Problem z lazienką

{{data.userName}} Administrator Pomocna dłoń
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 25.09.2013 12:03
Witajcie, poszukuje rady i pomocy na temat tego co dzieje sie w mojej lazience.
Zrobilem malutki remont lazienki, zaszpachlowalem sciany, wysuszylem, dotarlem i pomalowalem farba lateksowa. Wszystko bylo dobrze gdy sciana nad wanna zaczela sie luszczyc i pekac i odpadac... No i nie wiem co mam z tym zrobic. Podejrzewam ze moze za duzo farby polozylem nad wanna.
Mam taki plan by zagipsowac dziury po farbie odpdajacej, pociagnac wszystko unigruntem i zamalowac jeszcze raz, no i mam pytanie, czy nie bedzie znow odpacac? Bo wczesniej nie stoowalem unigruntu i moze to tez jest przyczyna. Sam nie wiem co robic... Moze ma ktos jakis dobry i sprawdzony pomysl co z tym fantem zrobic? Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam serdecznie.
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
mychaszka | 25.09.2013 12:19

W odpowiedzi na post: Problem z lazienką

wydaje mi się, że jest za gruba warstwa farb z poprzednich malowań. Podczas malowania ściana nawilgła i zaczęła się łuszczyć.
Proponuję zedrzeć szpachlą starą farbę i zagruntować i potem pomalować.
Tez tak mieliśmy w kuchni i niestetu remont trzeba było powtórzyć. Ale u mnie były stare ściany w starym budynku.
Powodzenia
msk7891 | 25.09.2013 12:22

W odpowiedzi na wpis użytkownika: mychaszka

A nie wystarczy tylko zagruntowac albo pociagnac szpachla i zagruntowac? Bo farba odpada i luszczy sie tylko w paru miejscach, ale dosc duza powierzchnia, tyle tylko ze cala ciezko bedzie zedrzec bo mocno sie trzyma :)
mychaszka | 25.09.2013 12:31

W odpowiedzi na wpis użytkownika: msk7891

wydaje mi się, że bez zdarcia farby się nie obejdzie.
Sciana nad wanną jest narażona na wolgoć szczególnie. Więc każde jej zmoczenie/pochlapanie będzie ją nawilżało i samo wilgotne powietrze panujące w łazience będzie sprzyjała tzw. odłażeniu warstw.
Proszę spróbowac zagruntować i pomalowac ale efekt może być krótkotrwały :)
msk7891 | 25.09.2013 12:54

W odpowiedzi na wpis użytkownika: mychaszka

Dobrze, zrobie tak ze zedre wszystko. A co zrobic zeby ta farba ladnie odeszla?
A jeszcze jedno, jakiego unigruntu uzyc na ta sciane? Jak juz zedre farbe to co mam zrobic zeby bylo dobrze? Bo nie chcialbym co miesiac poprawic tej sciany :(
images.jpg
Narsilia | 26.09.2013 09:24

W odpowiedzi na wpis użytkownika: msk7891

Najlepszym sposobem jest intensywne namoczenie ściany wodą i mechaniczne zdzieranie jej szpachelką, jesli jest to stara farba np. olejna czy coś w tym stylu możesz uzyć opalarki.
Inne dyskusje
Budowa i remont

13.02.2011 00:26
ROTO ZIP

Do wycinania otworów

Budowa i remont

29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont

31.01.2010 20:33
łączenie róznych mebli
proszę o światełe rady w kwestii sypialni

mimo mojego negatywnego nastawienia odnośnie komputera w sypialni niestety musze go tam zmieścić
w tej chwili mam w sypialni komody ikea z serii malm

musze dokupic i biurko (albo inne rozwiązanie pod kompuer - nie szresze nić 90 cm) i szafę

myslałam zeby dokupić szafę z serii hopen:

malm i hopen bardzo do siebie pasują - ale jakie biurko wtedy

a moze szafę i biurko w zupełanie innym stylu
jak to wszystko zgrac?

moze macie jakies pomysły jak połączyc to wszystko?