nie fuguje sił płytek packą metalową bo może porysować szkliwo na płytkach tylko packą gumową.
Wiem, że filmik jest dla amatorów. Ale przecież można i amatorów uczyć poprawnego wykonywania pracy.
Tak więc za tak krótki film instruktażowy zawierający tak podstawowe błędydaję pałę dla lerojmerlin.
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 24.09.2009 18:28

W odpowiedzi na wpis użytkownika: adstach

> Tak więc za tak krótki film instruktażowy
> zawierający tak podstawowe błędydaję pałę
> dla lerojmerlin.

Ja tam nic nie widzę :-(
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 25.09.2009 08:49

W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim

wpiszcie sobie w youtube "how to tile"
pozdrawiam
Inne dyskusje
Urządzanie

11.10.2007 14:56
wykonawca ze szczecina
Witam wszystkich,
Cieszę się, że LEROY MERLIN powstał w końcu w Szczecinie. To dobrze mieć pod ręką większy wybór.
Na forum wiele się pisze o tych złych i dobrych fachowcach. Ja ma to szczęście, że trafiłem na dobrego.
I to całkiem przypadkiem. Facet jest dokładny i doradza jakby to był jego własny dom. Sam podpowiedział mi rozwiązanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. U mnie chodziło o wykończeniówkę. Jeżeli ktoś chce kontakt, proszę dać znać. Pozdr.
Urządzanie

03.08.2014 22:37
Wykonawcy przez internet
Witam poszukuję wykonawców do budowy domu przez platformy w internecie niestety znalazłem tylko jedną dobrą stronę , znacie jeszcze jakieś ? jestem z okolic Katowic potrzebuje pomocy.
Urządzanie

13.08.2012 22:22
Jak pomalować meble z okleiny na biało?
Zastanawiam się jak i czym pomalować brązowe meble z okleiny na biały kolor, by było naturalnie i trwale (meble w dzięcięcym pokoju - narażone na ciągłe "palcowanie")