Nasze serwisy:
 
 

Wojtek

Postów: 122

User star img User star img User star img

Re: Jakie kwiaty na balkon południowy?

dodano: 2007-04-29 19:54
:  Edytuj

Na balkony z wystawą południową nadają się gatunki światłolubne, a tych jest stosunkowo najwięcej wśród roślin balkonowych (rośliny kwitnące obficie kwitną, a te o barwnych liściach w pełni wykształcają swoje kolory np. Koleus). Kwiaty posadzone na nasłonecznionych balkonach wymagają dużo więcej uwagi i pielęgnacji. Rośliny należy sadzić w odpowiednio dużych donicach i korytkach, najlepiej aby pojemniki były białe lub jasne, ponieważ ciemne barwy dodatkowo absorbują promienie słoneczne, co może spowodować przegrzanie i wysuszenie korzeni. Aby zapewnić optymalne warunki wzrostu roślin, należy je obficie i regularnie podlewać, najlepiej wczesnym rankiem i po południu. Wody musi być tyle, by przelała się przez drenaż. Ma to szczególne znaczenie przy zastosowaniu podłoży torfowych, gdyż mają one dużą absorpcję wody, ale zbyt przesuszone przyjmują ją z trudem.
Godne polecenia gatunki ozdobne z kwiatów to: Pelargonia rabatowa, bluszczolistna, Surfinia, Petunia, Begonia wiecznie kwitnąca- Begonia semperflorens, Szałwia błyszcząca- Salvia splendens, Scewola- Scaevola aemula, Uczep rózgowaty- Bidens ferulifolia, Heliotrop peruwiański- Heliotropium peruvianum, Lantana pospolita- Lantana camara, Aksamitka- Tagetes, Werbena ogrodowa- Verbena hybrida, Cynia- Zinnia.
Ozdobne z liści to np. Starzec- Senecio, Koleus Blumego- Coleus blumei.
Dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu, jest zamontowanie systemu nawadniającego lub chociaż wyposażenie doniczek w zasobniki z wodą. Jeżeli przywiązujemy mniejszą wagę do kwiatów, możemy obsadzić nasz balkon gatunkami, które dobrze znoszą suszę i nie muszą być podlewane tak regularnie jak inne gatunki. Do roślin takich zaliczamy np. rojniki, rozchodniki, agawy, eszewerie, przypołudniki, portulaki wielkokwiatowe, słoneczniki.

pokaż odpowiedzi jako:

dosia

Postów: 55121

Jakie kwiaty na balkon południowy?

dodał: dosia 2007-04-26 21:36
:  Edytuj

zezo

Postów: 55121

Jakie kwiaty na balkon południowy?

dodał: zezo 2007-04-28 00:56
:  Edytuj
Nasze serwisy