tuje szmaragd - jej przyrost??

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 03.04.2008 11:49
MAM PYTANIE OTÓŻ KUPIŁAM TUJE SZMARAGD NA ŻYWOPŁOT, POJECHAŁAM DO SKLEPU PO JAKIEŚ CONAJMNIEJ 1 METROWE A WYJECHAŁAM Z 20 CM SADZONKAMI -BO WIEKSZYCH NIE BYLO A PANI MNIE PRZEKONAŁA ŻE PLUSY SĄ TAKIE ŻE NAPEWNO SIĘ PRZYJMĄ I BĘDĄ ŁADNIE ROSŁY PIELĘGNOWANE PRZEZE MNIE OD POCZĄTKU. NO I SIĘ SKUSIŁAM. W EFEKCIE MAM B. MAŁE SADZONKI I TO MNIE PRZERAŻA BO JA TAM JUŻ MIESZKAM. MOJE PYTANIE JEST JAK DŁUGO ROSNĄ TUJE SZMARAGD ILE MAJĄ PRZYROSTU NA ROK I JAK JE PIELĘGNOWAĆ ŻEBY PIĘKNIE ROSŁY I STWORZYŁY ZWARTY ŻYWOPŁOT.
POZDRAWAIAM
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 21.02.2013 18:35

W odpowiedzi na post: tuje szmaragd - jej przyrost??

Pani w sklepie chyba na siłe chciała się pozbyć tych małych sadzonek. .. . nie ma najmniejszego problemu z przyjmowaniem się nawet dużych ponad 200cm tuji szmaragd. Osobiście za to ręczę.
Pozdrawiam
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 09.06.2014 13:24

W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim

Tak kupujcie coraz to wyższe i droższe. Ja kupilem 100 szt -6-10 cm i chodowałem je w szkółce na trawniku za domem przez 2 lata później rozsadziłem pod płot. Sasiad w tym samym czasie kupił 50 cm tuje. Minęlo 6 lat i te moje tuje są 20 cm niższe od jego i mają 1,70-1,80 wysokości. Rożnica jest taka że za te same pieniądze on ma teraz 10 tuj a ja 100, a namawiałem go.... Teraz przy grilu zawsze sie z niego śmieje i pytam czy już tuje podlał itp. Hehehehe....
Wojtek | 08.04.2008 08:54

Żywotnik zachodni (Thuja occidentalis) w odmianie ‘Smaragd’ jest bardzo popularną odmianą, stosowaną na żywopłoty formowane i nieformowane. Ma regularny i wąskostożkowaty pokrój, łuski nie brązowieją zimą i mają żywą, zieloną barwę. Wzrost tej odmiany jest dość wolny – ok. 15 do 20cm na rok. Dorasta do 4-6m, przy średnicy 1-1,80m. Gatunek ‘Smaragd’ wymaga gleb wilgotnych i lekko kwaśnych. Zaleca się ściółkowanie roślin, ponieważ gatunek ten wytwarza płytki system korzeniowy, który w miejscach odkrytych i wietrznych powoduje przesychanie roślin, szczególnie zimą. Optymalne stanowisko dla tego gatunku to miejsce słoneczne lub lekko ocienione, o dużej wilgotności powietrza. Roślina dobrze znosi strzyżenie, cięcie powoduje jej zagęszczenie i umożliwia powstanie gęstego, zwartego żywopłotu. Nawozić należy wiosną, nawozami wieloskładnikowymi np. Osmocote Standard lub Plus w dawce: młode rośliny 5-30g/m2, starsze rośliny 50-70g/m2 podłoża.
moniks3 | 03.04.2008 11:50

POSADZIŁAM JE CO 50 CM
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 04.04.2008 15:05

W odpowiedzi na wpis użytkownika: moniks3

Witam.
Moje tuje mają 5 lat i ok. 1,70 cm wysokości. Nawoże je 2 razy do roku. W momencie zakupu miały ok. 50 cm.
Inne dyskusje
Rośliny i ogród

13.02.2010 18:44
Podokarp (Zastrzalin) w Leroy Merlin Targówek - co to za gatunek?
W Leroy Merlin Targówek widziałem 3 zastrzaliny. Podpisane były nazwą łacińską rodzaju (bez gatunku). I w związku z tym moje pytanie: co to za gatunek? Zdjęcia są tu: LINK

http:// reichel.pl/bdp/tree/view/651 (usuń spację pomiędzy http:// a reichel(...))
Rośliny i ogród

06.02.2011 23:07
balkon
chce zrobic fajny balkon nie mam pomysłow mam na tym balkonie drewniany płot drewniane płytki na podłodze i zakupiłam dwa fotele i kanape z ratanu jeszcze szukam stolika a bardzo bym chciała taki bardzo przytulny balkon jakie kwiaty i drzewka moge sadzic w dolnice moze macie pomysła rozmiar balkonu 2mx2.50
Rośliny i ogród

24.02.2010 09:38
Krety i nornice - zapobiegać zamiast zwalczać !
Pełną parą przymierzam się do założenia trawnika wokół domu, mam zamiar kupić gotową trawę rolowaną. Naczytałem się jednak trochę o wyczynach nornic i kretów które potrafią zniweczyć trawnik i wydane nań pieniądze, postanowiłem więc pójść na całość i zakupić jeszcze siatkę plastikowa pod trawniki, taka jak na tej stronie:
http://iglaco.com/pl,product,285228,siatka,plastikowa,pod,trawniki,1,2,x,50,m.html]http://iglaco.com/pl,product,285228,siatka,plastikowa,pod,trawniki,1,2,x,50,m.html

w sumie ma być 10 arów trawnika więc inwestycja trochę wsiąknie kasy, ale mam nadzieję że z kretami i nornicami będę miał wieczny spokój.