Choinka donniczkowa

Rośliny
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
29.11.2018 08:17
Ida świeta wiec pytanie która choinka w donniczce postoi najdłuzej?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.01.2019 13:10
W odpowiedzi na post: Choinka donniczkowa
Ja swojego czasu miałem świerk srebrny i spokojnie przez miesiąc nam posłużył, potem przenieśliśmy go na balkon gdzie nam korzenie zgniły :P
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.12.2018 15:23
Przy drzewku doniczkowym gatunek nie ma większego znaczenia. Jeśli ma odpowiednio wykształcone korzonki przybyszowe i jest regularnie podlewane, to w domu postoi do trzech miesięcy. Inaczej ma się sprawa z ciętymi. Tutaj niekwestionowaną liderką jest jodła kaukaska. Podobnie jak inne gatunki jodły jest bardzo wytrzymała. W domowych warunkach, przetrwa nawet do sześciu tygodni. Nie gubi igliwia, co ma znaczenie przy porządkowaniu domu, choć z czasem brązowieje. Jej zapach jest specyficzny, bardzo delikatny.  Podobną trwałością odznacza się sosna, której długie igły trzymają się mocno gałązek. W przeciwieństwie do jodły wydziela intensywny żywiczny aromat. Nie przekona jednak wielbicieli drzewek o gęstym igliwiu i idealnym pokroju.  Pięknie pachną wszelkiej maści świerki. Świerk kłujący, świerk srebrny wytrzyma nieco krócej niż sosna czy jodła, bo do 3–5 tygodni, pod warunkiem, że będzie świeżo ścięty. Świerki nie lubią przegrzewania i suchego powietrza, więc zadbajmy o ustawienie go w odpowiednim miejscu z dala od grzejnika i pamiętajmy o regularnym uzupełnianiu wody w stojaku. Jeszcze szybciej, bo po ok. 2–3 tygodniach posypią się igiełki świerka pospolitego. Dlatego tak istotne jest, by kupując drzewko, upewnić się, że zostało ono świeżo ścięte, co poznamy po jasnobrązowym pniu w miejscu cięcia z niezaschniętymi jeszcze kropelkami żywicy.
logo-test.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Administrator 10.12.2018 13:21
Dzień dobry,

Pozdrawiamy,
Zespół Leroy Merlin
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.12.2018 21:12
Również chciałbym się dowiedzieć :D
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.11.2018 15:55
Podpisuje się pod postem bo też mnie to interesuje. W tamtym roku miałam drzewko, które po 3 dniach zaczęło się sypać i nie chciałabym tego powtórzyć.
Inne dyskusje
Rośliny
09.12.2014 11:41
Rośliny balkonowe zimą
Chciałabym postawić na zimę na balkonie jakieś roślinki żeby było zielono, ale nie mam pojęcia jakie roślinki dobrze zniosą nasze mrozy. Czy moglibyście mi coś polecić? 
Rośliny
26.06.2018 12:02
Jak uprawiać winorośl w górach?
Witam,

chciałbym zasadzić winorośl na działce w górach. Teren jest mocno nachylony i zastanawiam się czy ma to jakiekolwiek znaczenie w przypadku uprawy winogron? Słyszałem również, że jeśli chodzi o winorośl istotny jest kierunek od strony którego sadzi się roślinę - np. zachodni czy południowy? 

Chcę zakupić szczep Johanniter (Riesling). Czy jest to odmiana winogron, która sprawdzi się w górach, czy są jakieś lepiej nadające się do tego środowiska?