Kosiarka B&S zepsuła się po 2 godzinach. Odrzucona reklamacja i prawdopodony brak kompetencji ze strony obsługi

Rośliny i ogród
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
25.06.2019 19:33
Witam,
Miesiąc temu kupiłem w Leroy Merin kosiarkę z silnikiem briggs stratton 300 series. Po nalaniu odpowiedniego oleju, paliwa w trakcie drugiego koszenia w kosiarce wybuchł silnik. Jego element został wyrzucony z dużą prędkością - na szczęście w zarośla.
Spakowałem ją i oddałem do reklamacji, jednak ku mojemu zaskoczeniu osoba na tym stanowisku nie sprawdziła nawet sprzętu oraz nie notowała moich spostrzeżeń typu: po zakupie zalano odpowiedni według instrukcji olej,  awaria nastąpiła krótko po zakupie.

Chciałbym w tym poście zwrócić uwagę na ciekawy powód odrzucenia reklamacji:
"po weryfikacji w serwisie stwierdzono uszkodzenie eksploatacyjne, które nie mieści się w zakresie napraw gwarancyjnych".
Uważam za osobliwe, iż według serwisu kosiarka zużyła się naturalnie po drugim koszeniu i gwarancja tego nie obejmuje.

Moja poprzednia kosiarka służyła przez 8 lat i działa wciąż idealnie (potrzebowałem wersji z napędem),  oraz przy tej postępowałem dokładnie tak jak w instrukcji, więc awaria nie jest moją winą.

Proszę forumowiczów o wymianę doświadczeń i pomoc co zrobić z niesłusznie odrzuconą reklamacją.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
logo-test.png
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
Administrator 26.06.2019 12:45
W odpowiedzi na post: Kosiarka B&S zepsuła się po 2 godzinach. Odrzucona reklamacja i prawdopodony brak kompetencji ze strony obsługi
Dzień dobry, dziękujemy że podzielił się Pan z nami swoją historią. Oczywiście postaramy się pomóc wyjaśnić sprawę.  Prosimy o kontakt na e-sklep@leroy-merlin.pl

Inne dyskusje
Rośliny i ogród
17.03.2010 19:28
Jaka kosiarka
Od niedawna mam przyjemność mieszkać w domku jednorodzinnym z niewielką działką. Całe życie mieszkałam w bloku, dlatego nie miałam styczności z problemami tego typu...

Wiem na pewno, że z uwagi na powierzchnię trawnika jaki mam do obrobienia powinnam zdecydować się na kosiarkę spalinową.

Jakimi kryteriami wyboru powinnam się kierować i jaki budżet przeznaczyć na tego typu zakup?

Będę wdzięczna za sugestie i porady,

z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Rośliny i ogród
01.09.2019 08:49
Zestaw wypoczynkowy ogrodowy
Szukam jakiegoś zestawu ogrodowego wypoczynkowe który będzie w zasadzie cały czas stał na zewnątrz - zwłaszcza w okresie letnim. Możecie polecić coś z tego zakresu? Zalezy mi na dobrym stosunku ceny do jakości.
Rośliny i ogród
03.09.2019 20:03
Zbiorniki na deszczówkę - podzielcie się opiniami

Witam wszystkich, niedługo rozpoczynamy budowę. Mam dość dużą działkę ok. 1200 m2 i zastanawiam się jak zadbać o ogród. Czy ktoś z was korzysta ze zbiorników na deszczówkę?  Czy takie rozwiązanie jest rzeczywiście oszczędne i ma sens? Który zbiornik spośród dostępnych tutaj najlepiej wybrać?