malownie tapety z włókna szklanego

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 14.07.2008 00:04
Witam,
Mam ogromny problem z malowaniem tapety z włókna, mianowicie tapetę pomalowałam już 2-krotnie farbą lateksową (ciężka praca, bo farba rozprowadzała się fatalnie) i nadal są smugi. Czy możecie mi poradzić co zrobić, by nie pojawiały się już żadne dziwne ślady przy kolejnym malowaniu?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 14.04.2012 19:03

W odpowiedzi na post: malownie tapety z włókna szklanego

Czy będzie się trzymać i czy zapobiegnie powstawaniu grzyba w pomieszczeniu?
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 09.05.2012 00:46

W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim

Grzyby powstają w pomieszczeniach źle wentylowanych. Tapeta z włókna szklanego przed tym Cię nie obroni. Jest to przecież tylko tkanina szklana z odpowiednią apreturą. Samo włókno szklane nie jest pożywka dla pleśni i grzybów, ale substancje wykończające już moga nią być. W procesie produkcji tapet do apretury dodawane są preparaty grzybobójcze. Pożywką dla grzybów i pleśni może być również klej jak i farba. W pomieszczeniach wilgotnych można ja stosować. Bekers ma komplet preparatów przeznaczonych do tego rodzaju pomieszczeń. Ja ma taką tapetę na suficie w łazience (i nie włókninę szklaną (wygląda jak przysłowiowy fliz = welon) tylko tapetę)od ponad 12 lat i zero śladów pleśni. A była klejona na kleju Beckers'a ale do zwykłych zastosowań i malowana farbą latexową produkcji HIRSCH-POL Sp. z o.o. - wówczas bardzo konkurencyjna cenowo i super jakości. Mam całe mieszkanie zrobione w tapetach z włókna szklanego i oryginalna farba Hirsch-Pol'a jest na nich do dzisiaj. Inwestycja się opłaciła. Sama tapeta była produkcji czeskiej z firmy VERTEX (aktualnie Saint-Gobain Vertex, a.s.) w Polsce sprzedawana przez AKE społka z o.o.
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 20.07.2013 11:29

WAŁEK Z GĄBKI ROZWIĄZAŁ PROBLEM.URUCHOMCIE WYOBRAŹNIE!POZDRAWIAM.
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 09.03.2015 12:30

witam,

mam problem z tą tapeta, po nałożeniu tapety na sufity, zgodnie z załączoną instrukcją odczekaliśmy dobę, ale nie kładliśmy dodatkowej warstwy kleju, zresztą tak jak było napisane na produktach.
Z tego co czytam zrobiliśmy błąd, po 3-4- krotnym pomalowaniu sypialni - wygląda to w miarę dobrze, ale nie idealnie.
Ale resztę mieszkania pomalowaliśmy dotychczas tylko 1 raz, w związku z tym mam pytanie czy da się to jakoś "uratować".
Czytałam o pomieszaniu farby z klejem - czy ma to sens skoro już jedna warstwa farny już jest i w jakich proporcjach to zrobić.
Całość mieszkania była wcześniej odpowiednio zagruntowana.
Strefa-Domowa.pl | 12.03.2015 13:50

Moze za wczesnie nałożyliście warstwę farby lub kleju i dlatego też jest właśnie taki efekt. Możesz wstawić zdjęcie? Wtedy o wiele łatwiej będzie pomóc i doradzić.
Inne dyskusje
Budowa i remont

13.02.2011 00:26
ROTO ZIP

Do wycinania otworów

Budowa i remont

29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont

31.01.2010 20:33
łączenie róznych mebli
proszę o światełe rady w kwestii sypialni

mimo mojego negatywnego nastawienia odnośnie komputera w sypialni niestety musze go tam zmieścić
w tej chwili mam w sypialni komody ikea z serii malm

musze dokupic i biurko (albo inne rozwiązanie pod kompuer - nie szresze nić 90 cm) i szafę

myslałam zeby dokupić szafę z serii hopen:

malm i hopen bardzo do siebie pasują - ale jakie biurko wtedy

a moze szafę i biurko w zupełanie innym stylu
jak to wszystko zgrac?

moze macie jakies pomysły jak połączyc to wszystko?