wygłuszenie/wyciszenie

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 21.07.2007 20:08
POMOCNA DŁOŃ
witam wszystkich!

mam pytanie co do wygłuszenia pokoju 8m kwadratowych.

znalazłem na to dwa sposoby ale nie wiem który z nich bardziej mi się opłaci, chodzi o stopień wygłuszenia oraz oszczędność pieniędzy. Jeżeli ktoś sie orientuje to może podać ewentualne koszta za co z góry dziękuję

1.
do ściany przybić stelarz z 5cm listew, między nie upchać watę szklaną/wełnę mineralną lub styropian (co lepiej odbija lub pochłania dźwięki?) po czym do stelarza przymocować płytę regipsową.

2.
zostawić ok 3cm odstęp od ściany i postawić nowy mur z cegły dziurawki po czym dylatację zasypać piaskiem. zalerznie od upodobania można to zakryć regipsem ale ja tego raczej nie zrobię czyli regips odliczamy od kosztów.

byłbym wdzięczny za przeanalizowanie tych 2 opcji pod względem kosztu oraz jakości

pzdR :)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 31.01.2012 23:58

W odpowiedzi na post: wygłuszenie/wyciszenie

moim zdaniem dobrze wyglusza podklad pod panele
KI | 08.07.2012 14:13

W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim

Budowa przedsciankki i wypełnienie jej wełną mineralną to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze zmniejszy się wielkośc wygłuszanego pomieszczenia oraz należy uzyskać zgodę administracji budynku na takie działania. Najczęściej w bloku ocieplenie od wewnątrz może skutkować zaburzeniami przepływu wilgoci w przegrodach wewnętrznych(pomiędzy mieszkaniami) i zewnętrznych.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation
Autoryzowany Wykonawca | 08.07.2012 20:02

W odpowiedzi na wpis użytkownika: KI

jeśli już chcesz wygłuszać to nie na konstrukcji ... przyklej wełnę do sciany (tak jak na dociepleniu) załóż siatkę, wyszpachluj.... wykończ gładzia lud czym wolisz i będzie super - niewidoczne i skuteczne ... pozdrawiam AW
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 27.11.2011 10:41

dobrze wycisza hałasy z zewnątrz wełna mineralna, ja mam ECOSE i jestem zadowolony z efektu
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 26.05.2011 18:01

Witam wszystkich!

Moim skromnym zdaniem ścianka z Płyt karton-gips zwykłej GKB NORGIPS,
gr. 12,5 mm
Cena orientacyjna:
16,95 PLN*
Wymiary: 2,6 x 1,2 m
Ref.: 41661683
na stelażu NORGIPS (http://www.norgips.pl) znajdziesz tam filmy instruktażowe i program obliczeniowy łatwy w obsłudze
do tego Wełna mineralna ROCKTON ROCKWOOL
Cena orientacyjna:
39,84 PLN /opak.*
Grubość: 5 cm
Opakowanie: 6 m2
Ref.: 43062320
co najmniej ta grubość
najszybciej najprościej najtaniej

Pozdro 01 Budowlanka
Inne dyskusje
Budowa i remont

13.02.2011 00:26
ROTO ZIP

Do wycinania otworów

Budowa i remont

29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont

31.01.2010 20:33
łączenie róznych mebli
proszę o światełe rady w kwestii sypialni

mimo mojego negatywnego nastawienia odnośnie komputera w sypialni niestety musze go tam zmieścić
w tej chwili mam w sypialni komody ikea z serii malm

musze dokupic i biurko (albo inne rozwiązanie pod kompuer - nie szresze nić 90 cm) i szafę

myslałam zeby dokupić szafę z serii hopen:

malm i hopen bardzo do siebie pasują - ale jakie biurko wtedy

a moze szafę i biurko w zupełanie innym stylu
jak to wszystko zgrac?

moze macie jakies pomysły jak połączyc to wszystko?