Nasze serwisy:

User Avatar img

elaitalia

User star img User star img User star img User star img

Re: Salon i kuchnia razem!!! Jak zaaranzowac by bylo mlodo,swiezo i zeby sie ni9e "gryzlo"!

dodano: 2010-04-27 12:27

niedobra!!!!
ladowac sie prosze w samolot i leciec tutaj .. sloneczko sliczne mamysmiling smileysmiling smileysmiling smiley ihihi
no juz myslalam nad innymi rozwiazaniami z ta scianka ale tak jest najlepiej bo obok tej scianki z okienkami sa drzwi prowadzace do przedpokoju... drzwi z przedpokoju do kuchni zamurujemy i wlasnie powstanie taka jadalnia.
jesli postawie stol bardziej na salonowej czesci to sobie przejscie zastawie...

chyba wlasnie pomaluje cala ta sciane -razem z belka na taki sam turkus jak sciane za tv.. a reszte na waniliowy,
od strony kuchni natomiast scianke z okienkami zostawie jasna.-wanilia .. zastanowiesie jeszcze nad sciana za stolem..albo na jasno i obrazki .. np zielon jabluszka, albo tapeta w paski, ale to juz moge potem zadecydowac.. nawet jak juz bedzie gotowe moge tapete polozyc.

pokaż odpowiedzi jako:
User Avatar img

elaitalia

Salon i kuchnia razem!!! Jak zaaranzowac by bylo mlodo,swiezo i zeby sie ni9e "gryzlo"!

dodał: elaitalia 2010-04-15 10:39

Witam!.
W tym temacie chcialam prosic Was o pomoc w aranzacji czesci dziennej mojego nowego mieszkania.W nastepnym tygodniu byly wlasciciel powinien nareszczie oddac klucze i wchodzimy z malarzem , murarzem itp!.
Zeby bylo jasniej dolaczam "plaski" projekt tego wlasnie mieszkania wykonany przezemnie w jednym z programow 3d (niestety projektyui 3d nie mam na komputerze w pracy)
progetto.jpg

Jak widzicie kuchnia jest otwarta na salon-a raczej bedzie, bo mamy zamiar wyburzyc sciane ktora dzieli 2 pomieszczenia,zostawiajac tylko od wejscia ok 1.2 m sciany za ktora bedzie ukryta lodowka. Zamurujemy drzwi z kuchni na korytarz ,tworzac tym miejscu czesc jadalna. Wszystko to widac na projekcie.
Scianka dzielaca jadalnie od salonu bedzie wygladala tak:
parete tra salone e cucina.jpg
do tej sciany zainspirowalam sie na tutejszych inspiracjachsmiling smiley
meble kuchenne sa w kolorze rovere jasny czyli takie:
3002_Play_doghe(zoom).jpg

natomiast w czesci salonowej, meble da w kolorze orzech z frontami bialy lakier, w takim stylu:
mebel.jpg

ok.po wytlumaczeniu tego co mam , przedstawie wam mj dylemat!
w kuchni chcialabym uzyc koloru soczystej papierowki, taka wesola, jasna zielen., wlasnie taka:
Kuchnia+w+kolorze+Soczystej+papierówki.jpg

oczywiscie nie wszystko na zielono,plytki miedzy szafkami beda w kolorze bialym-mlecznym ( nie taka szpitalna biel tylko raczej taka brudna biel), na zielono myslalam zeby pomalowac czesc jadalna i sciane z lodowka i ta obok. myslalam tez o powieszeniu jakis 3ch fajnych obrazkow jednakowego rozmiaru na scianie przy stole, lub.... no wlanie tutaj jest pierwszy dylemat:
moze nakleic jakas fajna fototapete??? ta slynna z tulipanami?? albo z jablkami??? a moze tapeta flizelinowa ,zielona

fototapeta.b mp fototapeta.jablka.jpg tapeta.jpg

wykorzytalam prawie limit plikow do zalaczenia...jeszcze tylko wam pokaze kolor jaki bym chciala uzyc w salonie, sciane z meblem i tv chcialabym pomalowac na kolor lilla (meble sa orzech i bialy lakier) powiesic zyrandol 6ramienny z bialego szkla murano...myslalam o nowoczesnej elegancji.. lilla e carta da parati!!.jpg to kolor ktorego chcialabym uzyc, myslalam tez o wylozeniu taka tapeta ktorejs ze scian...

zastanawiam sie czy te 2 kolory-papierowka i lilla nie beda sie ze soba gryzly..czy nie bedzie rozznicy stylow .kuchnia jest otwarta, te 2 pomieszczenia beda sie przenikac wiec nie wiem czy moja propozycja to dobre rozwiazanie..z jadalni bedzie widac salon z racji sciany z okienkami

pozatym z racji tych durnych skosnych scian nie moge poszlaec z ustawieniem mebli!!!bo myslalam nad zrobieniem czewsci jadalnej w salonie, ale przeciez nie postawie stolu przy drzwiach, albo nie powiesz tv na skosnej scianie!!
wlasnie skosna durna sciana!!!! co mam tam umiescic??? (na projekcie jest pianino,ale to tak tylko na niby)
mysle , mysle i mysle i nie moge sie zdecydowac..tylko sie nabawilam bolu glowy
jak zrobic zeby bylo, mlodzienczo, swiezo,nie przeladowanie , ale i kolorowo.
Wzywam na pomoc wszystych ekspertow z forum i ispiracji!!!!!!

z gory dziekuje.
ew.kontaktujcie sie ze man na maila
rosseli@h 1;tmail.it
albo gg 2681974

progetto.jpg
3002_Play_doghe(zoom).jpg
mebel.jpg
Kuchnia+w+kolorze+Soczystej+papierówki.jpg
fototapeta.b mp
fototapeta.jablka.jpg
tapeta.jpg
lilla e carta da parati!!.jpg

do góry
User Avatar img

NIKITA

Salon i kuchnia razem!!! Jak zaaranzowac by bylo mlodo,swiezo i zeby sie ni9e "gryzlo"!

dodał: NIKITA 2010-04-15 14:03

ALEŚ SIE KOBIETO NAPISAŁA grinning smiley , NIE JESTEM EKSPERTEM , ALE WYDAJE MISIĘ , ŻE KOLOR LILIOWY KTÓRY WYBRAŁAŚ JEST ZBYT DELIKATNY DO TEJ ZIELENI LEPSZY BYŁBY MOCNIEJSZY KOLOR,a O TAPECIE Z TULIPANAMI ZAPOMNIJ ! W kuchni nad meblami zielony kolor , na ścianie ze stółem tapeta lub lub malowane pasy fioletowo zielone z jeszcze jakimś kolorkiem neutralnym typu szary lub beż .W pokoju fiolet i na kanapę zielone poduchy aby nawiązać do kolorystyki kuchni.A mieszkanko bardzo fajne i ciekawie zaaranżowane , skosy natomiast dobrze wykorzystane dodadzą uroku i będą atutem tego mieszkanka : ) kilka kolorystycznych inspiracji , może nie chodzi mi aż tak mocny akcent kolorystyczny , ale troszke mocniejszy niz teraz u Ciebie .
bezpieczne_zwiazki_4.jpg
DSC04336.JPG
pokoj_mlodziezowy_5.jpg

Ps . Tutaj Twoje zdjęcia są nareszcie bezpieczne grinning smiley

jeszcze kilka tapet : )
7363_1_7b2feb.jpg
03850-00m.jpg
7362_1_204138.jpg
7380_1_608f23.jpg

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-15 14:23 przez NIKITA.

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-15 19:57
:  Edytuj

Hallo, dziękuję za zaufanie http://emoty.blox.pl/resource/101.gif
Ale przyznam, że mnie trochę " zbiłaś z pantałyku", bo ekspertem w żadnej mierze nie jestem!.
Z tego co widzę, to mieszkanko zaprojektowane pomysłowo, idzie za tym - jak sama przyznajesz- niemały kłopot jesli chodzi o aranżację. A teraz do rzeczy :
1. Osobiście popieram pomysł soczystej zieleni w kuchni. Ponieważ chcesz połączyć obydwa pomieszczenia proponuję trzymać się zasady konsekwencji ( tzn.jeśli w salonie chcesz kolor liliowy, to w jadalni dałabym jakieś lila- akcenty , np. nad stołem na owej zielonej scianie2 duże drewniane( w kolorze frontów szafek) ramki w ze zdjęciami czy obrazkami na liliowym passe-partout , natomiast tapetę w salonie nie całkiem lila ale z zielonymi motywami. Jak widzę Nikita już Ci to świetnie przedstawiła, podpisuję się pod tymi próbkami tapet)
2. Proponuję nie dawać fototapety w kuchni, niech ściana będzie jednolita ( + wspomniane obrazki), natomiast salon "ożyje" dzięki różnym deseniom. Uważaj jednak, by nie przesadzić i nie wprowadzić chaosu. Jak widzisz na fotoinspiracjach, łatwo o kicz i przesyt.
3. Tak sobie myślę patrząc na lodówkę- a może by ją obudować z dwu stron ( stałaby w takiej niewidocznej nawet od strony stołu mini- wnęce) ? Sama nie wiem...Z drugiej strony ta ścianka , o której piszesz też ma swój urok...
Jeszcze będę myślała, pozdrawiam http://emoty.blox.pl/resource/papa.gif

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-15 22:10

obudowac lodowke mowisz???
chmm.. ta moja to jest taka mega lodowa.....
lodowkaaa.jpg

teraz bym juz takiej nie wybrala... wogole to ja jej nie wybralam tylko maz sie uparl bo to byla naprawde okazja i ma ten kranik do wody.ja wolalabyn taka 2drzwiowa!!. no ale juz musi byc. fajny ma desen.. takie perlowe pod swiatlo widzoczne motywy.. niby to kwiatki niby listki...
podalas mi moja droga pomysl zeby ja moze nawet i z jednej strony (tej zewnetrznej) obudowac....pomysle pomysle

aha i podaj mi jakis przyklad tych obrazkow z passe partout.. bo nei abrdzo wiem co masz na mysli..

pozdrawiam

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-15 22:03

Wielkie dzieki kochana!!! oswiecilas mnie troszke z tymi fotkamismiling smiley szczegolnie mi sie podobaja kolorki na zdjeciu z filizanka-gdzie to znalazlas?? bo przegladalam w necie tapety ale jakos nie widze odpowiednich paskow...na zdjeciach na allegro wygladaja tak blado..

do góry

stylistawne...

dodał: stylistawnetrz.pl 2010-04-16 00:56

Proszę uważać na łączenie kilku rodzajów oklein (meble kuchenne, meble w salonie, do tego dojdzie kolor podłogi, stolarki)
Bezpieczniej jest zdecydować się na max 2
Kolor zielony dość żywy, do tego fiolet troszkę za bardzo pastelowy,
jeśli już takie kolory to zbliżyć ich nasycenie.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-16 09:52

W tym sklepie są wszystkie : www.modnetapety.pl

A tu jeszcze kilka fototapet :
727_1.jpg
1963_1.jpg
3031_1.jpg
i adres sklepu : www.krainabarw.pl

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-16 10:10

Myślę, że najpierw powinnaś wybrać i zakupić tapetę a potem do niej ( jeśli ma być wielobarwna) dobrać identyczny (( wybrać spośród kolorów na tapecie) odcień zieleni do kuchni.
Również uważam za ryzykowne łączenie zbyt wielu kolorów oklein , no, ale napisałaś, że meble a zatem " musztarda po obiedzie"...

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-16 10:26

Można też tak jak wspomniała gisella http://emoty.blox.pl/resource/papa.gif pomalować ściany w kuchni na w całości na zielono a nad stołem dać w ramkach obrazki z fioletem np . takie :
1694.jpg
4354.jpg
9713_1.jpg
lub jeden duży :
9484_2.jpg
i na stół tez kolorowe podkładki , np. takie :
689950.jpg
829940.jpg

Generalnie , jeśli zdecydowałaś się na odważne połączenie tych dwóch tak kontrastowych barw , to musisz iść na całość z odwagą , ale i stylistycznym umiarem , szkoda że meble w salonie nie będą miały frontów w kolorze mebli kuchennych , korpusy ciemny orzech jak najbardziej : ) Ahe jeszcze adres sklepu : www.eplakaty.pl , może cos znajdziesz ciakawszego : )

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-04-16 10:36 przez NIKITA.

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-16 10:34

Aha,i tą tapetę dałabym tylko na jednej dużej powierzchni ( ściana za TV), na pozostałych już nie ( pozostałe ściany dałabym w innym jednolitym odcieniu nawiązującym do tejże tapety, np. jeśli tapeta ma być - dajmy na to- ta w kolorowe kwiatki różowo- lawendowe- patrz zdjęcie od Nikity nad fioletowym "bratkiem" (?), to reszta ścian np. na lawendowo, natomiast w kuchni zieleń z " łodyżek".
Wpadł mi też do głowy pomysł, by w kuchni oprawić we wspomniane już przeze mnie ramy zamiast obrazków tą własnie tapetę ?
Pozdrawiam Was Dziewczyny http://emoty.blox.pl/resource/papa.gif

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-16 10:51

Ojej, szybka ta nasza Nikita.
Miałam na myśli tą tapetę
kwiatytapeta.jpg

i o tych kolorach pisałam. Oczywiście to był przykład, generalnie chodziło mi o to, by konsekwentnie wybierać kolory ( na pozostałe) ściany w oparciu o wzór tapety, którą traktujesz, jako bazę.
1.Patrząc wnikliwiej, jeśli ta konkretna tapeta to kwiaty na białym tle, to w tym przypadku osobiście resztę ścian " machnęłabym" też na biało. Sprawiłoby wrażenie, że nie jest to tapeta, tylko " malunek", jeśli się dość jasno wyraziłam.
2. wybierz zatem wzór ( jeśli zdecydowana jesteś na użycie tapety) i pogdybamy na konkrecie
Muszę lecieć, pa http://emoty.blox.pl/resource/th_0girl_witch.gif

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-04-16 10:58 przez qissella.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-16 11:05

A ja bym wybrała tą foto , zobaczcie jak ładnie wygląda na ścianie : (sorry za jakość , ale to skan )
fototap.jpg
Duża gama fioletów do wyboru na ścianę z tej tapety będzie możliwa : )

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-16 11:07 przez NIKITA.

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-16 11:18

ojojojoojojoj...musze to przetrawic sobie....
wielkie dzieki!!!

w sumie to jesli chodzi o okleiny to meble kuchenne sa jasne jak juz pisalam, te w salonie to bialy plus orzech -jest tylko ta jedna mebloscianka wiecej mebli nie mam hahahhaha, podloga bedzie jesion europejski z kronofix-panele czyli jasna, nawiazujaca do kuchni.

musze sie dobrze przygladnac tym fotkom co mi podalyscie i dobrze zastanowic...cholercia..ale mam zamet w glowie..
ide w iedzyczasie wasze fotki poogladac , bo choc juz pewnie widzialam to nie pamietam smiling smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-16 11:26

aha.. jeszcze wam pokaze jaki sobie wybralam zyrandol do kuchni.. bardzo neutralny,l widzialam go na zywo, duzo swiatla daje i fajnie wyglada.moja znajoma ma, ma podobna kuchnie ytlko ze wenge
www.eglo.com/index.php/switzerland_ita/Products/Lampade-da-interni/Moderno-colore/KAMEO-1
KAMEO-1_serie_big.jpg

fajny prawda??

a do salonu kiedys sobie upatrzylam taki zyrandol, ktory w polaczeniu w liliowa sciana i moimi meblami dalby swietny efekt nowoczensje elegancji.....ale... poniewaz mi sugerujecie zeby fiolet by jednak mocniejszy to juz chyba nie bedzie pasowal:
www.cristalensi.it/public/pagine/654p-lampadario.asp
lampadario.jpg

z tym mocnym fioletem to bedzie chyba pasowalo cos z przezzroczystego szkla.....potem juz sie zobaczy

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-16 11:43

Zdaje sie ,że wolisz jednak delikatniejsze barwy i styl niz " mocne uderzenie " więc z fioletem raczej nie będzie Ci pasowało a liliowy do zielonego jabłuszka według mnie odpada. A myślałaś może o takim zestawieniu kolorystycznym ?
salon_barwny_wiosna_glowne.jpg

edit , dopiero teraz spojrzałam , czy dobrze widzę ,że kanapy bedą w kolorze czerwonym lub pomarańczowym ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-16 11:45 przez NIKITA.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-16 12:44

Tak sobie jeszcze patrzę na ten Twój projekt, i nie byłoby lepiej gdyby zbudować lodówkę rezygnując ze ścianki 1,2m , a także z tej pomiedzy stołem i salonem ustawiając stół prostopadle do ściany , mogłoby się wtedy zmieścic przy nim nawet 7 osób ( w zależności od długości stołu) i podczas małych uroczystości siedzący za stołem nie byliby w kuchni tylko na otwartej salonowo- kuchennej przestrzeni .A z tego co widzę innego stołu raczej nie przewidujesz ?
Przyjrzałam się także pokoikowi dzieci i wydaje mi się ,że trochę kiepsko ustawiłaś te łóżka . Może spróbuj dać je na drugą stronę , ustawiając pośrodku stoliki nocne ( pod oknem) , a biurko na ścianie po prawej ?

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-16 13:45 przez NIKITA.

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-18 18:36

jesli chodzi o pokoj dzieci.. to an razie mam jedno i wogole nie planuje takich lozek na srodku pokoju. tutaj sie tak uzywa, ale ja chce zeby bylo duzo miejsca do zabawy.
na razie synek ma 2 latka i spi w lozeczku, za jakis rok , poltora , albo nawet dwa kupi sie mu mebelki do pokoiku z 2ma lozkami i raczej bedzie to cos naroznego.

lodowke juz mam i najwyzej moge ja z jednej strony scianka murowana obudowac. stol po wydluzeniu miesci nawet 8 osob wiecnie ma problemusmiling smiley
prostopadle do sciany.. chmmmm bedzie wychodzil na kuchnie , nie za bardzo mi sie to podoba , podoba mi sie pomysl z ta scianka z okienkami.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-18 18:48 przez elaitalia.

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-18 18:27

moja droga , teraz kanape mam pomaranczowa , azle planuje wymiane na jakis zgrabny kremowy naroznik, takze nie bierz tego pod uwage. poki co kupie specjalny pokrowiec na kanape i na razie musi byc

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-18 18:47

Chyba,że tak winking smiley to zupełnie zmienia postać rzeczy . A z tą kanapą , to ju sie wystraszyłam ,że chcesz połączyć zielony z fioletowym i w to jeszcze pomarańcz http://emoty.blox.pl/resource/crazy.gif , teraz to inaczej wyglada http://emoty.blox.pl/resource/wink.gif

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 09:56

halo halo!
juz ci napisalam w wiadomosci pryw. ze swietne te kolorki z turkusem....
widzialam tutaj kilka kuchni ze scianami w kolorze zielonego jabluszka i powiem wam ze srednio mi sie podoba......z tej zieleni nie zrezygnuje w kuchni ale kurcze nie wiem czy malowac nia sciany.. an pewno nie nad meblami... nie podoba mi sie...na pewno dodatki itp...roletka w oknie malym (tam gdzie sie koncza meble aneksu z prawej jest okienko)itp itd , ale na scianach to nie wiem. myslalam ewentualnie o ktorejs scianie -ktora to juz chyba zdecyduje w praniu....czyli jak tam wejde i wezme pedzel do rekismiling smileysmiling smiley
myslalam o tapecie na sciane ze stolem...albo te paski ktore mi podalas,albo te kwiatki ktore gdzies tam nizej (chyba w 1szym poscie) zielono fioletowe.....
nie powinno sie gryzc....
przespie sie z tym jeszcze . bo rozwiazanie z turkusem tez baaardzo mi sie podobasmiling smiley
oj oj oj
ktosa kiedys powiedzia.-remont czyli kto kogo wykonczy!!!!!!!!

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 09:58

a powiedzcie mi jeszcze co sadzicie o tej lampie do kuchni.. bo mnie sie bardzo podoba, widzialam na zywo, fajen swiatlo daje... ale moja mama mowi ze niefajna.. sad smileysad smileysad smiley

do góry

kombitto

dodał: kombitto 2010-07-11 19:53

Na pewno drewno na podłogę, serio – tylko pytanie czy kupuje panele drewniane (warstwowe) czy PARKIET, PARKIET jest trwalszy ale jest mniej możliwości aranżacyjnych no i koszt ułożenia jest większy, poszukaj w necie o panelach drewnianych – jest ich sporo

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 10:00

ahah swietne te ikonkismiling smileysmiling smiley
do qiselli:

masz racje jak juz bede wiedziala cos bardzoej konkretnego to bedziemy gdybac.. bo ak to tylko zamieszanie jest

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-19 10:18

A którą konkretnie masz na myśli ( lampę)- tą poczwórną białą czy pojedynczą czerwoną?
Osobiście uważam, że ta biała jest bardzo w porządku, kolor neutralny- jakkolwiek dobierzesz kolory, (przypuszczam, że sufit zostanie jasny) jasna lampa będzie ok. Gorzej byłoby z ta czerwoną- tu już trzeba by ostrożnie dobrać kolory w pomieszczeniu.
Ale chyba lampę dobierzesz jak już ostatecznie zdecydujesz się na kolory, prawda? http://emoty.blox.pl/resource/wink.gif
( wyjaśniam od razu dlaczego puściłam oczko: generalnie dodatki dobiera się na końcu, ale ja dwa dni temu w sklepie wypatrzyłam zasłonki, które z miejsca mnie urzekły a ponieważ nie pasują do koncepcji za[planowanej wcześniej kolorystyki, więc wyjdzie na to, że kolory ścian będę dobierała pod zasłonki http://emoty.blox.pl/resource/101.gif )

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 10:33

lampa biala z 4ma zwisami oczywisciesmiling smiley

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 11:40

A może zielone płytki w kuchni nad blatem , zielona zasłonka i zielone krzesełka(tzn siedziska krzesełek grinning smiley ) , a reszta neutralna z żywszym akcentem w postaci kwiatka fioletowo- zielonego nad stołem ?

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 11:49

wlasnie zastanawialam sie nad plytkami, meble sa jasne , blat jasny kolor magnolia. chcialam plytki jasne ale... moze by bylo fajnei z paskiem zielonym miedzy plytkami.
zobacze co ciekawego maja w sklepiesmiling smiley

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 12:31

Eee tam pasek , to jest bomba !
msk-majolika14.jpg

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-19 12:33

mowisz zeby zielona mosaike??
troche drogo wyjdzie kurde, bo takie plytki to sprzedaja na sztuki cholera jasna.
ale chyba by bylo niezle.

a jak nie to kupie takie plytki , tzw sztuczna mozaika.. bialo .kremowe, widzialam w tutejszym leroy w etnapolis w romocji za 9.90 € i bedzie!

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-19 12:36 przez elaitalia.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 13:51

Nooo , fakt tania nie jest , ale jesli miałabym patrzeć na cos przez dłuższy czas , a z płytkami to niestety nieuniknione , to wolałabym mieć na CO patrzeć http://emoty.blox.pl/resource/tease2.gif he he

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 13:55

A , i jeszcze prośba do giselki , pokaż nam te Twoje zasłonki? Pleasssss !!! http://emoty.blox.pl/resource/naughty.gif

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 14:03

A widziałaś t o , albo to delikatniejsze w barwie ale równie piekne : )

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-19 14:09 przez NIKITA.

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-20 13:07

kuuurcze... to drugie juz widzialam, a to pierwsze piekne!!! nikita. kusisz kusisz.. maz mnie przez ciebie udusismiling smileysmiling smileysmiling smiley
w sklepie gdzi ezamowilam plytki do lazienki maja takie wlasnie zielone w prostokaciki.....
na sztuki sprzedawane.. oblicze il emo potrzeba i zobacze ile to by wyszlo...
o matko matko.. ide juz ide..

do góry

Anonim

dodał: Anonim 2010-04-19 15:11

NIKITA Napisał(a):

> A , i jeszcze prośba do giselki , pokaż nam te
> Twoje zasłonki? Pleasssss !!!
> emoty.blox.pl/resource/naughty.gif

No, coś w ten deseń, u góry beż a dalej firana też w beżu ale przetykana wzdłuż bordowymi nitkami. Pomyślałam, że do tego pasuje ściana w kuchni o nazwie " crannberry" i dałabym tapetę na jednej ścianie ( widziałam w katalogach na zamówienie w Castoramie: na jasnobeżowym tle duże kwiaty z dodatkiem bordo i szarego- Piękna.) Do tego wypoczynek w szarościach.
firana gotowa.jpg
P.S. No i one byłyby raczej zsunięte ( na zasadzie zasłonek) po obu stronach okna + drzwi tarasowych, natomiast na okno kuchenne mama obiecała, że da radę przerobić ją na rzymską ( więc na tym jednym oknie tak na prawdę widać byłoby strukturę tej firanki).

Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2010-04-19 15:22 przez qissella.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-19 15:50

Hmmm , zapowiada sie pięknie : )))

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-20 12:54

no no! szkoda ze nie widac dobrze tych bordowych wstawek, ale kurcze widzisz jak to jest.. wiele rzeczy nam sie podoba... ale sztuka w tym zeby wszystko do siebie pasowalo i tworzylo zgrana calosc...

ja jednak chyba sie zdecyduje na jasne plytki i do tego zielone dodatki, poduchy na krzesla, juz mam -nie bede wymieniac. bo ten wsciekly zielony na scianie to mi sie nie podoba. bedzie raczej wszystko jasne. w kolorze smietanki, wanilii i magnolii

teraz tylko sie zastanowie nad ta sciana ze stolem.....i nad salonem...moge bardziej poszalec bo skoro nie bedzie wiele zielonego w kuchni to mam wieksze pole do popisu...

czy tapeta ze wzorem za sciana z tv to dobry pomysl?? czy nie meczy oczu??

a co na skosna sciane..
widzialam gdzies kiedys takie zawieszane na sciane nowoczesne biblioteczki...
cos takiego
libreria.jpg

hahaha zobaczcie z jakim kolorem oni to sparowali smiling smileysmiling smileysmiling smiley
tylko tutaj akurat znalazlam taka duza biblioteczke ,, myslalam raczej o czyms duzo mniejszym plus jakies polki obrazki i nie wiem co tam jeszcze...

smiling smiley pokaze wam jeszcze jaki znalazlam fajnny przedpokoj!!!idealny do mieszkan w ktorych sie wchodzi bezposrednio lub prawie do salonu i do malych mieszkan z mikroskopijnymi przedpokojamismiling smiley
ingresso.jpg

swietny nieprawdazsmiling smiley czegos takiego szukam do siebiesmiling smiley i nawet niedrogie... jesli deske z 3ma lusterkamik, 2ma chaczykami i poleczka, ktora kosztuje ponaad 300 euro mozna nazwac niedroga..... smiling smiley:smiling smiley
pozdrowionko i spadam do domciusmiling smiley

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-20 16:02

Ja to sie tak wogule zastanawiam , co Ty sie tak na ten zielony upierasz , bo niby chcesz ale z drugiej Ci sie nie podoba : P Weź sobie popatrz na kolory , wybierz jeden konkretny jako bazę i potem do niego dobieraj resztę . Bedzie dużo łatwiej niz łączenie fioletowego i zielonego , i do tego jeszcze kilka kolorów mebli. Dobra rada znajdź bazę , a jesli kuchnia (chodzi o meble i płytki) będzie kolorystycznie neutralna , to resztę zrobisz kolorem ścian i dodatkami. Tapeta za telewizorem jak najbardziej ,tylko zależy jeszcze jaka ? Bo jak wrzucisz tam wszystkie kolory tęczy to faktycznie , może odciągać wzrok od telewizora grinning smiley, a fototapet za TV się nie daje smiling smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-27 10:39

ok baby ( w sensie bejbi a nie babysmiling smileysmiling smiley)
chyba juz zdecydowalam... nikita twoja zasluga...
to moja ispiracjasmiling smiley

salon_barwny_wiosna_glowne.jpg

kanape narozna juz sobie upatrzylam.... bardzo jasny krem, ekoskora m wiec nie bedzie ta pomaranczowa ktora mam terazsmiling smiley
cos takiego:
divano.jpg

troche bardziej minimal , z pikowanym siedziskiem , ale w tym stylu.

teraz dziewczyny mozemy myslec co na sciane za tv w salonie?lekki turkus?, a moze na kawalku sciany tapeta w paski taka jak na tym zdjeciu,
zaslonki chyba turkusowa, poduchy na kanape fuksja ...
o wy na to???

a co do kuchni to raczej zielone bda tylo dodatki.. jak juz tam stane w pustej kuchni to zdecyduje czy moze dac zielen na ktoras sciane czy na "belke" pod sufitem-ta ktora dzieli kuchnie od salonu , ktora zostaje po wyburzeniu sciany..

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-27 10:42

divano2.jpg

oto kanapa bardziej podobna do tej ktora sobie upatrzylam..tylko nie ma tych ciemnych poduch.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-27 11:06

Niezła : ) mam tylko taką prośbę : pomaluj tą belke na suficie na jakikolwiek kolor zblizony do jasnych akcentów ze ścian lub mebli , tylko nie na zielono ! To bedzie raczej baaardzo kiepsko wyglądało : (
Aaaa..... wlazłam tam kiedyś na coś takiego dwa pasujace do siebie kolorki jeden to tapeta a drugi płytki , ale możesz go tez użyć w dodatkach zachowując jednak równe nasycenie obydwu kolorków smiling smiley
659_1_86e228.jpg
2227-2227-thickbox.jpg

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-27 11:15

smiling smiley ok belka nie na zielonosmiling smiley
zastanawiam sie nad scianami w salonie...

na stronie dulux'u sobie "pomalowalam" sciane a oknem na jasny krem, a to za kanapa na jasny turkus.. tylko ze ja nie mam sciany za kanapa....ehhehe

co proponujesz???

wolalabym scian nie malowac na bardzo krzyczace kolory np ten mocny fuksja...wole mocniejsze barwy uzyc w dodatkach.

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-27 11:16 przez elaitalia.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-27 11:45

Jak tak patrze na ten Twój rysunek to myśle sobie ,że ładnie by wyglądała sciana za TV w kolorze , turkus czy co tam chcesz a reszta na jasny kolorek i tylko zasłonki soczyste. Ładnie będzie w tym otoczeniu wyglądała jasna kanapa z kolorowymi poduchami : )

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-04-27 12:13

mhm..tez tak wlasnie myslalam....
a co powiesz o tym "luku" czyli kawalku sciany dzielacej kuchnie od salonu... to ta z okienkami za ktora bedzie stol....

dla ulatwienia dodaje raz jeszcze.. zawsze mi sie podobaly takie "luki" kolorowe,,, ale w moim przypadku tosie chyba nie sprawdzi....

zreszta belka miala byc nie na zielonosmiling smileysmiling smileysmiling smiley

aaaaaaa w piatek wieczorem nareszcie dadza nam klucze.. szkoda ze potem jet pierwszy maj w sobote bo bym juz od 8mej rano plytki kula ahahhahahahha
smiling smileysmiling smiley
moze ktos do pomocy:smiling smileysmiling smileysmiling smileysmiling smiley

jak tylko tam wejde to pocykam fotki mieszkania tak jak jest teraz to sie lepiej zorientujemysmiling smiley

ps.- tak tak, wyobrazilam sobie jakto bedzie i pomluje sie sciane za tv na turkus.. nie bardzo mocny, taki raczej sredni , zaslonki fuksja i kolorowe poduchy.. do tego dywanik, wazoniki itp..smiling smiley

juz sie nie moge doczekac...

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-27 12:14 przez elaitalia.

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-04-27 12:19

he he he , co do tego kucia i pomocy to niestety musisz sobie kogos bliżej znaleźć grinning smiley a luki jak już gdzies tam pisałam w ogóle bym zlikwidowała tą ściankę , żeby planowany duży stół na salon otworzyć . Ale jesli chcesz właśnie odciąć tą część od reszty , to pomysł dobry smiling smiley tylko nie maluj luków na innu kolor niż ścianka , to też będzie na moje trochę dziwnie wyglądało : / co najwyżej całość w kolorze ciemniejszym jako akcent kolorystyczny .

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-03 11:12

PISZE ZEBY SIE POCHWALIC!!!!!

pewnie zaczne nowy remontowy watek, bedzie dla potomnosci i rodziny i przyjaciol w polscesmiling smiley
ale tymczasem ie chwale
w sobote rano dali nam klucze i dzis ruszylismy z demolka!!!!!

juz stary kibelek, bidet i umywalka z lazienki poszly na zlom i teraz zdzieraja plytki w kuchni!!!!!!!!

smiling smileysmiling smiley nie moglam sie doczekac, ale sie nareszce doczekalam.... teraz juz tylko demolka , zdzieranie tego ochdengo plastiku ze scian, nowe rury , tynkowanie, malowanie, plytki, sanitari itp itd.. i juz bedzie PIEEEEEKNIE!!!!!!!

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-05-03 11:25

Noooo......... widze ,że energia wprost Cię rozpiera ! smiling smiley oby wystarczyło Ci jej do końca grinning smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-03 12:01

ahhaha. no miejmy nadzieje.. moj maz wczoraj podsumowujac koszta .....zdolowal sie troche i mowil: nie dosc ze bedziemy do bozego narodzenia placic ratami tych fachowcow to jak pomysle ze po calym dniu pracy jeszczzae bede tam biegl i pracowal to:::: juz sie czuje zmeczony......

no ja nad "glupia" baeria wannowa 2 tygodnie medytowalam.... ale juz zamowilam na ebay.it , tylko jeszcze zaplace i beda wysylac...

smiling smileysmiling smiley
aha.. kolory zdecydowane: w salonie na scanie za tv -ktorajest taka wneka- bedzie turkus! , w kuchni na scianei ze stole-zielone jablko, reszta scian wanilia, w sypialni za lozkiem mleczna czekolada, reszta jasna,pokoj dziecka-2sciany blekit nieba, 2 sciany zolty sloneczny, a korytarz......to malarz chcial cos zaszalec ale w sumie to mi juz wszystko jedno....
moze jakis szary i do tego bialo czarne fotki lub obrazki...
dzis wieczor wrzuce z aparatu fotki i zaloze nowy wateksmiling smiley

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-05-03 12:15

A PO CO NOWY WĄTEK ?

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-03 12:20

bo to juz nie bedze pytanie o rade , tylko swoisty dziennik-blog
smiling smiley

do góry
User Avatar img

NIKITA

dodał: NIKITA 2010-05-03 12:26

Nooo , chyba że tak smiling smiley A można bedzie trochę pokrytykować ??? grinning smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-03 12:43

no trooooooszke!!!!!!!! ale jakby co to wasza wina ehehheheh
w kazdym razie w sprawie kolorowych scian poradzilam sie malarza jakie beda najlepsze
chyba musze kilka super pozytywnych komentarzy zaczac stawiac ehehheheheh

a tak wogole to wiadomo.. jedna rzecz zagracic mieszkanie albo urzadzic je nieustawnie, a druga rzecz meble czy kolor ktore sie jednym podobaja a innym niesmiling smiley
mam nadzieje ze bedzie pieknie i dla mnie a i innych zachwycismiling smileysmiling smiley

tutaj to sie niektorym z rodziny meza wydaje ze ja wymyslamk i kaprysze.. ze jakies rzeczy z innego swiata.. jakby spluczka zabudowana byla z innego swiata!!!!!
tutaj to z postepem naprawde!!!!
ale jeszczze im pokaze ihihihsmiling smileysmiling smiley
a na inspiracjeto juz gotowe wnetrza powklejam...

a zaraz stad spadam, ide do banku.. i bede placic.... sad smiley

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-09 12:07

akoro juz tutaj jestesmy to dodaje pare fotek...
tutaj widok na drzwi wejsciowe.
DSCN4234.JPG

sciana dzielaca salon z kuchnia:
DSCN4237.JPG wczesniej

DSCN4282.JPG i teraz
to wlasnei "pol" tej sciany runelo ehehe. i widac jedno z moich okieneksmiling smiley

ispiracja zdjeciami kasiuniaaaaa

czesc jadalna, sciana ze stolem wczesniej:
DSCN4243.JPG
i teraz
DSCN4283.JPG

i jeszcze na koniec czesc kuchenna.sciana z przyszlym aneksem
tak bylo:
DSCN4241.JPG
DSCN4269.JPG - tutaj lepiej widac prawa strone z okienkiem i drzwi balkonowe na werande.

teraz juz nie ma sladu po plytkach.. sa tylko dziury.. szczerze mowiac to strasznie to wyglada..

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-10 10:04

up.

smiling smiley smiling smiley

$jesli mi dobrze mieszkania nie wykoncza to ja ich wykoncze$

Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-05-11 09:37 przez elaitalia.

do góry
User Avatar img

elaitalia

dodał: elaitalia 2010-05-11 10:48

jak sie "fachowcom" na rece nie patrzy to mozna byc pewnym ze cos spieprza!!!!
poswiecilam tygodnie, nieprzespane noce na projektowanie.... tlumaczylam, zostawilam projekt z napisem jk byk: murek:120 cm!! i co?? i monuja mi geberita na wyokosci 140 cm.... tak ze murek wyjdzie conajmniej 145!!!! grrrrr

juz to poprawili.. ale czy to moja wina ze musza 2 razy robic...
potem ..
obok drzwi wejsciowych do kuchni byl pstryczek ....i teraz gdy jest tam cala sciana zostawili mi pstryczek na srodku sciany......a tam bedzie stal stol...
glupi by sie domyslil ze trzeba go przesunac na inna sciane, tam gdzie sie teraz do kuchni wchodzi...przeciez nie bede siegala przez sto zeby zaswiecic swiatlo!!! no sorry...

kontakty na sciane z aneksem krzywo jak cholera.... wanna "schodzi " sobie w dol.....
a dzis rano specjalnie wczesniej sie wybralam i pojechalam na mieszkanie zebyz murarzem pogadac i powiedziec co i jak.. to o 9.20 jeszcze go nie bylo....malarze juz pracowali w pokojach..ja spoznilam sie do pracy(dobrze ze szef na wyjezdzie!) i co.. i murarza ani sladu...
szlag mnei trafi.

do góry
Nasze serwisy