Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Łazienka

{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 15.06.2017 15:54

20letnia łazienka - pomocy

Proszę usunąć temat/galerię.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź

{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
syla POMOCNA DŁOŃ | 17.06.2017 11:51

W odpowiedzi na post: 20letnia łazienka - pomocy

A coś na ten wzór? Kabina z drzwiami łamanymi, bez brodzika. Miska wc zajmująca ok. 60 cm, czyli ok. 80 zostaje na kabinę. Na drugiej ścianie 80 lub 90 cm na kabinę, umywalka o szer. 50 cm - przy wyburzonym fragmencie ściany -  i pralka.

kiksia95 | 17.06.2017 11:57

W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla

Jest to niegłupie rozwiązanie, ale chyba technicznie niemożliwe. 
Pion kanalizacyjny znajduje się obecnie za toaletą.  Raczej nie ma możliwości, aby przeciągnąć rurę na taką odległość, tym bardziej nie da się jej schować do ściany. 
Dziękuję za zainteresowanie. 
lideropinii | 31.07.2017 16:02

W odpowiedzi na wpis użytkownika: kiksia95

Piony to rzecz w zasadzie nieruszalna, która nas najbardziej ogranicza i przy projektowaniu trzeba mieć na uwadze ten fakt, żeby nie przeciągać instalacji na zbyt duże odległości.
Pozdrawiamy, Zespół Decoroom
rozan | 17.06.2017 23:32

W odpowiedzi na post: 20letnia łazienka - pomocy

Hej, a jest możliwość przeniesienia pralki do kuchni lub np do szafy wnękowej?
To byłoby najlepsze rozwiązanie.
Myślę, że kabina 90x90 i (nawet kwadratowa) byłaby dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza ze łazienka ma służyć pewnie kolejne 20 lat.
... jeszcze takie rozwiązanie mi się nasuwa:

kiksia95 | 19.06.2017 09:51

W odpowiedzi na wpis użytkownika: rozan

Cześć, dzięki za zainteresowanie.
Właśnie zastanawiałem się nad wyrzuceniem pralki do szafy wnękowej na przedpokój (w kuchni nie ma miejsca), obawiam się tylko o hałas. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie?

Wracając do wizualizacji, to był jeden z naszych "wariantów", lecz obawiam się, że przy kabinie 90 takie rozwiązanie jest nie możliwe. Zwróć proszę uwagę, że do misy trzeba dołożyć jakieś min. 20 cm, aby korzystanie z niej było w miarę komfortowe. Na wizualizacji wygląda to tak jakby nie było problemu, lecz nie ma na niej uwzględnionych rur C.O.

Zastawiam się, czy kabina 90 to nie fanaberia? Może 80tka wystarczy dla starszej osoby?

Generalnie zostają 3 wyjścia
1) Kabina 80 lub
2) Nowa pralka otwierana do góry
3) Pralka na przedpokoju

z-prof.png
MRT_Greg | 19.06.2017 16:48

W odpowiedzi na wpis użytkownika: kiksia95

Że się wtrącę ;)
Ta łazienka duża nie jest ale wystarczająca, by umieścić w środku wszystkie "łazienkowe" elementy.
Moje pytanie więc brzmi: Czy jesteś gotowa na rozwiązanie nietypowe?

Zajrzyj do mojej łazienki, którą zrobiłem u siebie w mieszkaniu. W części pokrywa się ona z koncepcją, o której wspomniałaś na początku, prosząc o pomoc.
https://forum.leroymerlin.pl/forum/nowoczesna-lazienka,galeria,1122994.html

Dla wyjaśnienia:
Wywalasz ściankę - skoro nie nośna to się nie martwisz.
Budujesz tam "postument",
Umywalka nablatowa, pod blatem pralka - niestety z gatunku małych, czyli najbardziej odpowiednia Candy lub (droższy) Bosch. (patrz moja łazienka).
Kibelek zostaje gdzie jest, tylko przesunięty nieco w kierunku pralki, oczywiście ze spłuczką zabudowaną.
Zostaje kupę miejsca na prysznic. Zamykanie drzwiami przesuwnymi z wejściem na wprost drzwi wejściowych.

Pozdrawiam
MRT
kiksia95 | 19.06.2017 22:00

W odpowiedzi na wpis użytkownika: MRT_Greg

W gwoli wyjaśnienia jestem młodym facetem, który musi logistycznie zaplanować ten remont.

Mama już od dawna interesuje się tą pralką, aby ją właśnie wykorzystać w ten sposób. 
Czy ta pralka posiada pełną funkcjonalność co normalne?
Pranie z usuwaniem zagnieceń, opóźniony start, pranie wstępne?
Czy w twoim przypadku pod blat nie weszłaby normalna pralka, bez górnej osłony? (Widzę, że syfon jest obok pralki)
Nie planuje żadnej ściany wyburzyć, mogę ją tylko lekko podkuć (ok. 10-15cm), albo czegoś nie zrozumiałem.

Łazienka

Podwodna łązienka cd3
Łazienka

Niewielka lazienka
Łazienka

Łazienka na poddaszu.