pokaż odpowiedzi jako:

yakto

pęknięta wanna akrylowa

dodał: yakto 2007-04-30 10:30

Mam wanne marki Vidima. Została zamontowana i zabudowana przez ekipę. Po usunięciu folii ochronnej z wanny zauważyłem, że wanna jest pęknięta. Pęknięcie ma ok 5-6 cm.. Czy da się to naprawić czy czeka mnie wymiana wanny na nową? Jaki jest ew. koszt naprawy?
Bardzo proszę o poradę lub kontakt fachowca, który potrafiłby coś takiego naprawić. Najlepiej mailowo: yakto@epf.pl

do góry
User Avatar img

awizator

pęknięta wanna akrylowa

dodał: awizator 2007-06-22 20:52

Ze strony zewnętrznej polecam zestaw naprawczy NOVOL (żywica+utwardzacz+mata szklana)
cena nie powinna przekraczać 15-20zł.
Od strony wewnętrznej jest taki patent: niemiecki zestaw naprawczy KERAMIK, w skład którego wchodzą:
szpachla chemoutwardzalna do akrylu, emalia ceramiczna i akcesoria do aplikacji.
Koszt zestawu to ok. 57zł. Może być potrzebna pasta polerska do akrylu ACRYL STAR cena ok. 25zł.
(ta sama firma co zestaw)

do góry

xiff

pęknięta wanna akrylowa

dodał: xiff 2008-02-26 19:07
:  Edytuj

a gdzie te specyfiki kupic? i jak tego uzywac?

do góry
User Avatar img

awizator

pęknięta wanna akrylowa

dodał: awizator 2008-03-02 12:20

Witam ponownie!
... w LM oczywiście... smiling smiley
Z zewnątrz: nanosimy rozrobioną z utwardzaczem żywicę i naklejamy matę szklaną, po czym ponownie nanosimy żywicę.
Jeśli wanna nie jest zabudowana należy naszą 'łatkę' zeszlifować i wykończyć szpachlówką wykańczającą do laminatu (dostępna w LM cena ok. 8zł).
Od wewnątrz: okolice pęknięcia delikatnie matowimy i odtłuszczamy (najlepiej alkoholem), nanosimy wymieszaną z utwardzaczem masę z zestawu. Po wyschnięciu szlifujemy i malujemy emalią.

Pozdrawiam!

do góry

WANNONAPRAWIACZ

pęknięta wanna akrylowa

dodał: WANNONAPRAWIACZ 2008-09-04 22:58

W Leroy Merlin panowie z obsługi są mocno niedouczeni. Dzisiaj gdy próbowałem dostać w LM któryś z powyższych specyfików natrafiłem na pana który polecił mi wymianę wanny, bo się akrylu nie naprawia. Żenada

do góry

missy

pęknięta wanna akrylowa

dodał: missy 2008-09-14 16:59

ale jak wanna nowa, to może prościej zareklamować?

do góry
User Avatar img

kitka

pęknięta wanna akrylowa

dodał: kitka 2008-09-20 22:59

to totalna porazka, oczywiscie ze sie naprawia. musisz poszukac na polkach bo pewnie sami nie wiedza co tam maja

do góry

mail4rayo

pęknięta wanna akrylowa

dodał: mail4rayo 2009-06-27 00:29

Byłem dziś w Leroy merlin w Krakowie (Modlniczka) i szukałem tego zestawu naprawczego Keramik, o którym pisał kolega wcześniej. Niestety w Leroy Merlin obsługa nic nie wie o czymś takim, tylko odsyłali mnie z ceramiki na farby i z powrotem winking smiley Postanowiłem więc szukać na wlasną rękę, półka po półce. Znalazłem coś w dziale z farbami itp, w rzędzie gdzie są szpachle, żywice tylko na drugim końcu. Nie był to zestaw podany przez kolege, ale coś podobnego. ZESTAW NAPRAWCZY CRAMER, do naprawiania uszkodzeń spowodowanych uderzeniamii złuszczeń na umywalkach, zlewozmywakach, brodzikach itp. pokrytych emalią, porcelaną ceramiczną i powierzchni akrylowych. W skład zestawu wchodzą: Wypełniacz ceramiczny, utwardzacz, spray naprawczy, łopatka do nakładania i pomocniczy kartonik (kawałek kartki - do wycięcia dziury, w kształcie uszkodzenia i psikania sprayem dokładnie w miejsce naprawy). Cena zestawu to 56,50 zł. Teraz spróbuję to wykorzystać winking smiley Pozdrawiam.

Ps.Klucz do sukcesu w znalezieniu czegoś w LM to szukać samemu, nie poddawać się! Czasami nawet pracownicy w LM potrzebują pomocy w znalezieniu czegoświnking smiley czego byłem dziś świadkiem, że ktoś znalazł coś dla pracownika LM. Świetnie smiling smiley

do góry

rider

pęknięta wanna akrylowa

dodał: rider 2009-07-11 20:48

Naprawia się dokładnie tak samo jak klapy samochodowe z laminatu. Trzeba pogłębić miejsce które chcesz zreperować, zrobić łatę z włókna szklanego z żywicą epoksydową, potem szpachla, najpierw z włóknem, na koniec wykańczająca, potem przydałby się podkład, przynajmniej na szpachlę i lakier czy też coś emaliopodobnego. Ale kolor tej wpyłki raczej Ci się będzie różnił. Można to potem spolerować tak jak lakier samochodowy.

do góry

flowhere

pęknięta wanna akrylowa

dodał: flowhere 2009-07-29 23:27

mail4rayo Napisał(a):

Klucz do sukcesu w znalezieniu czegoś w LM to
> szukać samemu, nie poddawać się! Czasami nawet
> pracownicy w LM potrzebują pomocy w znalezieniu
> czegoświnking smiley czego byłem dziś świadkiem, że ktoś
> znalazł coś dla pracownika LM. Świetnie smiling smiley

Słuchaj podobno najlepszym sposobem na odnalezienie danego produktu (w tego typu sklepach) jeśli pracownik nie daje sobie rady jest poproszenie go o zawołał kierownika. Wtedy napewno wszystko mu się przypomni i nawet jeśli nie będzie wiedział o co chodzi natychmiast poprosi kolegę, a w trójkę lub czwórkę napewno znajdziecie co potrzeba. Polecam metodę!!!

do góry