Kosiarka B&S zepsuła się po 2 godzinach. Odrzucona reklamacja i prawdopodony brak kompetencji ze strony obsługi

Rośliny i ogród
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
25.06.2019 19:33
Witam,
Miesiąc temu kupiłem w Leroy Merin kosiarkę z silnikiem briggs stratton 300 series. Po nalaniu odpowiedniego oleju, paliwa w trakcie drugiego koszenia w kosiarce wybuchł silnik. Jego element został wyrzucony z dużą prędkością - na szczęście w zarośla.
Spakowałem ją i oddałem do reklamacji, jednak ku mojemu zaskoczeniu osoba na tym stanowisku nie sprawdziła nawet sprzętu oraz nie notowała moich spostrzeżeń typu: po zakupie zalano odpowiedni według instrukcji olej,  awaria nastąpiła krótko po zakupie.

Chciałbym w tym poście zwrócić uwagę na ciekawy powód odrzucenia reklamacji:
"po weryfikacji w serwisie stwierdzono uszkodzenie eksploatacyjne, które nie mieści się w zakresie napraw gwarancyjnych".
Uważam za osobliwe, iż według serwisu kosiarka zużyła się naturalnie po drugim koszeniu i gwarancja tego nie obejmuje.

Moja poprzednia kosiarka służyła przez 8 lat i działa wciąż idealnie (potrzebowałem wersji z napędem),  oraz przy tej postępowałem dokładnie tak jak w instrukcji, więc awaria nie jest moją winą.

Proszę forumowiczów o wymianę doświadczeń i pomoc co zrobić z niesłusznie odrzuconą reklamacją.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
logo-test.png
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
Administrator 26.06.2019 12:45
W odpowiedzi na post: Kosiarka B&S zepsuła się po 2 godzinach. Odrzucona reklamacja i prawdopodony brak kompetencji ze strony obsługi
Dzień dobry, dziękujemy że podzielił się Pan z nami swoją historią. Oczywiście postaramy się pomóc wyjaśnić sprawę.  Prosimy o kontakt na e-sklep@leroy-merlin.pl

Inne dyskusje
Rośliny i ogród
15 godzin temu
Dostępnosć lucerny siewnej w leroy merlin

Witam was, w tym sezonie absolutnie stawiam na rośliny lecznicze, w tym między innymi kwiaty i zioła.  Moi znajomi zawsze mogą na mnie liczyć w aspekcie dzielenia się ziołami w razie "draki", mam i mniszka lekarskiego, pokrzywę zwyczajną, nagietka, miętę i wiele innych.  Aczkolwiek wyczytałam na blogu o zdrowiu  co nieco o lucernie siewnej https://byc-zdrowym.pl/lucerna-siewna-wlasciwosci-cena-gdzie-kupic/ (która między innymi wspomaga pracę jelit , oczyszcza wątrobę, oczyszcza krew). Brakuje mi jej w mojej kolekcji. Czy lucernę siewną można dostać w leroy merlin? 

Rośliny i ogród
14.07.2019 10:13
Utrzymanie czystości w basenie ogrodowym
W jaki sposób dbacie o swoje baseny ogrodowe? Jak utrzymujecie wode w dobrym stanie? 
Rośliny i ogród
22.03.2019 14:40
Najlepsze rośliny do mieszkania

Ostatnio interesuje się mocno trendem eko w aranżacji wnętrz. Rośliny, naturalne materiały, stonowane kolory to jest to. Jakie rośliny (różne gatunki) polecacie do mieszkania? Co wygląda dobrze razem? Trend EKO to również segregacja śmieci. Gdzie najlepiej kupić pojemniki?