Nasze serwisy:

pokaż odpowiedzi jako:

msk7891

Problem z lazienką

dodał: msk7891 2013-09-25 12:03

Witajcie, poszukuje rady i pomocy na temat tego co dzieje sie w mojej lazience.
Zrobilem malutki remont lazienki, zaszpachlowalem sciany, wysuszylem, dotarlem i pomalowalem farba lateksowa. Wszystko bylo dobrze gdy sciana nad wanna zaczela sie luszczyc i pekac i odpadac... No i nie wiem co mam z tym zrobic. Podejrzewam ze moze za duzo farby polozylem nad wanna.
Mam taki plan by zagipsowac dziury po farbie odpdajacej, pociagnac wszystko unigruntem i zamalowac jeszcze raz, no i mam pytanie, czy nie bedzie znow odpacac? Bo wczesniej nie stoowalem unigruntu i moze to tez jest przyczyna. Sam nie wiem co robic... Moze ma ktos jakis dobry i sprawdzony pomysl co z tym fantem zrobic? Bede wdzieczny za kazda pomoc. Pozdrawiam serdecznie.

do góry

mychaszka

Problem z lazienką

dodał: mychaszka 2013-09-25 12:19

wydaje mi się, że jest za gruba warstwa farb z poprzednich malowań. Podczas malowania ściana nawilgła i zaczęła się łuszczyć.
Proponuję zedrzeć szpachlą starą farbę i zagruntować i potem pomalować.
Tez tak mieliśmy w kuchni i niestetu remont trzeba było powtórzyć. Ale u mnie były stare ściany w starym budynku.
Powodzenia

do góry

msk7891

Problem z lazienką

dodał: msk7891 2013-09-25 12:22

A nie wystarczy tylko zagruntowac albo pociagnac szpachla i zagruntowac? Bo farba odpada i luszczy sie tylko w paru miejscach, ale dosc duza powierzchnia, tyle tylko ze cala ciezko bedzie zedrzec bo mocno sie trzyma smiling smiley

do góry

mychaszka

Problem z lazienką

dodał: mychaszka 2013-09-25 12:31

wydaje mi się, że bez zdarcia farby się nie obejdzie.
Sciana nad wanną jest narażona na wolgoć szczególnie. Więc każde jej zmoczenie/pochlapanie będzie ją nawilżało i samo wilgotne powietrze panujące w łazience będzie sprzyjała tzw. odłażeniu warstw.
Proszę spróbowac zagruntować i pomalowac ale efekt może być krótkotrwały smiling smiley

do góry

msk7891

Problem z lazienką

dodał: msk7891 2013-09-25 12:54

Dobrze, zrobie tak ze zedre wszystko. A co zrobic zeby ta farba ladnie odeszla?
A jeszcze jedno, jakiego unigruntu uzyc na ta sciane? Jak juz zedre farbe to co mam zrobic zeby bylo dobrze? Bo nie chcialbym co miesiac poprawic tej sciany sad smiley

do góry

msk7891

Problem z lazienką

dodał: msk7891 2013-09-25 18:04

sluchajcie, zdarlem stara farbe, na prawie calej scianie odeszla az dobetonu czyli wszystko, na czesci zostala jedna warstwa jakiejs starej farby sprzed 50 lat chyba bo zadnym sposobem nie chce zejsc. Dziury polatalem masa szpachlowa i czekam az wyschnie, potem zagruntuje i bede malowal, mam nadzieje ze tym razem nie bedzie pekac i luszczyc sie. Pani mi Leroy Merlin powiedziala zeby jeszcze to papierem sciernym przejechac wiec tak zrobie. Trzymajcie kciuki zeby sie udalo... az sie boje sad smiley

do góry
User Avatar img

Narsilia

Problem z lazienką

dodał: Narsilia 2013-09-26 09:24

Najlepszym sposobem jest intensywne namoczenie ściany wodą i mechaniczne zdzieranie jej szpachelką, jesli jest to stara farba np. olejna czy coś w tym stylu możesz uzyć opalarki.

do góry
Nasze serwisy