Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
13.01.2015 12:11

Gdzie najlepiej ustawić lodówkę?

Witam, mam prośbę o pomoc w aranżacji mojej nowej kuchni. Mam problem z odpowiednim umiejscowieniem lodówki wolnostojącej (wys. 200cm ,szer.60cm).Chciałabym ją jakoś fajnie wkomponować w nowe meble( o ile coś takiego jest możliwe ).Pani projektant zaproponowała, aby obudować ją dwoma wysokimi słupkami ( w tym jeden z piekarnikiem) na tej ścianie po prawej stronie od wejścia , czyli tam gdzie stoi.Boję się, że taka wysoka zabudowa ( tj. trochę ponad 200cm x 180cm)przytłoczy swoim ogromem i tak niewielką ( ok.11m2 )powierzchnię kuchni. Z drugiej strony tj.na lewo od wejścia ( ściana o dł.3,20m) ma być zabudowana : szafki górne + szafki dolne w tym od okna na dole : szafka, zmywarka, zlewozmywak, płyta gazowa i dalej ściana, na której są drzwi(1,30m) szafki dolne z szufladami z blatem roboczym. Szer. szafek 60 cm.Lodówka jest biała , a słupki i dolne szafki planuję w fornirze orzech ciemny , szafki górne ciepła biel, krem w połysku, blat jasny (biały akryl Staron).Czy to się będzie jakoś komponować ? Dodatkowo dwoje drzwi będzie w kolorze zbliżonym do koloru frontów .Na podłogę planuję dać jasne ( beż , krem)płytki. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.01.2015 23:11
W odpowiedzi na post: Gdzie najlepiej ustawić lodówkę?
Chciałam zapytać tak z innej beczki czy nie jest Wam szkoda przykrywać tej podłogi płytkami? Na zdjęciu wyglądają na ładne zdrowe deski.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.01.2015 18:34
W odpowiedzi na wpis użytkownika: wertelso
Do "wertelso" : Bardzo dziękuję. Te "deski" na podłodze to wykładzina czyli gumolit użytkowany już blisko 25 lat :).Ale faktycznie jak na swój wiek nieźle wygląda :)
14.01.2015 23:14
ja bym nie robila tak duzej zabudowy po tej stronie. max 120 cm, znaczy lodówka obudowana i obok słupek z piekarnikiem jak juz. Wchodząc do kuchni widać okno. Przy zabudowie szer. 180 okno bedzie czesciowo przyslonięte, na pewno będzie ciężej.
Zastanawialam sie też czy miejsce na ścianie z drzwiami, to ogołocone, czy to nie jest też dobre miejsce na lodówkę i zabudowę słupkową, tyle ze trzebaby kombinować z kuchenką i zabudową na drugiej scianie. Ale w kącie gdzie lodówka móglaby stanąc w rogu fajna wielka ława narożna i duży stół
Generalnie namawiam do dalszego obmyslania. Tak btw to calkiem urokliwe mebelki w tej starej kuchni:)pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.01.2015 18:28
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
do "ki" : Dziękuję za sugestię. Zabudowa wysoka ma być na ścianie po prawej stronie ,prostopadłej do ściany z drzwiami. Odległość od tej ściany do okna wynosci 110 cm czyli meble nie zasłonią okna.Odliczając 60 cm.głębokości mebli ,do okna zostanie jeszcze 50cm. Na ścianie z drzwiami po prawej stronie , której długość wynosi 96cm nie można można nic ustawić, ponieważ zaraz za rogiem są drzwi do pokoju. Pozostaje tylko 20 cm głębokości na np. wiszącą pólkę (tak miałam dotychczas).
Ja myślałam , żeby lodówkę ustawić na ścianie po lewej stronie jako pierwszą od okna , dalej zmywarka, zlewozmywak , płyta gazowa z piekarnikiem i dalej za zakrętem ( na ścianę z drzwiami po lewej stronie)dwie szafki z blatem roboczym. Z kolei na przeciwległej ścianie ( od okna 180cm, bo dalej są drzwi) szafki góra + szafki dół z blatem roboczym. Pani projektant jednak odradziła mi taki pomysł , tłumacząc , że jednak wysoka lodówka najlepiej będzie się komponować w towarzystwie wysokiej zabudowy, a blatu roboczego będę miała na pewno wystarczającą ilość i szafek również .To ja już nie wiem ?????:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.02.2016 14:29
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
O, mi się widzi taka ławka-narożnik: http://www.edar.com.pl/wp-content/uploads/2014/11/guziczki5-255x255.jpg
anime-shin-chan-917395.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
13.01.2015 13:12
Kuchnia wygląda na ustawna i dość dużą. Duże okno nadaje lekkości wnętrzu, dlatego nie bałabym się tej zabudowy którą proponuje pani projektant.Zabudowa w "U" zawsze dobrze sie sprawdza w kuchni  a szafek nigdy dość, zapewniam Cię.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.01.2015 18:03
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Kapibarka
bardzo dziękuję za opinię! Kuchnia ma ok.11m2, duże okno faktycznie optycznie powiększa wnętrze. Jednak do tej pory zabudowana była tylko jedna ściana ( ta po lewej )dość lekkimi szafkami góra + dół.Na przeciwległej ścianie stała lodówka oraz stół od starego kompletu meblowego ,pełniący rolę prowizorycznego blatu, ale raczej nie roboczego, tylko trzymałam na nim np.owoce , ekspres itp. Kuchnia była przestronna , ale zawsze brakowało mi właśnie szafek ,żeby poupychać po ręką jakieś większe ilości np. napojów czy art.suchych, stąd taka zabudowa chyba powinna się sprawdzić.A to że nie będzie do sufitu tylko trochę ponad lodówkę ,może nie spowoduje atmosfery grobowca :) .
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia