Nasze serwisy:

pokaż odpowiedzi jako:

Igrys

przycinanie drzewek

dodał: Igrys 2013-09-20 18:54
:  Edytuj

Tylko w Koniec Sierpnia do konca wrzesnia inaczej go wykrwawisz.

do góry
User Avatar img

u-boot

przycinanie drzewek

dodał: u-boot 2008-08-02 12:59

Wojtek Napisał(a):
> Cięcie prześwietlające starszych drzew wykonuje
> się latem po zebraniu owoców. Prześwietlanie
> polega na wycinaniu kilku gałęzi krzyżujących
> się, pokładających się tuż nad ziemią,
> rosnących w kierunku środka korony. Bardzo
> ważna jest higiena cięcia wiśni.

mam pytanie odnosnie drzewa czereśni. czy teraz kiedy owoce sa zebrane mozna przyciac od dolu kilka sporych konarow? drzewo nadmiernie rozkrzewia sie na dole przez co jest chyba hamowany wzrost drzewa

do góry

Brzoskwinie,

przycinanie drzewek

dodał: Brzoskwinie, 2008-01-02 00:29

Bardzo prosze o doradzenie mi, w ktorym miesiacu trzeba podcinac drzewka brzoskwin, ktore beda podcinane pierwszy raz od czasu posadzenia, maja 2 lata i juz owocuja.
Dziekuje, Elzbieta.

do góry

dobrodziej

przycinanie drzewek

dodał: dobrodziej 2007-10-29 22:26

a czy moźe być to maść do szczepienia drzewek żeby zasmarować rany

do góry

elmo

przycinanie 20 letniego orzecha włoskiego

dodał: elmo 2007-10-28 19:47

podpinam sie pod pytanie uzytkownika w kwestii formowania orzecha wloskiego
tez slyszalem ze orzech wloski nie lubi ciec, i dzieki temu mam cos co bardziej przypomina krzak niz drzewo

do góry

emir123

przycinanie 20 letniego orzecha włoskiego

dodał: emir123 2007-10-24 17:21

Witam!
Chciałem zapytać w jaki sposób przyciąć 20 letniego orzecha włoskiego który bardzo się rozrósł??
Czy mam tylko przerzedzić niektóre gałęzie, odcinając je od głównego pnia?? Czy też obciąć na całej koronie końce wybujałych gałęzi??
Wiem, że orzech zasadniczo nie lubi silnej ingerencji w przycinaniu...
Najlepszy czas to chyba styczeń - luty??
Prosiłbym o info gdyż nie chciałbym popełnić błędu...
Pozdrawiam:
Emir123

do góry

kazio1926

przycinanie drzewek

dodał: kazio1926 2007-07-10 20:45

Mam problem a wlasciwie dwa :
1. Ile pozostawiac trojkatnych kwiatow brzoskwini na gałązkach kwitnienia ?? ...Czyatalem , ze od8 do 10 ..czy wystarczy zosyawic tak jak poprzednio wojtek pisal , zostawic silne dlugie co najmniej majace 40 cm dlugosci gałęzie?
Prosze o odpowiedz

do góry

Wojtek

przycinanie drzewek

dodał: Wojtek 2007-06-22 10:19

Orzech włoski jest drzewem długowiecznym, przycinamy go pozostawiając koronę prawie naturalną. Orzecha należy ciąć na początku roku (styczeń, luty). Cięcie w późniejszym okresie spowoduje nadmierne wydzielanie płynnych soli mineralnych. Może to negatywnie wpłynąć na dalszy wzrost i rozwój drzewa.
Każde cięcie wykonane w odpowiednim czasie spowoduje, że drzewo zwiększy wzrost wegetatywny (powiększy się masa zielona).
Drewno orzecha jest bardzo kruche, gałęzie często łamią się na porywistym wietrze. Trzeba ucinać nadłamane konary, a rany smarować Funabenem.

Wojciech Urbaniak - Ekspert Ogrodniczy
www.pol-ogrod.pl

do góry
User Avatar img

u-boot

przycinanie drzewek

dodał: u-boot 2007-06-14 16:49

z checia podlacze sie o pytanie dot orzecha wloskiego. slyszalem ze orzecha wloskiego wogle nie powinno sie przycinac (formowac) bo drzewo zle to znosi i powinno rosnac raczej nauralnie

do góry

Paulina

przycinanie drzewek

dodał: Paulina 2007-06-08 23:08

Dziękuję za poradę w sprawie mnie nurtującej. Napewno zrobię cięcie drzewek właściwie. Mam jeszcze dodatkowe pytanie, odnośnie brzoskwiń. Czy mogę skrócić konary drzewa do takiej długosci, aby do zrywania owoców nie trzeba było używać drabiny. Czy nie zniszczę takim obcięciem brzoskwiń?.

Jeszcze jedno pytanie w sprawie orzecha włoskiego. Słyszałam, że drzewko orzecha (ma 3 lata), przed posadzeniem do ziemi z doniczki, musi mieć skrócony głowny korzeń, aby w przyszłośco orzech zaowocował. Czy to prawda? Boję się, że po uszkodzeniu korzenia, zniszczę orzech. Będę wdzięczna za jakąś radę. Po ilu latach orzech owocuje?.Serdecznie pozdrawiam .Paulina.

do góry

Paulina

przycinanie drzewek

dodał: Paulina 2007-05-13 11:03

Dzień dobry.!

Prosze o podanie, jak mam przycinać drzewka wiśni i brzoskwiń, aby na drugi rok dały owoce. Z góry dziękuję za radę.

do góry

Nasze serwisy