Salon i kuchnia razem!!! Jak zaaranzowac by bylo mlodo,swiezo i zeby sie ni9e "gryzlo"!

imagesCA1MLMQM.jpg
{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 15.04.2010 10:39
Witam!.
W tym temacie chcialam prosic Was o pomoc w aranzacji czesci dziennej mojego nowego mieszkania.W nastepnym tygodniu byly wlasciciel powinien nareszczie oddac klucze i wchodzimy z malarzem , murarzem itp!.
Zeby bylo jasniej dolaczam "plaski" projekt tego wlasnie mieszkania wykonany przezemnie w jednym z programow 3d (niestety projektyui 3d nie mam na komputerze w pracy)

Jak widzicie kuchnia jest otwarta na salon-a raczej bedzie, bo mamy zamiar wyburzyc sciane ktora dzieli 2 pomieszczenia,zostawiajac tylko od wejscia ok 1.2 m sciany za ktora bedzie ukryta lodowka. Zamurujemy drzwi z kuchni na korytarz ,tworzac tym miejscu czesc jadalna. Wszystko to widac na projekcie.
Scianka dzielaca jadalnie od salonu bedzie wygladala tak:

do tej sciany zainspirowalam sie na tutejszych inspiracjach:)
meble kuchenne sa w kolorze rovere jasny czyli takie:

natomiast w czesci salonowej, meble da w kolorze orzech z frontami bialy lakier, w takim stylu:

ok.po wytlumaczeniu tego co mam , przedstawie wam mj dylemat!
w kuchni chcialabym uzyc koloru soczystej papierowki, taka wesola, jasna zielen., wlasnie taka:
[attachment 3360 Kuchnia+w+kolorze+Soczystej+papierwki.jpg]

oczywiscie nie wszystko na zielono,plytki miedzy szafkami beda w kolorze bialym-mlecznym ( nie taka szpitalna biel tylko raczej taka brudna biel), na zielono myslalam zeby pomalowac czesc jadalna i sciane z lodowka i ta obok. myslalam tez o powieszeniu jakis 3ch fajnych obrazkow jednakowego rozmiaru na scianie przy stole, lub.... no wlanie tutaj jest pierwszy dylemat:
moze nakleic jakas fajna fototapete??? ta slynna z tulipanami?? albo z jablkami??? a moze tapeta flizelinowa ,zielona

wykorzytalam prawie limit plikow do zalaczenia...jeszcze tylko wam pokaze kolor jaki bym chciala uzyc w salonie, sciane z meblem i tv chcialabym pomalowac na kolor lilla (meble sa orzech i bialy lakier) powiesic zyrandol 6ramienny z bialego szkla murano...myslalam o nowoczesnej elegancji..

to kolor ktorego chcialabym uzyc, myslalam tez o wylozeniu taka tapeta ktorejs ze scian...

zastanawiam sie czy te 2 kolory-papierowka i lilla nie beda sie ze soba gryzly..czy nie bedzie rozznicy stylow .kuchnia jest otwarta, te 2 pomieszczenia beda sie przenikac wiec nie wiem czy moja propozycja to dobre rozwiazanie..z jadalni bedzie widac salon z racji sciany z okienkami

pozatym z racji tych durnych skosnych scian nie moge poszlaec z ustawieniem mebli!!!bo myslalam nad zrobieniem czewsci jadalnej w salonie, ale przeciez nie postawie stolu przy drzwiach, albo nie powiesz tv na skosnej scianie!!
wlasnie skosna durna sciana!!!! co mam tam umiescic??? (na projekcie jest pianino,ale to tak tylko na niby)
mysle , mysle i mysle i nie moge sie zdecydowac..tylko sie nabawilam bolu glowy
jak zrobic zeby bylo, mlodzienczo, swiezo,nie przeladowanie , ale i kolorowo.
Wzywam na pomoc wszystych ekspertow z forum i ispiracji!!!!!!

z gory dziekuje.
ew.kontaktujcie sie ze man na maila
rosseli@hotmail.it
albo gg 2681974

[attachment 3360 Kuchnia+w+kolorze+Soczystej+papierwki.jpg]

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
NIKITA POMOCNA DŁOŃ | 15.04.2010 14:03

W odpowiedzi na post: Salon i kuchnia razem!!! Jak zaaranzowac by bylo mlodo,swiezo i zeby sie ni9e "gryzlo"!

ALEŚ SIE KOBIETO NAPISAŁA :D , NIE JESTEM EKSPERTEM , ALE WYDAJE MISIĘ , ŻE KOLOR LILIOWY KTÓRY WYBRAŁAŚ JEST ZBYT DELIKATNY DO TEJ ZIELENI LEPSZY BYŁBY MOCNIEJSZY KOLOR,a O TAPECIE Z TULIPANAMI ZAPOMNIJ ! W kuchni nad meblami zielony kolor , na ścianie ze stółem tapeta lub lub malowane pasy fioletowo zielone z jeszcze jakimś kolorkiem neutralnym typu szary lub beż .W pokoju fiolet i na kanapę zielone poduchy aby nawiązać do kolorystyki kuchni.A mieszkanko bardzo fajne i ciekawie zaaranżowane , skosy natomiast dobrze wykorzystane dodadzą uroku i będą atutem tego mieszkanka : ) kilka kolorystycznych inspiracji , może nie chodzi mi aż tak mocny akcent kolorystyczny , ale troszke mocniejszy niz teraz u Ciebie .

Ps . Tutaj Twoje zdjęcia są nareszcie bezpieczne :D

jeszcze kilka tapet : )

imagesCA1MLMQM.jpg
elaitalia | 15.04.2010 22:03

W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA

Wielkie dzieki kochana!!! oswiecilas mnie troszke z tymi fotkami:) szczegolnie mi sie podobaja kolorki na zdjeciu z filizanka-gdzie to znalazlas?? bo przegladalam w necie tapety ale jakos nie widze odpowiednich paskow...na zdjeciach na allegro wygladaja tak blado..
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
NIKITA POMOCNA DŁOŃ | 16.04.2010 09:52

W odpowiedzi na wpis użytkownika: elaitalia

W tym sklepie są wszystkie : http://www.modnetapety.pl
A tu jeszcze kilka fototapet :

i adres sklepu : http://www.krainabarw.pl
stylistawnetrz.pl | 16.04.2010 00:56

W odpowiedzi na wpis użytkownika: elaitalia

Proszę uważać na łączenie kilku rodzajów oklein (meble kuchenne, meble w salonie, do tego dojdzie kolor podłogi, stolarki)
Bezpieczniej jest zdecydować się na max 2
Kolor zielony dość żywy, do tego fiolet troszkę za bardzo pastelowy,
jeśli już takie kolory to zbliżyć ich nasycenie.
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 15.04.2010 19:57

W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA

Hallo, dziękuję za zaufanie
Ale przyznam, że mnie trochę " zbiłaś z pantałyku", bo ekspertem w żadnej mierze nie jestem!.
Z tego co widzę, to mieszkanko zaprojektowane pomysłowo, idzie za tym - jak sama przyznajesz- niemały kłopot jesli chodzi o aranżację. A teraz do rzeczy :
1. Osobiście popieram pomysł soczystej zieleni w kuchni. Ponieważ chcesz połączyć obydwa pomieszczenia proponuję trzymać się zasady konsekwencji ( tzn.jeśli w salonie chcesz kolor liliowy, to w jadalni dałabym jakieś lila- akcenty , np. nad stołem na owej zielonej scianie2 duże drewniane( w kolorze frontów szafek) ramki w ze zdjęciami czy obrazkami na liliowym passe-partout , natomiast tapetę w salonie nie całkiem lila ale z zielonymi motywami. Jak widzę Nikita już Ci to świetnie przedstawiła, podpisuję się pod tymi próbkami tapet)
2. Proponuję nie dawać fototapety w kuchni, niech ściana będzie jednolita ( + wspomniane obrazki), natomiast salon "ożyje" dzięki różnym deseniom. Uważaj jednak, by nie przesadzić i nie wprowadzić chaosu. Jak widzisz na fotoinspiracjach, łatwo o kicz i przesyt.
3. Tak sobie myślę patrząc na lodówkę- a może by ją obudować z dwu stron ( stałaby w takiej niewidocznej nawet od strony stołu mini- wnęce) ? Sama nie wiem...Z drugiej strony ta ścianka , o której piszesz też ma swój urok...
Jeszcze będę myślała, pozdrawiam
Inne dyskusje
Budowa i remont

13.02.2011 00:26
ROTO ZIP

Do wycinania otworów

Budowa i remont

29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont

31.01.2010 20:33
łączenie róznych mebli
proszę o światełe rady w kwestii sypialni

mimo mojego negatywnego nastawienia odnośnie komputera w sypialni niestety musze go tam zmieścić
w tej chwili mam w sypialni komody ikea z serii malm

musze dokupic i biurko (albo inne rozwiązanie pod kompuer - nie szresze nić 90 cm) i szafę

myslałam zeby dokupić szafę z serii hopen:

malm i hopen bardzo do siebie pasują - ale jakie biurko wtedy

a moze szafę i biurko w zupełanie innym stylu
jak to wszystko zgrac?

moze macie jakies pomysły jak połączyc to wszystko?