Kosztorysy budowlane

avatar
{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
| 05.03.2013 11:07
Cel opracowania kosztorysów

Kosztorysy budowlane są ważnymi opracowaniami na każdym etapie realizacji inwestycji. Podmiotami, które najczęściej korzystają z kalkulacji kosztów są: inwestorzy prywatni i instytucjaonalni, wykonawcy robót, zarządzający nieruchomościami, biura projektowe oraz poszkodowani w wyniku zdarzeń losowych.

Inwestorzy

Dysponowanie kosztorysami przez inwestora pozwala na zabezpieczenie odpowiednich środków finansowych na realizację projektu, umożliwia planowanie wydatków z uwzględnieniem harmonogramu robót oraz daje szansę na porównanie wzajemnych relacji między kosztami materiałów, robocizny i niezbędnego sprzętu. W przypadku prywatnych inwestycji – np. domów jednorodzinnych koszt wykonania całego domu lub koszt 1m2 powierzchni użytkowej może stanowić główne kryterium wyboru projektu.

Wykonawcy

Wykonawcy robót budowlanych opracowują oferty w oparciu o kosztorysy. W przypadku zamówień publicznych często jest to warunek udziału w postępowaniu. Jeżeli umowa jest zawierana na ryczałt to wciąż istnieje potrzeba kalkulacji kosztów i pracochłonności, materiałochłonności, analizy warunków na budowie, choć nie jest ona wtedy podstawą do rozliczania.

Zarządcy nieruchomości

Zarządcy nieruchomości oraz wspólnoty mieszkaniowe często zlecają wykonanie kosztorysów, ponieważ takie opracowanie pozwala na określenie zakresu i kosztu robót remontowych oraz umożliwia planowanie ich w dłuższej perspektywie czasowej w zależności od dostępności środków finansowych.

Ubezpieczenia

W przypadku wystąpienia zdarzeń losowych takich jak pożar, powódź, zniszczenia przez silny wiatr, grad, uderzenia pioruna czy też szkód w postaci zalania, podpalenia czy też uderzenia pojazdu mechanicznego w obiekt budowlany kosztorys może stanowić podstawę do ubiegania się o odszkodowanie do zakładu ubezpieczeń (szczegóły zawarte są w polisie oraz OWU).

Kredyty bankowe

Kosztorysy mogą być wymagane przez banki w przypadku ubiegania się o kredyt na budowę, przebudowę lub remont obiektu budowlanego.

Biura projektowe

Biura projektowe opracowują lub zlecają wykonanie kosztorysów, ponieważ często wyceny stanowią część dokumentacji projektowej zleconej przez zamawiającego. Takie opracowania dają możliwość na etapie projektowania oszacowanie kosztów przez wariantowanie rozwiązań technicznych w zależności od możliwości finansowych inwestora.

Oferujemy Państwu:

Wykonywanie kosztorysów inwestorskich
Wykonywanie kosztorysów ofertowych
Wykonywanie kosztorysów powykonawczych

Weryfikacja kosztorysu obejmująca sprawdzenie zasadności zastosowania podstawy wyceny i ich modyfikacji, rodzaju i cen materiałów, robocizny i sprzętu.
Weryfikacja kosztorysu obejmująca sprawdzenie przedmiaru w kosztorysie inwestorskim lub obmiaru w kosztorysie powykonawczym

Analiza kosztów różnych rozwiązań technicznych
Aktualizacja cen kosztorysu inwestorskiego w oparciu o bieżące czynniki cenotwórcze i cenniki materiałów
Konwersja kosztorysów zapisanych w formacie PDF do pliku edytowalnego

Kosztorysy i ich weryfikacja wykonywane na podstawie dokumentacji, przedmiarów robót dostarczonych przez zamawiającego, przedmiarów i obmiarów wykonywanych na obiekcie. Wykonanie kosztorysu wyceniane jest każdorazowo indywidualnie i zależy od zakresu prac, dostarczonych dokumentów i terminu realizacji.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda wycena jest inna i dlatego przygotowujemy ofertę indywidualnie. Dodatkowe informacje na temat naszychi usług mogą uzyskać Państwo telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 8-18 lub za pośrednictwem strony internetowej

+48 605 497 841

http://kosztorysy-budowlane-norma.pl
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
avatar
{{data.userName}} Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}} {{data.numberOfPictures}} {{data.numberOfJournals}} {{data.numberOfFavourites}}
Posty Zdjęcia Dzienniki Ulubione
Anonim POMOCNA DŁOŃ | 02.06.2013 21:15

W odpowiedzi na post: Kosztorysy budowlane

Tutaj znalazłem sporo informacji na temat kosztorysów budowlanych. Można zobaczyc.
Inne dyskusje
Mazowieckie
 
10.04.2012 16:05
mixokret posadzki wylewki
Wykonujemy mixokretem posadzki betonowe - wylewki - szlichty - jastrych.

Dzięki zastosowaniu tej maszyny i naszego doświadczenia otrzymacie Państwo równe i przygotowane podłogi pod układanie płytek lub parkietu, paneli, gresu, kamienia i innych materiałów.

Posadzki wykonujemy solidnie i szybko.

Poziomy są nanoszone niwelatorem laserowym lub elektroniczną szlaufwagą -Nivcomp. Na koniec zacieramy wszystko mechanicznie.

Dom jednorodzinny jesteśmy w stanie wykonać w jeden dzień.

Wylewki świadczymy na terenie woj. mazowieckiego, ale możemy dojechać w każdy zakątek naszego kraju, po wcześniejszym ustaleniu :)

Na życzenie Klienta, wykonujemy pracę z naszego materiału, wtedy Klient nie musi się martwić o jego nadwyżkę, bądź niedobór. A także może zaoszczędzić czas.

Więcej informacji pod numerem tel.
0-501-159-409
Zapraszamy do współpracy!
Mazowieckie
 
26.01.2013 14:58
Badanie kamerą termowizyjną domu i mieszkania
Kupujesz dom lub mieszkanie?
Docieplasz dom?
Wymieniasz stolarkę okienną?

SPRAWDŹ KTÓRĘDY UCIEKA CIEPŁO!

Masz awarię instalacji hydraulicznej lub C.O.?
Masz wrażenie, że twoje ogrzewanie jest niewydajne?

ZNAJDŹ DOKŁADNE MIEJSCE AWARII!

Masz problem z wilgocią w pomieszczeniach?

ZNAJDŹ PUNKTY ROSY, ZAPOBIEGNIJ POWSTAWANIU PLEŚNI I GRZYBÓW!

[color=red]KONTAKT:
Paweł Gugała
Tel. 515 966 458
e-mail: gugala.pawel@wp.pl
www: http://TermowizyjneBadania.pl[/color]


Badania termowizyjne wykorzystywane są m.in. w:
Budownictwie, chłodnictwie, elektryce, hydraulice, przemyśle, ciepłownictwie, energetyce, mechanice, medycynie, weterynarii

Mazowieckie
 
20.05.2012 00:03
WYKOŃCZENIA I REMONTY WNĘTRZ, UKŁADANIE GLAZURY, MALOWANIE, GŁADZIE GIPSOWE ITP. WARSZAWA I OKOLICE
Firma PL-BUD wykończenia i remonty.

Przyjmie zlecenia na terenie Warszawy i okolic. Oferujemy kompleksowe wykończenia i remonty wnętrz.

Przed rozpoczęciem prac dokonujemy pomiarów i podpisujemy rzetelną umowę. Służymy radą w doborze materiałów wykończeniowych. Na wykonane prace wystawiamy faktury, oraz pisemną gwarancję.

Istnieje możliwość obejrzenia zdjęć naszych realizacji, oraz jeśli klient pozwoli na żywo - w miejscu, w którym pracujemy.

Na obecną chwilę możecie Państwo obejrzeć na żywo trzy domy (każdy po 140m2) w których prowadzimy prace, wszystkie znajdują się na jednym osiedlu niedaleko Piaseczna. Dwa z nich kompleksowo wykończyliśmy (jeden jest już zamieszkały, drugi gotowy do zamieszkania - właśnie skończyliśmy wstawiać meble i montować kuchnie z Ikei). W trzecim domu wykonaliśmy poddasze, ścianki działowe i sufity podwieszane. Na obecną chwilę mamy moce przerobowe i możemy podjąć się kolejnego zlecenia.

Zakres usług:

* kompleksowe remonty i wykończenia domów, mieszkań, biur
* malowanie
* gładzie gipsowe
* układanie płytek,
* biały montaż (łazienki od a do z)
* układanie paneli podłogowych
* sufity podwieszane
* hydraulika
* ścianki działowe
* elektryka
* adaptacja poddaszy,
* przeprowadzki i ustawianie mebli
* inne prace


Tel:
512-891-245

poczta:
pl-bud@o2.pl