Nasze serwisy:

DH LM

User star img

Re: rury gazowe w mieszkaniu, jaki kolor?

dodano: 2009-10-23 23:23

No niestety przepisy określają jasno kolor żółty brzydki ale wiadomo co oznacza, jak myślisz czemu kiedyś wszystkie butle z gazem były koloru czerwonego a teraz.... idź z taką się doładować to osoba na stacji nim ci wyda nową zadzwoni tam i ówdzie pamiętaj kolor żółty oznacza na instalacji gaz, czerwony środki gaśnicze pomyśl przed malowaniem instalacji to może uratować nie tylko TWOJE ŻYCIE

pokaż odpowiedzi jako:

zenia

rury gazowe w mieszkaniu, jaki kolor?

dodał: zenia 2007-04-05 19:11

Postanowiłam sobie odnowić kuchnię, w końcu po wielu latach omijania z daleka tego tematu smiling smiley
I przy zakupie farb dowiedziałam się że farba do malowania rurek gazowych powinna być żółta.
Czy ktoś coś o tym słyszał? Ktoś mnie straszył, że administracja, lub gazownia może się czepiać.
Mi niestety żółty ani się nie podoba, ani nie pasuje do mojej koncepcji aranżacji tego wnętrza - he he, ale mi eleganckie określenie wyszło na kuchnie 4m2.
Wolałabym zwykłe białe rurki, ale jeśli okaże się że przyjdzie jakiś misio z administracji i każe mi je przemalowywać to się zawściekne.
Czy macie jakieś doświadczenia?

do góry

Radeczek

dodał: Radeczek 2007-04-06 15:11

Witam,

Faktycznie ktoś Cię dobrze poinformował - instalacja gazowa powinna być oznaczona kolorem żółtym i jeżeli występują w niej zawory kulowe to ich rączki też winny być w takim kolorze. Niemniej jednak w mieszkaniu możesz je mieć w kolorze jakim Sobie chcesz (taką informację uzyskałem w swojej administracji) specjalnie nikt tego nie kontroluje (koloru oczywiście ) konrole jakie są przeprowadzane to głównie na szczelność i żaden z tych gentelmenów nigdy nie zakwestionował mojego koloru rur gazowych (białych). pozdrawiam

do góry
User Avatar img

Demonik

dodał: Demonik 2007-04-06 15:19

a zawsze można powiedzieć, że ten biały, to żółty tylko wyblakł winking smiley

majsterkuje.pl

do góry

nrdecor

dodał: nrdecor 2008-04-19 20:15

Witam!
faktycznie rury gazowe powinny być oznaczone kolorem żołtym dokładnie to RAL 1003
rury te powinny być oznaczone do licznika. Od licznika w mieszkaniu czy w domku nie jest wymagana kolorystyka..
Pozdrawiam!

Projektowanie wnętrz,
wykonywanie projektów,
wykańczanie wnętrz,
Uslugi malarskie,
Tynki strukturalne.

tel: 508308335

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-04-19 20:16 przez nrdecor.

do góry

Motyl

dodał: Motyl 2008-05-29 19:47

Zgodnie z przepisami, rury te powinny być żółte.

do góry

witold

dodał: witold 2008-05-30 12:00
:  Edytuj

to może podaj podstawę prawną - bo nie spotkałem nikogo kto ma w domu żółtą rurę gazową

do góry

bercik 77

dodał: bercik 77 2009-10-02 22:38

To prawda co mowicie,jest przepis ze rury gazowe w lokalu mieszkalnym nie wymagaja malowania na zolto.Jednak przed tym malowaniem niezbedna jest proba dokonania szczelnosci przez uprawnionego instalatora lub gazowni.Zakazane jest jenak malowanie zaworow kulowych,filtrow gazowych a takze podlaczen srubunkowych,ktore przychodza do np. piecyka.Tym ludziom ,ktorzy wymieniaja instalacje gazowa lub przerabiaja na miedz w lucie twardym proponuje zwykla farbe emulsyjna z tym nie ma prolemu tylko trzeba pomalowac 2,3 razy nikomu na miedzi nie proponuje olejki poniewaz na lutach pokaze sie sniedz i zacznie sie ona utleniac.Apropo willi blokow,piwnic i pomieszczen socjalnychrury gazowe powinny byc prowadzone w szachtach lub bruzdach oznaczone kolorem zoltym .pozdrawiam w razie pytan 517101362

do góry

marek gruchaj

dodał: marek gruchaj 2009-10-02 22:46

Witam ,mam pytanie duzo mi pomogles .Remontuje lazienke i kuchnie i chcialbym zabudowac rury gazowe ,jak to zrobic zeby wszystko bylo ok ,remontowcy mowili ze tak nie ,jak to wyglada w przepisach,prosze o pomoc,pozdrawiam

do góry

bercik77

dodał: bercik77 2009-10-02 23:16

W dzisiejszych czasach nie wiadomo kiedy zatrudnisz fachowca,moze kiedys tam cos slyszeli itp. ale to nieprawda.Przepis pozwala na zabudowe rur gazowych w lokalach mieszkalnych.Jenak,ze moze byc to jedynie lekka zabudowa z plyt kg,paneli sciennych,lub innymi elementami do niezwocznego usuniecia.Jednakze nalezy pzmietac o tym iz umiecsic otwory w zabudowie w razie szczelnosci gazu o kragle meblowe o szer.4 cM(trojniki,kolana,mufy itp.)nalezy tez pamietac o kratce wentylacyjnej w drzwiach o ktorej upomni sie kominiarz.UPRZEDZAM;zabudowa rur miedzianych nie moze odbyc sie po uprzedniej probie szczelnosci przez uprawnionego instalatora ,pozdrawiam

do góry

nina1998

dodał: nina1998 2010-03-01 19:23

dlaczego kolor żółty???

do góry

Piotrulek

dodał: Piotrulek 2013-03-06 18:45

Jakie przepisy mówią o tym, że rury gazowe muszą być malowane na żółto??

do góry

easyrider19...

dodał: easyrider1963 2009-10-03 19:10

U mnie rury gazowe mają taki sam kolor jak ściana. ;-)

www.ferie-zimowe.sylwesteroferty.plwww.kolonie-obozy.sylwesteroferty.pl
www.zielona-szkola.sylwesteroferty.pl

do góry

hinza

dodał: hinza 2009-10-28 09:01

easyrider1963 Napisał(a):

> U mnie rury gazowe mają taki sam kolor jak
> ściana. ;-)
>

NIE. TO ŚCIANA MA TAKI SAM KOLOR JAK RURY winking smiley

do góry

Pomagacz_LM...

dodał: Pomagacz_LM29 2009-10-14 18:10

Witam.
Nie ma obowiązku mieć żółtych rur gazowych.
Ten wymóg jest jedynie co do głównych rur dostarczających gaz np. do budynku.
Na klatce schodowej oraz w mieszkaniu mogą mieć jakikolwiek kolor.
Jedynie, nie wolno malować licznika gazu.
Pozdrawiam

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2009-10-27 23:04

owszem przepisy okreslają rury na zółto ale na zewnątrz budynku... w środku kolor dowolny

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-05-04 14:16 przez admin.

do góry

Iwa_P

dodał: Iwa_P 2009-10-28 11:56

Nie rozumiem po co stwarzac sobie sztuczne problemy. POmaluj rury na jaki chcesz kolor, a najlepiej schowaj pod KG, jak ja to zrobilamsmiling smiley Zolte maja byc na zewnatrz mieszkania, np. na klatce schodowej czy na zewnatrz budynku.
Pozdrawiamsmiling smiley

do góry
User Avatar img

remont+proj...

dodał: remont+projekt 2013-03-14 15:05

Tak, doyczy to budynków użyteczności publicznej. Skrzynki i rury w domach jednorodzinnych i mieszkaniach juz dawno nie musza być zółte! A nawet w użyteczności publicznej się od tego odchodzi.

do góry
Nasze serwisy