gotowy projekt domu vs. projekt indywidualny

Projekty budowlane
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
22.06.2018 13:11
Dzień dobry,

pragnę namowić mojego męża na budowę małego, energooszczędnego domu. Zbieram do tego argumenty "za", jak również informacje na temat kosztów takiego przedsięwzięcia.

Nurtuje mnie problem projektu domu: można kupić taki gotowy, za niecałe 3 tys., ale słyszałam, że to nie koniec wydatków na sam projekt. 
Zastanawiam sie, jak się to ma do ceny usługi architekta, który projektuje dom od podstaw. Mowa o tu zwykłym domu do 120m2 powierzni mieszkalnej plus garaż, w technologii energooszczędnej, może z pompą ciepła. 

Czy ktoś ma rozeznanie ile może kosztować taki indywidualny, niezbyt wymyślny, projekt zamówiony u architekta. Może ktoś sam budował coś podobnego i ma doświadczenie (typu co się bardziej opłaca: usługa architekta, czy dostosowywanie gotowego projektu, którego cena początkowa w katalogu to niecałe 3 tys.?

Bylabym bardzo wdzięczna. 
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.08.2019 07:32
W odpowiedzi na post: gotowy projekt domu vs. projekt indywidualny
Polecam kupować gotowy już projekt domu. Po pierwsze będziecie od razu wiedzieli jak wygląda, czy spełnia Wasze oczekiwania czy nie. Po drugie bedzie to o wiele tańsze niż zamówienie sobie projektu na wymiar.

Jakiś czas temu rozmawialam ze znajomym. Znajomy pracuje jako konstruktor w biurze architektonicznym. Powiedział mi,ze taki indywidualny projekt kosztuje od 8000 zl w góre. Sczerze powiedziawszy to ta cena po prostu zbiła mnie z nóg0_0 . Wydawało mi się , że jednak takie usługi są tańsze.
Zerknij sobie na projekty tutaj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
13.08.2019 14:22
W odpowiedzi na wpis użytkownika: zeen
Wszystko kwestia wyboru i oczekiwań, czasem nie ma rozwiązań gotowych na to jak sobie nasze wnętrze wyobrażamy.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.06.2019 13:59
To zależy jakie mamy oczekiwania. Mnie zależało na ciekawej elewacji, dużych przeszkleniach, spiżarni i sypialniach z garderobami i taki projekt znalazłam w homekoncept. Praktycznie nic nie modyfikowałam choć była taka opcja.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.07.2019 23:48
W odpowiedzi na wpis użytkownika: newsspaper
Warto zostawić sobie furtkę na zmiany, bo gotowe rzeczy nigdy nie spełnią naszych oczekiwań w 100%.
Pozdrawiamy zespół Decoroom
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.01.2019 14:52
Indywidualne projektowanie ma właśnie taką zaletę, że samodzielnie możemy zadecydować o takich kwestiach, jak termoizolacyjność ścian, kształt bryły budynku (najlepiej by była jak najprostsza) czy finalnie – końcowe zapotrzebowanie na energię grzewczą. Warto pamiętać, że dom to inwestycja na lata, dlatego najlepiej by był jak najtańszy w utrzymaniu. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.01.2019 23:08
W odpowiedzi na wpis użytkownika: e_rzecznikKnaufTherm
Zgadza się, podobnie ma rzecz się przy wykończeniu wnętrz i aranżacji.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.01.2019 13:03
Najserdeczniejsze życzenia noworoczne składa zespół Decoroom!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
27.12.2018 12:56
niestety nie umiem pomóc, ale życzę powodzenia!! Ja bardzo bym chciał energooszczędny domek, ale niestety nie mam już takiej mozliwości... Mam tylko (albo z drugiej strony aż) panele fotowoltaiczne, ot taka instalacja jak te http://pvprojekt.com/realizacje/ i jestem bardzo zadowolony. A co dopiero domek energooszczędny... pozdrawiam i trzymam kciuki za realizację! 
Inne dyskusje
Projekty budowlane
26.12.2016 11:01
Mała kuchnia - jak ją urządzić prośba o projekt pomysł

Dzień dobry,

Mam do urządzenia małą kuchnię - mała kuchnia duży problem do rozwiązania.

Nie mam pomysłu jak ją ładnie i praktycznie wypełnić sprzętami.

Chciałabym aby zmieściły się kuchnia z piekarnikiem, zmywarka, zlew z małym ociekaczem, lodówka no i oczywiście szafki.

Moje próby sensownego zagospodarowania tej powierzchni - nic nie dały.

Dziękuję

Projekty budowlane
05.08.2016 22:16
Projekty 2-óch łazienek, macie pomysły ?
Witam,

Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu 2 - óch łazienek. Przeglądałem forum i  syla udzielasz bardzo cennych porad, z chęcią zapoznał bym się z twoją propozycją :-)  Mój dom jest obecnie w stanie surowym bez wylanego tzw. chudziaka i bez ścian działowych. Niedługo przychodzi do mnie hydraulik w celu wykonania podejść kanalizacyjnych więc projekty nie są ograniczone pod tym względem.
Wymiary które podałem są od wewnątrz ścian.

W związku z brakiem funduszy aby wykończyć obie łazienki na początek na gotowo będzie zrobiona mniejsza łazienka. Chciałbym w niej mieć kabinę prysznicową 90x90, WC podwieszane, umywalkę z szafką oraz grzejnik drabinkowy. W związku z brakiem ścian działowych drzwi można przesunąć. 

W przyszłości w drugiej łazience chciałbym mieć wannę, umywalkę podwójną , pralkę, dodatkową szafkę, grzejnik drabinkowy. Zastanawiam się jeszcze poważnie nad bidetem.Umywalek chyba nie da  się zamontować przy ścianie z oknami gdyż lustro by na to nie pozwalało ? ( okna zaczynają się na wysokości  170 cm od gotowej podłogi ) Tu również położenie drzwi można zmienić.Jedna ze ścian działowych  graniczy z szafą przesuwną w pokoju obok, więc jest możliwość zrobienia wnęki na pralkę.

Ogólnie jestem otwarty na propozycję. Z góry dziękuje wszystkim którzy zainteresują się mi pomóc.

Projekty budowlane
12.04.2019 16:32
Pomoc w rozplanowaniu kuchni z salonem

Witam

Bardzo proszę o pomoc w rozplanowaniu kuchni z salonem..  Kuchnia na ścianie - 4,90

Nie wiem jakie rozstawienie mebli będzie najlepsze aby czuć w miarę przestrzeń przy tym metrażu...
W pomieszczeniu ma się znaleźć stół z 4, 6 krzesłami, kanapa bądź narożnik, szafka pod tv i zabudowa kuchenna własnie.. 

Dziękuję M.