Nasze serwisy:

pokaż odpowiedzi jako:

Damian

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Damian 2007-07-21 20:08
:  Edytuj

witam wszystkich!

mam pytanie co do wygłuszenia pokoju 8m kwadratowych.

znalazłem na to dwa sposoby ale nie wiem który z nich bardziej mi się opłaci, chodzi o stopień wygłuszenia oraz oszczędność pieniędzy. Jeżeli ktoś sie orientuje to może podać ewentualne koszta za co z góry dziękuję

1.
do ściany przybić stelarz z 5cm listew, między nie upchać watę szklaną/wełnę mineralną lub styropian (co lepiej odbija lub pochłania dźwięki?) po czym do stelarza przymocować płytę regipsową.

2.
zostawić ok 3cm odstęp od ściany i postawić nowy mur z cegły dziurawki po czym dylatację zasypać piaskiem. zalerznie od upodobania można to zakryć regipsem ale ja tego raczej nie zrobię czyli regips odliczamy od kosztów.

byłbym wdzięczny za przeanalizowanie tych 2 opcji pod względem kosztu oraz jakości

pzdR smiling smiley

do góry
User Avatar img

Demonik

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Demonik 2007-07-23 10:45

a co tam będzie że aż tak drastycznymi metodami chcesz wygłuszać ?
ktoś będzie ćwiczył na perkusji?

Ja mieszkając w bloku z wielkiej płyty miałem taki problem, że z jednej strony mojego pokoju miałem pokój rodziców. Jak oglądali telewizje lub rozmawiali nawet po cichu to wszystko było słychać u mnie w pokoju. Z drugiej strony pokoju miałem przez ścianę sąsiadkę i jej łazienkę, jak nalewała wodę do wanny to był niezły hałas. No i w końcu od strony okna w zimie strasznie ciągnęło.

Po położeniu korka od okna w zimie cieplutko w lato chłodniutko. Wanna sąsiadki przestała mi przeszkadzać, chociaż nadal jej chyba używała winking smiley. A rodzice wreszcie mogli normalnie spędzać wieczory.

Naprawdę polecam korek jako świetny izolator akustyczny i termiczny. Poza tym ma wiele innych zalet i może fajnie wyglądać.

trochę o korku :
Zdolność pochłaniania drgań
Dzięki swojej specyficznej strukturze korek nie przenosi drgań, lecz je amortyzuje. Duży wpływ ma na to jego elastyczność i ściśliwość oraz komórkowa budowa, przypominająca w swoich właściwościach amortyzator samochodowy. Dlatego komórki korka są świetnym materiałem pochłaniającym fale dźwiękowe i wibracje.

Dużą zaletą korka jest także to, że przy stosunkowo niewielkim ciężarze właściwym ma bardzo duże ciepło właściwe. Zatem, aby ogrzać korek o 17°C, trzeba mu dostarczyć znacznie więcej ciepła, niż na przykład wacie szklanej czy wełnie mineralnej (ta sama właściwość dotyczy także ochłodzenia korka - aby zmniejszyć jego temperaturę trzeba mu zabrać znacznie więcej ciepła niż innym materiałom). Duże ciepło właściwe stanowi o tak zwanej dużej bezwładności cieplnej korka.
W przeciwieństwie do innych materiałów korek zachowuje swoje własności izolacyjne w bardzo szerokim zakresie temperatur. Pod tym względem znacznie przewyższa na przykład styropian, który pod wpływem wysokich temperatur wyparowuje. Dzięki swojej słabej przewodności termicznej korek jest zawsze ciepły w dotyku, bowiem nie przepuszcza ani nie wchłania ciepła naszego ciała i sprawia wrażenie, jakby miał wewnętrzne ciepło (jakby nas ogrzewał).

więcej sobie poczytaj na stronie domu korkowego

majsterkuje.pl

do góry
User Avatar img

Demonik

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Demonik 2007-07-23 10:50

znalazłem coś jeszcze poszukaj sobie czegoś o "IZOFON - PŁYTY DŹWIĘKOCHŁONNE"

majsterkuje.pl

do góry

r1j23

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: r1j23 2008-02-16 15:23

Do Demonik cześć !!!, piszesz że 4 mm korek naklejony na ścianę świetnie się sprawdził
I ty mam pytanie naklejałeś korek tylko u siebie w pomieszczeniu które chciałeś wygłuszyć ?
Czy naklejałeś korek w pomieszczeniu rodziców w którym było od źródło dźwięku

pozdrawiam

do góry
User Avatar img

Demonik

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Demonik 2008-02-16 20:25

tylko u mnie w pokoju

majsterkuje.pl

do góry

Robert Stalko

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Robert Stalko 2011-02-24 15:10

Miałem identyczny problem z sąsiadem. Stosowałem korek, wełnę, styropian i problem ciągle pozostawał. Dopiero z polecenia znalazłem izolację HDS. Typ gęstej pianki, którą zabudowałem w ścianie. Od tego czasu mam święty spokój z upierdliwcem za ścianą. Dałem 2 x5cm i zabudowałem to płytą GK.

do góry

pilek99

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: pilek99 2011-05-21 10:05

Witam,

Robert Stalko Proszę o kontakt na mail pilekpp@wp.pl mam problem z głośnymi sąsiadami i chciałbym zapytac o radę w montażu tej zabudowy. Z góry dziękuje.

do góry

Ekwasek

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Ekwasek 2011-05-26 14:04

Niezależnie od tego jakich rozmiarów jest pokój,to całkowicie sprawę załatwi mata wygłuszająca. Możesz ją kupić np w sklepach internetowych,wystarczy tylko trochę poszukać. W razie problemów zapraszam do nas,służymy fachową radą.

Ekwasek- wyposażenie domów i ogrodu.

do góry

Ryśbud

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: Ryśbud 2011-05-26 18:01

Witam wszystkich!

Moim skromnym zdaniem ścianka z Płyt karton-gips zwykłej GKB NORGIPS,
gr. 12,5 mm
Cena orientacyjna:
16,95 PLN*
Wymiary: 2,6 x 1,2 m
Ref.: 41661683
na stelażu NORGIPS (http://www.norgips.pl) znajdziesz tam filmy instruktażowe i program obliczeniowy łatwy w obsłudze
do tego Wełna mineralna ROCKTON ROCKWOOL
Cena orientacyjna:
39,84 PLN /opak.*
Grubość: 5 cm
Opakowanie: 6 m2
Ref.: 43062320
co najmniej ta grubość
najszybciej najprościej najtaniej

Pozdro 01 Budowlanka

do góry

pilek99

wygłuszenie/wyciszenie

dodał: pilek99 2011-05-31 17:10

Witam,

To proszę o podanie jakie maty wygłuszające nadają sie na ściany? Prosze o jakiegoś linka.

do góry

Nasze serwisy