bezpłatne webinarium: Wstęp do projektowania wnętrz

Fachowcy i eksperci
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
12.03.2019 10:22
Dnia 14.03.2019 (czwartek), o godzinie 11:00 rozpocznie się cykl bezpłatnych webinariów:
"Wstęp do projektowania wnętrz w ARCHLine.XP"
Podczas bezpłatnych szkoleń online dowiesz się, jak wykonać od podstaw kompletny projekt mieszkania wraz z precyzyjną dokumentacją techniczną oraz wizualizacjami.
Udział jest darmowy! Wystarczy się zarejestrować:
https://www.archline-polska.pl/webinaria-wstep-do-projektowania-wnetrz-w-archline-xp/

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
13.03.2019 11:04
W odpowiedzi na post: bezpłatne webinarium: Wstęp do projektowania wnętrz

Ciekawe inspiracje znajdziecie tutaj: https://www.(...).pl/content/category/2-inspiracje

Inne dyskusje
Fachowcy i eksperci
15.03.2019 17:12
Projektant wnętrz w Poznaniu?
Czy mozecie polecić biuro projektowe z Poznania, lub okolic do wykonania projektu mieszkania w bloku około 50 m2. Dwa pojoje w tym jeden dla dziecka, salon z aneksem kuchennym i łazienka, dość mała. Jakieś propozycje?  Jakie koszty są przy współpracy z projektantem? 
Fachowcy i eksperci
09.06.2018 10:39
Hydraulik Warszawa i okolice

Zapraszamy do współpracy
HYDRO-DAN
POGOTOWIE HYDRAULICZNE
Hydraulik
Fachowcy i eksperci
15.02.2019 21:41
SCHAFFERMAN szafy na wymiar z oświetleniem LED - fanaberia dla bogatych czy praktyczny dodatek dla każdego?

 
Szafy, garderoby, skosy - na wymiar


Oświetlenie w szafach wnękowych, jak również innych zabudowach meblowych, to niewątpliwy standard estetyczny, ale przede wszystkim bardzo praktyczny element każdej nowoczesnej szafy. Dobrze zaprojektowane i wykonane oświetlenie jest rozwiązaniem słusznie docenianym przez coraz szersze grono zadowolonych Klientów. 
Oferta wszystkich producentów markowych mebli na wymiar o ugruntowanej pozycji na rynku krajowym i zagranicznym obejmuje szeroką gamę propozycji w zakresie oświetlenia. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku firmy: 
                                                                                                                                                      www. .pl
oferującej tego typu rozwiązania, w tym autorski system oświetlenia wewnętrznego półek, wykorzystujący technologię LED.
Dostępne na rynku, systemy oświetlenia meblowego można umownie podzielić na dwie grupy - oświetlenie zewnętrzne, umieszczone w elementach konstrukcyjnych zabudowy montowanych w strefie podsufitowej, a niekiedy bocznej oraz oświetlenie wewnętrzne umiejscowione w półkach lub pionowych elementach korpusu szafy. W niniejszym artykule, jako autor systemu oświetlenia wewnętrznego SCHAFFERMAN, skoncentruję się na przybliżeniu głównych wyróżników i atrybutów naszego rozwiązania.
Praktyczna wartość użytkowa to niezbędny atrybut, który musi posiadać każde rozwiązanie techniczne, w tym również wewnętrzny system oświetlenia półkowego. W klasycznych zabudowach na wymiar, które mają min. 60cm głębokości, niedoświetlenie półek w obszarach położonych w głębi szafy jest zjawiskiem naturalnym. Doświetlenie głębi półek, ułatwia odnajdywanie i wyjmowanie potrzebnych rzeczy czy ubrań. Dotyczy to głównie szaf zlokalizowanych w tych obszarach domu, czy mieszkania, w których dostęp naturalnego światła dziennego jest ograniczony np. w strefie wejściowej (hall) czy na poddaszu bez świetlików dachowych. Oświetlenie wewnętrzne doskonale sprawdzi się również w szafach sypialnianych, szczególnie w sytuacji, kiedy np. codziennie rano wyjmujemy ubranie do pracy i nie chcemy zakłócać snu "drugiej połówki" włączaniem światła w sypialni. Nie dziwi zatem fakt, że Klienci bardzo cenią sobie właśnie ten element wyposażenia, gdyż jego walor praktyczny jest wręcz bezcenny.

Bezpieczeństwo - w naszym rozwiązaniu stosujemy wyłącznie certyfikowane komponenty posiadające wszystkie wymagane atesty i dopuszczenia techniczne. Wykorzystujemy oświetlenie typu LED, które do działania wymaga zasilania prądem o napięciu jedynie 12 Volt. Jest to napięcie bezpieczne dla użytkownika ponieważ nie grozi porażeniem. Niezależnie od tego, cały system posiada zabezpieczenie termiczne, przeciążeniowe oraz zwarciowe, realizowane za pomocą dedykowanego szybkiego bezpiecznika typu topik.

Komponenty systemu to nie tylko źródło światła, ale także instalacja kablowa, która jest ukryta w półkach i pionowych elementach korpusu szafy czy zabudowy, przez co nie szpeci wnętrza półek. Tego wariantu ukrycia instalacji kablowej wewnątrz korpusu szafy (półki i piony) nie oferuje żadna ze znanych nam firm meblarskich działających w Polsce. 


Oświetlenie może być włączane tradycyjnym włącznikiem umieszczonym w dogodnym miejscu lub włącznikiem reagującym na ruch np. skrzydła drzwiowego lub ręki. Sercem całego systemu jest zasilacz prądu stałego, którego parametry dobierane są do wyliczonego indywidualnie zapotrzebowania prądowego danej instalacji w zależności od liczby punktów świetlnych.

Funkcjonalność oświetlenia wewnętrznego możemy dodatkowo rozszerzyć np. przez podział na strefy (lewą i prawą). Oznacza to, że oświetlenie nie musi być włączane w całej szafie, ale jedynie w tej części (strefie), z której chcemy skorzystać. Takie rozwiązanie znacznie wydłuża okres życia źródeł światła.

Wymagania techniczne miejsca zabudowy ograniczają się jedynie do obecności zasilania elektrycznego, przy czym jego brak, nie stanowi dla nas problemu ponieważ możemy wykonać stosowne doprowadzenie w ramach usług dodatkowych świadczonych przez naszą firmę.

System wewnętrznego oświetlenia SCHAFFERMAN jest autorskim rozwiązaniem, którego nie oferują inni producenci markowych mebli na wymiar. Dostępne na rynku rozwiązania bazują na powszechnie stosowanym systemie profili aluminiowych przeznaczonych do taśm LED i niestety wymagają rozprowadzenia instalacji kablowych na powierzchni półek i pionów. Jest to rozwiązanie mało estetyczne, ale także mało praktyczne ponieważ instalacja kablowa sprzyja gromadzeniu się kurzu i jest bardziej wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne np. przy wkładaniu lub wyjmowaniu przechowywanych rzeczy.

Jako autor przedstawionego systemu oświetlenia mogę stwierdzić, że stosowane przez naszą firmę rozwiązania w tym zakresie, mogą stanowić wzór do naśladowania przez innych producentów mebli na wymiar, co byłoby dla mnie, jako projektanta tego systemu, wielką satysfakcją.