narożna szafka pod zlewozmywak - jak zrobić ?

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 09.04.2008 11:36
Właśnie staram się urządzić sobie kuchnie. Wśród mebli które do niej dostałem, jest szafka pod zlewozmywak, ale niestety prosta, taka do postawienia w ciągu pod ścianą. Mi lepiej by pasowała taka do postawienia w rogu. Wiec tak sobie myślę i kombinuję że może udało by mi się ja przerobić jakoś lub zrobić samemu od nowa taką narożną szafeczkę.
Mam tylko problem jakie powinna mieć wymiary. Czy ma ktoś może "pod ręką" taka szafkę i mógł by mi ją zmierzyć ?
Dołączam obrazek z zaznaczonymi wymiarami (A,B,C...) żeby łatwiej było zrozumieć o co mi chodzi.

Niby mógł bym sobie to policzyć ale jakoś nie mam zaufania do moich obliczeń :)
Zawsze jak coś robie i sobie sam wyliczam, to później wychodzi, że walnąłem się gdzieś w obliczeniach. Pół biedy jeśli został naddatek, ale jak się okazuję że zabrakło 0,5 cm to mnie krew zalewa.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
FORMA | 15.04.2008 08:25

W odpowiedzi na post: narożna szafka pod zlewozmywak - jak zrobić ?

Wymiary A i B to 90 x 90 cm. Wymiary C i E to szerokość boków szafek stojących po bokach. Możesz do tego celu śmiało wykorzstać boki szafki prostej której wspominałeś że już masz.
Niestety wieniec dolny tej szafki będziesz musiał sam dorobić podobnie jak pozostałe elementy konstrukcji takiej szafeczki.
Wymiaru D nie podaję ponieważ wyjdzie on Tobie sam.
Drzwiczki do takiej szafki powinny posiadać szerokość 444 mm.
Ponieważ boki szafek dochodzą do wieńca, ważna jest grubość płyty za jakiej wykonane są boki. Jeżeli grubość 15 mm to wymiary wieńca dolnego 845 x 845 mm, jeżeli 18mm to 842 x 842 mm.
Szerokość boków szafki 560 mm.
Jeśli czegoś nie rozumiesz proszę się pytać. Postaram się wyjaśnić
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 11.01.2012 09:58

W odpowiedzi na wpis użytkownika: FORMA

> Wymiaru D nie podaję ponieważ wyjdzie on Tobie
> sam.
> Drzwiczki do takiej szafki powinny posiadać
> szerokość 444 mm.
> Ponieważ boki szafek dochodzą do wieńca, ważna
> jest grubość płyty za jakiej wykonane są boki.
> Jeżeli grubość 15 mm to wymiary wieńca dolnego
> 845 x 845 mm, jeżeli 18mm to 842 x 842 mm.
> Szerokość boków szafki 560 mm.
> Jeśli czegoś nie rozumiesz proszę się pytać.
> Postaram się wyjaśnić

Skąd jest wzięty wymiar drzwiczek 444mm. Bo z wyliczeń wynika co innego. Tzn. z twierdzenia Pitagorasa :)
(842-560)x(842-560)x2 i z tego pierwiastek daje szerokość otworu na drzwiczki 398,80. Więc front 444mm teoretycznie nie pasuje ?
demonik | 17.04.2008 12:54

W odpowiedzi na wpis użytkownika: FORMA

wielkie dzięki za odpowiedź - daje Ci (tu) - chociaż oczekując na odpowiedź, zdarzyły mi się odwiedziny u koleżanki, która miała taka szafkę i sobie ją obmierzyłem.
więc ostatnio kupiłem sobie płytę na ten spód i jeden boczek (bo był fatalny) a drugi wykorzystam stary z tej prostej szafeczki
płyta kosztowała mnie 19 pln, a nowa szafka 320
zobaczymy jak mi wyjdzie - w sobotę biorę się do roboty :)
Inne dyskusje
Urządzanie

11.10.2007 14:56
wykonawca ze szczecina
Witam wszystkich,
Cieszę się, że LEROY MERLIN powstał w końcu w Szczecinie. To dobrze mieć pod ręką większy wybór.
Na forum wiele się pisze o tych złych i dobrych fachowcach. Ja ma to szczęście, że trafiłem na dobrego.
I to całkiem przypadkiem. Facet jest dokładny i doradza jakby to był jego własny dom. Sam podpowiedział mi rozwiązanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. U mnie chodziło o wykończeniówkę. Jeżeli ktoś chce kontakt, proszę dać znać. Pozdr.
Urządzanie

03.08.2014 22:37
Wykonawcy przez internet
Witam poszukuję wykonawców do budowy domu przez platformy w internecie niestety znalazłem tylko jedną dobrą stronę , znacie jeszcze jakieś ? jestem z okolic Katowic potrzebuje pomocy.
Urządzanie

13.08.2012 22:22
Jak pomalować meble z okleiny na biało?
Zastanawiam się jak i czym pomalować brązowe meble z okleiny na biały kolor, by było naturalnie i trwale (meble w dzięcięcym pokoju - narażone na ciągłe "palcowanie")