Fotowoltaika - jakie panele?

Budowa i remont
3867-140x140.jpg
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
12.07.2019 11:36
Czy ktoś już może przerabiał tematykę związaną z solarami fotowoltaicznymi? Na co należy zwracać uwagę przy ich wyborze?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
08.08.2019 14:22
W odpowiedzi na post: Fotowoltaika - jakie panele?
Przede wszystkim, nawet nie myśl żeby bawić się w samodzielny montaż, to totalnie trzeba wykluczyć. To nie podlega dyskusji, że musisz znaleźć jakąś firmę. Po drugie, wiadomo, sam montaż całej instalacji to niestety duży koszt, ale lepiej zapłacić już raz i nie oszczędzać, nie brać najtańszych paneli jakie są, tylko normalnie zainwestować w dobry produkt, wtedy rzeczywiście możesz go eksploatować z 30 lat. No ale niestety, tak jak samochody muszą mieć przeglądy, to fotowoltaika też musi. Za co trzeba zapłacić, ale czy nie lepiej spać spokojnie i wiedzieć, że wszystko chodzi dobrze i jest sprawdzone?
Poza tym, to w jaki sposób są zamontowane panele też jest ważne, z której strony świata, pod jakim kątem... ale to już raczej przypilnuje firma, która będzie ci montować panele fotowoltaiczne. W każdym razie, dobrze coś zawsze samemu poczytać, żeby nie mieć kompletnie pojęcia, "co ja tam właściwie mam na dachu?"
Jeśli jesteś z północy Polski, to mój kumpel brał od http://okenergy.pl/ i póki co, to jest naprawdę zadowolony. Poszedł w tę opcję, gdzie nadwyżkę prądu, jeśli za dużo np latem wyprodukujesz i tego nie zużyjesz, to odsprzedajesz to do sieci, a potem możesz sobie to zimą odebrać. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
30.07.2019 14:37
Ja przerabiałam, zanim wybrałam firmę. Ogólnie szukałam sporo informacji o nich, żeby wiedzieć z czym to sie je. Tu jest taki krótki poradnik w pigułce: https://www.domolubni.pl/chcesz-zamontowac-panele-fotowoltaiczne-swoim-domu-zobacz-powinienes-wiedziec/
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.07.2019 15:44
U nas świetnie sprawdzają się panele fotowoltaiczne z firmy OZE-Biomar. Nam wszystko po kolei wytłumaczyli, wyjaśnili jak to działa i o co chodzi. Dzięki temu już od roku cieszymy się z takich solarów. Jeśli masz jakies pytania i wątpliwości to myślę, że warto zadzwonić bezpośrednio do firmy która się w tym specjalizuje, oni wszystko dokładnie Ci wytłumaczą. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.07.2019 11:14
Ja się za dobrze nie znam, dlatego u mnie wszystko załatwiała firma od projektu, formalności po montaż - http://pvprojekt.com działają naprawdę profesjonalnie

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
15.07.2019 13:47
Zwykle jest tak, że zanim wdroży określone rozwiązania, to musi (a przynajmniej powinien) być przygotowany określony projekt.
Jeżeli chodzi o koszta - to oczywiście istnieje możliwość wyboru różnych scenariuszy, wariantów w zależności od możliwości finansowych.
Proponuję sprawdzić jeszcze pod linkiem: https://strefaenergii.com/
Inne dyskusje
Budowa i remont
29.01.2014 11:18
jaki rozmiar dywanu
Witam

Bardzo proszę o podpowiedzi jak należy dobierać rozmiar dywanu ,który ma leżeć pod stolikiem kawowym? Stoli ma rozmiary 96 na 55 cm. jak duzy dywan powinnam pod niego położyć? Stolik jest z płyty z półka pod spodem więc dywan będzie widoczny tylko po bokach . Pokój ma 3,5 na 5 metrów obok stolika będa stały sofa i 2 fotele.Dziękuje za sugestie, proszę brac pod uwagę rozmiary które są standardowo dostepne na rynku.
Budowa i remont
03.02.2019 12:05
Jaka podłoga w biurze
Zastanawiam się aktualnie nad dobrą podłogą w biurze.

Co byście polecili? Jaki rodzaj podłogi najlepiej się sprawdzi? 
Budowa i remont
12.06.2019 09:48
Co na ścianę w kuchni pomiędzy szafkami
Zastanawiam się nad jakimś oryginalnym rozwiązaniem.

Co sądzicie o zrezygnowaniu z płytek i pomalowaniu ściany farbą?