rury gazowe w mieszkaniu, jaki kolor?

{{data.userName}} Administrator Pomocna dłoń
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 05.04.2007 19:11
Postanowiłam sobie odnowić kuchnię, w końcu po wielu latach omijania z daleka tego tematu :)
I przy zakupie farb dowiedziałam się że farba do malowania rurek gazowych powinna być żółta.
Czy ktoś coś o tym słyszał? Ktoś mnie straszył, że administracja, lub gazownia może się czepiać.
Mi niestety żółty ani się nie podoba, ani nie pasuje do mojej koncepcji aranżacji tego wnętrza - he he, ale mi eleganckie określenie wyszło na kuchnie 4m2.
Wolałabym zwykłe białe rurki, ale jeśli okaże się że przyjdzie jakiś misio z administracji i każe mi je przemalowywać to się zawściekne.
Czy macie jakieś doświadczenia?
Anuluj
Bez nazwy 2.jpg
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
remont+projekt | 14.03.2013 15:05

W odpowiedzi na post: rury gazowe w mieszkaniu, jaki kolor?

Tak, doyczy to budynków użyteczności publicznej. Skrzynki i rury w domach jednorodzinnych i mieszkaniach juz dawno nie musza być zółte! A nawet w użyteczności publicznej się od tego odchodzi.
Iwa_P | 28.10.2009 11:56

Nie rozumiem po co stwarzac sobie sztuczne problemy. POmaluj rury na jaki chcesz kolor, a najlepiej schowaj pod KG, jak ja to zrobilam:) Zolte maja byc na zewnatrz mieszkania, np. na klatce schodowej czy na zewnatrz budynku.
Pozdrawiam:)
MajsterKej | 14.10.2009 18:10

Witam.
Nie ma obowiązku mieć żółtych rur gazowych.
Ten wymóg jest jedynie co do głównych rur dostarczających gaz np. do budynku.
Na klatce schodowej oraz w mieszkaniu mogą mieć jakikolwiek kolor.
Jedynie, nie wolno malować licznika gazu.
Pozdrawiam
DH LM | 23.10.2009 23:23

W odpowiedzi na wpis użytkownika: MajsterKej

No niestety przepisy określają jasno kolor żółty brzydki ale wiadomo co oznacza, jak myślisz czemu kiedyś wszystkie butle z gazem były koloru czerwonego a teraz.... idź z taką się doładować to osoba na stacji nim ci wyda nową zadzwoni tam i ówdzie pamiętaj kolor żółty oznacza na instalacji gaz, czerwony środki gaśnicze pomyśl przed malowaniem instalacji to może uratować nie tylko TWOJE ŻYCIE
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 27.10.2009 23:04

W odpowiedzi na wpis użytkownika: DH LM

owszem przepisy okreslają rury na zółto ale na zewnątrz budynku... w środku kolor dowolny
Inne dyskusje
Budowa i remont

13.02.2011 00:26
ROTO ZIP

Do wycinania otworów

Budowa i remont

29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont

31.01.2010 20:33
łączenie róznych mebli
proszę o światełe rady w kwestii sypialni

mimo mojego negatywnego nastawienia odnośnie komputera w sypialni niestety musze go tam zmieścić
w tej chwili mam w sypialni komody ikea z serii malm

musze dokupic i biurko (albo inne rozwiązanie pod kompuer - nie szresze nić 90 cm) i szafę

myslałam zeby dokupić szafę z serii hopen:

malm i hopen bardzo do siebie pasują - ale jakie biurko wtedy

a moze szafę i biurko w zupełanie innym stylu
jak to wszystko zgrac?

moze macie jakies pomysły jak połączyc to wszystko?