szambo - jak zrobić samemu

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 09.09.2007 14:10
POMOCNA DŁOŃ
Czy ktoś może mi pomóc w decyzji dotyczącej budowy szamba. Chcielibyśmy je zrobić sami. Odpływ jest już gotowy, tylko pomysłów na szambo jest niewiele. Pragnę dodać iż chodzi o domek na działce, więc zużycie będzie niewielkie.
Czy lepiej ekologiczne a może szczelne?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 09.09.2007 16:06

W odpowiedzi na post: szambo - jak zrobić samemu

proponuje wymurować
teoretycznie robimy to z bloczków betonowych

wykopac odpowiedni dół ja mam 4mx2m i głęboki na 2m
potem wylać płyte betonową (teoretycznie) teoretycznie ma być zbrojona
nastepnie murujemy szambo (można krzywo bo i tak w ziemi nie widać :-)
następnie od wewnątrz tynkujemy a od zewnątrz izolujemy np. IZOLBETEM A a następnie DP (tez teoretycznie)
szalujemy czyli stempelki i deski szalunkowe zbroimy i wylewamy plytę betonową (pamietać o pozostawieniu otworów na włazy)
Na szambo potrzebny jest projekt i zgłoszenie albo pozwolenie na budowe (nie jestem pewien)

Można też użyć gotowych kregów betonowych, jeżelichcemy mieć szambo o większej pojemności możemy postawić np. 2 kolumny,

można kupić gotowe plastikowe szamba + szybki montaż - cena od 2000 PLN

wg mnie najlepsza jest mała oczyszczalnia scieków - cena i wykonanie +tylko zgłoszenie
Inne dyskusje
Urządzanie

11.10.2007 14:56
wykonawca ze szczecina
Witam wszystkich,
Cieszę się, że LEROY MERLIN powstał w końcu w Szczecinie. To dobrze mieć pod ręką większy wybór.
Na forum wiele się pisze o tych złych i dobrych fachowcach. Ja ma to szczęście, że trafiłem na dobrego.
I to całkiem przypadkiem. Facet jest dokładny i doradza jakby to był jego własny dom. Sam podpowiedział mi rozwiązanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. U mnie chodziło o wykończeniówkę. Jeżeli ktoś chce kontakt, proszę dać znać. Pozdr.
Urządzanie

03.08.2014 22:37
Wykonawcy przez internet
Witam poszukuję wykonawców do budowy domu przez platformy w internecie niestety znalazłem tylko jedną dobrą stronę , znacie jeszcze jakieś ? jestem z okolic Katowic potrzebuje pomocy.
Urządzanie

16.11.2014 16:51
Jak zamontować drzwiczki nad "geberitem" ?
Witam,

Otóż zostałem poproszony przez siostrę aby w jej mieszkaniu wykonać niewielką pracę...Otóż nad "geberitem" powstałą wnękę siostra chce zasłonić drzwiczkami z lustrem - ot taki typowy standard. nawet ma już zrobiony w tej wnęce korpus mini szafki z półkami (fot nr 1). Gdzieś podpatrzyła takie rozwiązanie, że na taki korpus były na zawiasach puszkowych drzwiczki z płyty meblowej i na to było nalepione lustro. Pomysł się jej spodobał i wydał się dość tani do wykonania. Chcąc mi pomóc siostra zamówiła już front z płyty meblowej, zawiasy puszkowe Blum no i oczywiście lustro. A ja mam jej "tylko" to zamontować.
Ale...o ile nie będę mieć problemów z przyklejeniem lustra do płyty jak również zamontowanie zawiasów i całych drzwiczek na szafce....to mam wątpliwości czy ta cała konstrukcja drzwiczek nie będzie cholernie ciężka ???? Sama płyta meblowa swoje waży a do tego ma być na niej jeszcze lustro.
Powierzchnia drzwiczek czyli płyty to ok 55 x 99 cm....kawał "dechy". Płyta a jakże oczywiście 18 mm + lustro z tego co słyszałem chyba 3 albo 4 mm...... Czy to ma się prawo trzymać? Drzwi mają się otwierać na lewą stronę. Korpus szafki, który widać na fot nr 1 zamontowany jest tak, że lewy bok jest przykręcony dwoma śrubami do ściany, prawy bok przyklejony jest glazury. Półki kątowniczkami są poprzykręcane do boków.
Siostra z racji tego że już sporo wydała na wszystkie elementy nie chce słyszeć o zmianie koncepcji aby konstrukcja była lżejsza (swoją drogą nawet nie wiem jakie inne lżejsze, tanie rozwiązanie jej doradzić). U kogoś widziała płytę 18 mm z lustrem na zawiasach i to podobno ładnie działa mimo iż tam front był ok 70 x 120 ...czyli o większym rozmiarze nic u siostry.
Poradźcie cos proszę