Jakie kwiaty na balkon południowy?

{{data.userName}} Administrator Pomocna dłoń
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 26.04.2007 21:36
POMOCNA DŁOŃ
Jakie kwiaty na balkon południowy? Mam mało czasu na pielęgnację roslin balkonowych , ale podobają mi się ukwiecone balkony! Też chciałabym taki mieć :D Serdecznie pozdrawiam ! Czekam na odpowiedź !
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Wojtek | 29.04.2007 19:54

W odpowiedzi na post: Jakie kwiaty na balkon południowy?

Na balkony z wystawą południową nadają się gatunki światłolubne, a tych jest stosunkowo najwięcej wśród roślin balkonowych (rośliny kwitnące obficie kwitną, a te o barwnych liściach w pełni wykształcają swoje kolory np. Koleus). Kwiaty posadzone na nasłonecznionych balkonach wymagają dużo więcej uwagi i pielęgnacji. Rośliny należy sadzić w odpowiednio dużych donicach i korytkach, najlepiej aby pojemniki były białe lub jasne, ponieważ ciemne barwy dodatkowo absorbują promienie słoneczne, co może spowodować przegrzanie i wysuszenie korzeni. Aby zapewnić optymalne warunki wzrostu roślin, należy je obficie i regularnie podlewać, najlepiej wczesnym rankiem i po południu. Wody musi być tyle, by przelała się przez drenaż. Ma to szczególne znaczenie przy zastosowaniu podłoży torfowych, gdyż mają one dużą absorpcję wody, ale zbyt przesuszone przyjmują ją z trudem.
Godne polecenia gatunki ozdobne z kwiatów to: Pelargonia rabatowa, bluszczolistna, Surfinia, Petunia, Begonia wiecznie kwitnąca- Begonia semperflorens, Szałwia błyszcząca- Salvia splendens, Scewola- Scaevola aemula, Uczep rózgowaty- Bidens ferulifolia, Heliotrop peruwiański- Heliotropium peruvianum, Lantana pospolita- Lantana camara, Aksamitka- Tagetes, Werbena ogrodowa- Verbena hybrida, Cynia- Zinnia.
Ozdobne z liści to np. Starzec- Senecio, Koleus Blumego- Coleus blumei.
Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu, jest zamontowanie systemu nawadniającego lub chociaż wyposażenie doniczek w zasobniki z wodą. Jeżeli przywiązujemy mniejszą wagę do kwiatów, możemy obsadzić nasz balkon gatunkami, które dobrze znoszą suszę i nie muszą być podlewane tak regularnie jak inne gatunki. Do roślin takich zaliczamy np. rojniki, rozchodniki, agawy, eszewerie, przypołudniki, portulaki wielkokwiatowe, słoneczniki.
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 28.04.2007 00:56

W odpowiedzi na post: Jakie kwiaty na balkon południowy?

może pelargonie?
Inne dyskusje
Rośliny i ogród

13.02.2010 18:44
Podokarp (Zastrzalin) w Leroy Merlin Targówek - co to za gatunek?
W Leroy Merlin Targówek widziałem 3 zastrzaliny. Podpisane były nazwą łacińską rodzaju (bez gatunku). I w związku z tym moje pytanie: co to za gatunek? Zdjęcia są tu: LINK

http:// reichel.pl/bdp/tree/view/651 (usuń spację pomiędzy http:// a reichel(...))
Rośliny i ogród

06.02.2011 23:07
balkon
chce zrobic fajny balkon nie mam pomysłow mam na tym balkonie drewniany płot drewniane płytki na podłodze i zakupiłam dwa fotele i kanape z ratanu jeszcze szukam stolika a bardzo bym chciała taki bardzo przytulny balkon jakie kwiaty i drzewka moge sadzic w dolnice moze macie pomysła rozmiar balkonu 2mx2.50
Rośliny i ogród

24.02.2010 09:38
Krety i nornice - zapobiegać zamiast zwalczać !
Pełną parą przymierzam się do założenia trawnika wokół domu, mam zamiar kupić gotową trawę rolowaną. Naczytałem się jednak trochę o wyczynach nornic i kretów które potrafią zniweczyć trawnik i wydane nań pieniądze, postanowiłem więc pójść na całość i zakupić jeszcze siatkę plastikowa pod trawniki, taka jak na tej stronie:
http://iglaco.com/pl,product,285228,siatka,plastikowa,pod,trawniki,1,2,x,50,m.html]http://iglaco.com/pl,product,285228,siatka,plastikowa,pod,trawniki,1,2,x,50,m.html

w sumie ma być 10 arów trawnika więc inwestycja trochę wsiąknie kasy, ale mam nadzieję że z kretami i nornicami będę miał wieczny spokój.