Jaka kosiarka

Rośliny i ogród
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
17.03.2010 19:28
Od niedawna mam przyjemność mieszkać w domku jednorodzinnym z niewielką działką. Całe życie mieszkałam w bloku, dlatego nie miałam styczności z problemami tego typu...

Wiem na pewno, że z uwagi na powierzchnię trawnika jaki mam do obrobienia powinnam zdecydować się na kosiarkę spalinową.

Jakimi kryteriami wyboru powinnam się kierować i jaki budżet przeznaczyć na tego typu zakup?

Będę wdzięczna za sugestie i porady,

z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
26.08.2018 19:46
W odpowiedzi na post: Jaka kosiarka
U nas fajnie się sprawdza robot wiper, bo jest praktycznie bezobsługowy. Zaprogramowaliśmy go i teraz sobie jeździ i przycina trawę do określonej wysokości. Mega komfortowe rozwiązanie.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.03.2015 10:24
Hej, generalnie najważniejszy jest rozmiar działki, ale tutaj masz artykuł, w ktorym dokładniej i całkiem fajnie opisane jest czym powinnaś się kierować przy zakupie kosiarki: http://www.kreocen.pl/kreowskaz/2015/marzec.html?page=29.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.03.2015 11:36
W odpowiedzi na wpis użytkownika: justi07
W sumie tak o tym nie pomyślałem, że rozmiar działki też ma tutaj znaczenie ale z tego co piszecie to może i tak jest faktycznie chociaż i tak to jest. Akurat mój sąsiad po prostu ma taki duży trawnik to on nie kupił kosiarki tylko to urządzenie takie do koszenia gdzie się siedzi na takim mini traktorku chyba wiecie o czym mówię.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.03.2019 08:25
W odpowiedzi na wpis użytkownika: euromyy
Faktycznie wybór kosiarki, to wbrew temu co mogłoby się wydawać, nie jest łatwe zadania. Na szczęście na http://trawnikmarzen.pl/ znajdziemy wiele ciekawych artykułów, których tematyką są przeróżne modele kosiarek i bez wątpienia po ich przeczytaniu, znacznie łatwiej przyjdzie nam wybór czegoś dla siebie. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.02.2015 17:39
Warto pamiętać o tym gdzie ma być wykorzystana ta kosiarka i wziąć pod uwagę powierzchnie naszej działki. Do koszenia obszernych terenów, które są oddalone od domu, niezbędna jest kosiarka spalinowa bo elektryczna może nie mieć zasięgu (chodzi o długość kabla zasilania).
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 27.02.2015 13:25
Lola2000 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Od niedawna mam przyjemność mieszkać w domku
> jednorodzinnym z niewielką działką. Całe
> życie mieszkałam w bloku, dlatego nie miałam
> styczności z problemami tego typu...
>
> Wiem na pewno, że z uwagi na powierzchnię
> trawnika jaki mam do obrobienia powinnam
> zdecydować się na kosiarkę spalinową.
>
> Jakimi kryteriami wyboru powinnam się kierować i
> jaki budżet przeznaczyć na tego typu zakup?
>
> Będę wdzięczna za sugestie i porady,
>
> z góry dziękuję i pozdrawiam :)

ja uznałem że nie będę wydawał kasy na niewiadomo jakie marki. Dlugo szukalem czegoś pośredniego; czegoś za rozsądne pieniądze i w dobrej jakości. Ważny był dla mnie ewentualny serwis i koszty pogwarancyjne. Dlatego proponuje wybrać sie do jakiego wiekszego serwisu w okoicy zamieszkania i podpytać o polecane marki. Ja tak zrobiłem, jako że mieszkam od jakiegoś czasu niedaleko dużego miasta wybrałem sie do dwóch serwisów. W obu wspominali m.in. o AL-KO i polecali sprzęt na silnikach B&S i Hondy. Zacząłem sprawdzać ceny, porównywać i doszedłem do wniosku że zamienię moją wysłużoną żółtą elektryczną kosiarkę na czerwony spalinowy sprzęt. Ze spalinówki korzystam 2 rok i póki co, bez kłopotów.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 04.08.2014 12:23
Nasza kosiarka też ma silnik Briggsa, ale kupujcie go nie z uwagi na serwis, bo ten nie będzie wam potrzebny. My mamy naszą Makitę już od ponad dwóch lat i mąż nie robi przy niej nic poza dolewaniem paliwa. Kosz opróżnia raz na miesiąc, bo to aż 60 litrów, a my nie mamy dużego ogródka. Przydaje się też aż 7 ustawień wysokości koszenia, gdy ktoś ma nieregularną wysokość ogrodu, jak nasz.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 08.08.2014 15:57
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
Tak, silniki Briggsa są dość dobre, mimo, że w zapasie jest mnóstwo punktów serwisowych. Też się zdecydowałem na Trytona z tym silnikiem i jest bardzo wydajny, niestety też trochę tego paliwa zużywa. Ale do dużych działek to praktycznie nie ma innego wyboru, trzeba poświęcić trochę tego czasu na koszenie i zużyć paliwa. Na pewno lepsze to niż męczenie się na dużej działce z kosiarką elektryczną.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.02.2015 12:23
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
Ja to po prostu z moim zięciem jeździmy tam raz w miesiącu na giełdy i tam kupujemy jakieś kosiarki za psie pieniądze z tego względu, że później je jakoś naprawiamy i to nam zdecydowanie lepiej i taniej wychodzi jak coś takiego jak kupienie nowej heeh Taki nasz sposób
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
13.02.2015 13:49
W odpowiedzi na wpis użytkownika: haero
Ciekawy pomysł ; ) Ja to może do tego namówię mojego szwagra po prostu nie chcę też za dużo kasy wydawać na jakąś nową kosiarkę bo jak piszecie to całkiem taką okej można mieć właśnie używaną od kogoś lub po prostu na jakiejś giełdzie hehe Muszę coś na weekend rozkminić ; )
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.02.2015 11:53
W odpowiedzi na wpis użytkownika: mufin
No najlepiej to spalinowa bo przecież już chyba nawet za 3litry możemy całą trawę skosić a nawet jeszcze nam trochę zostanie. To jest najlepszy sposób właśnie na to, żeby co jakiś czas jej nie wymieniać i mieć spalinową na dobrych kilka lat. Najlepiej z giełdy : DD
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.02.2015 11:43
W odpowiedzi na wpis użytkownika: oTadeoO
Z giełdy to prawda bo najtaniej albo jak już ktoś na górze pisał kupić prawie jak za darmo trochę z teściem/bratem/zięciem pokombinować i po prostu wtedy właśnie coś samemu naskrobać i później taka kosiarka np. spalinowa służy bardzo długo i się nie psuje.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
23.02.2015 08:33
W odpowiedzi na wpis użytkownika: youknow
No nie psuję się youknow ale do tego trzeba mieć po prostu jakąś smykałkę i dryg z tego to powodu, że po prostu trzeba wiedzieć jaką część wymienić. Ja to spalinową kupuję na wiosnę taką droższą i z koszem bo to jest dla mnie wygodniejsze jak to ciągłe grabienie.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.02.2015 09:31
W odpowiedzi na wpis użytkownika: njulajf
Ja akurat nie mam czasu na zabawy w takie naprawy czy coś jazda na giełdę prowadzę aktywny tryb życia chodzę na basen i dlatego nie miałbym kiedy przy tym majstrować. Zdecydowanie w moim przypadku kupiłem sobie nową kosiarkę z gwarancją właśnie w Leroy Merlin. Wszystko na szybkości zobaczyłem w gazetce coś takiego i się udałem do punktu i kupiłem
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
25.02.2015 14:31
W odpowiedzi na wpis użytkownika: urwisy
Dla mnie to nie jest czasu jak zamówię sobie jakąś tam część do kosiarki i ją sam sobie naprawię. Akurat ja lubię majstrować przy takich rzeczach i dla mnie to jest przyjemność. Też właśnie sobie jadę na giełdę czasem i szukam jakieś używanej kosiary hee
Inne dyskusje
Rośliny i ogród
25.06.2019 19:33
Kosiarka B&S zepsuła się po 2 godzinach. Odrzucona reklamacja i prawdopodony brak kompetencji ze strony obsługi
Witam,
Miesiąc temu kupiłem w Leroy Merin kosiarkę z silnikiem briggs stratton 300 series. Po nalaniu odpowiedniego oleju, paliwa w trakcie drugiego koszenia w kosiarce wybuchł silnik. Jego element został wyrzucony z dużą prędkością - na szczęście w zarośla.
Spakowałem ją i oddałem do reklamacji, jednak ku mojemu zaskoczeniu osoba na tym stanowisku nie sprawdziła nawet sprzętu oraz nie notowała moich spostrzeżeń typu: po zakupie zalano odpowiedni według instrukcji olej,  awaria nastąpiła krótko po zakupie.

Chciałbym w tym poście zwrócić uwagę na ciekawy powód odrzucenia reklamacji:
"po weryfikacji w serwisie stwierdzono uszkodzenie eksploatacyjne, które nie mieści się w zakresie napraw gwarancyjnych".
Uważam za osobliwe, iż według serwisu kosiarka zużyła się naturalnie po drugim koszeniu i gwarancja tego nie obejmuje.

Moja poprzednia kosiarka służyła przez 8 lat i działa wciąż idealnie (potrzebowałem wersji z napędem),  oraz przy tej postępowałem dokładnie tak jak w instrukcji, więc awaria nie jest moją winą.

Proszę forumowiczów o wymianę doświadczeń i pomoc co zrobić z niesłusznie odrzuconą reklamacją.

Rośliny i ogród
12.09.2010 21:41
róże
Nie wiem jak wysoko przycina sie krzewy róz Własniew przekwitły i wyglądaja okropnie ,ale szkoda je wykarczowac .To są stare i bardzo rozrosnięte krzewy ,ale mysle ze mozna jeszcze cos z nich wyczarowac :D :D Prosze o porade i juz dziękuje jak nie wiem co !-pozdr.
Rośliny i ogród
21.02.2008 13:01
hydrożel
Kupiłem sobie pudełko hydrożelu i sprobuję go w tym roku przy sadzeniu moich roślinek.
Jeśli jest prawdą to co napisali to mam z głowy kłopoty z moją sklerozą przy podlewaniu. Zapominam a poźniej kwękam,że mi uschło. Podobno najlepiej jest przy hodowaniu w pojemnikach i doniczkach. A w tym roku ma być susza.
Jestem ciekaw czy podczas urlopu nie będę musiał prosić sąsiadow o podlanie moich surfinii na balkonie.
Może "miśka" rozwiąże problem tarasowy.