Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
30.12.2015 09:17

Kuchnia

Witam. Jestem tutaj pierwszy raz. Przeglądając forum widziałam, że bardzo sobie pomagacie. Postanowiłam więc też poprosić o pomoc. Być może ktoś będzie miał trochę czasu i chęci aby podrzucić jakiś pomysł. Po długiej walce z umieszczeniem zdjęcia udało mi się wkleić szkic mojej kuchni. Jest trochę kłopotliwa w zabudowie (komin, dwa okna, wejście do salonu i na korytarz) ale może ktoś z Was ma jakiś fajny pomysł jak wszystko funkcjonalnie rozplanować. Przyłącze gazu i wody już jest ale jeżeli będzie taka konieczność to istnieje możliwość przesunięć (tzn. jeżeli przy tym układzie nie da się nic sensownego zaplanować). Za wszystkie sugestie z góry dziękuję :)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
04.01.2016 14:13
W odpowiedzi na post: Kuchnia
Jesli bardzo zalezy Ci na zbudowie sciany pod oknem to mozna tez zrobic dwie wysokości blatu. Ja tak musialam zrobić. Widac w mojej galerii.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.01.2016 17:15
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
Fajnie wykombinowana ta Twoja kuchnia. Na niewielkiej powierzchni wszystko co potrzebne. Myślałam też o różnych wysokosciach blatu ale ta zabudowa na ścianach bez okna też ma swój urok i nie wiem co wybrać. Wszystkie pomysły niżej przedstawione bardzo mi się podobają i teraz mam dylemat. Muszę dobrze wybrać bo mebli w kuchni nie da sie potem raczej przestawić. 
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 31.12.2015 00:35
Teraz dopiero doczytałam,że parapety nisko. No więc może tak :

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.12.2015 07:49
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Dziękuję!!!! Wszystkie propozycje są świetne. Skoro okno jest za nisko na zabudowę to wybór jest prostszy. Wydawało mi się, że kuchnia jest mało ustawna ale okazuje się, że i w takiej można wspaniale rozplanować meble i sprzęty - wystarczy być kreatywnym i pomysłowym. Jeszcze raz dziękuję za poświęcony czas i super propozycje. P.S Czy białe meble z połyskiem, drewniany blat i barek będzie ok? Jaka wtedy podłoga (w salonie jasne panele - bym chciała:))
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 31.12.2015 12:09
W odpowiedzi na wpis użytkownika: MAGI
Same szafki dolne maja wysokość 82 cm +blat 3.8 cm . Razem maja więc prawie 86 cm, jeśli więc parapety są już zamontowane, to zabudowa pod oknem raczej niemożliwa. Można co prawda obniżyć zabudowę, ale z niższych blatów raczej wygodnie korzystać się nie będzie.... no i szafki musiałyby być robione na wymiar. Tak nawiasem mówiąc, jakoś dziwnie nisko te okna zostały osadzone, standard to powierzchnia parapetu na wysokości ok 90 cm. No chyba,że to jakieś starsze budownictwo...Wracając do tematu kuchni i mojej propozycji... zabudowa w części roboczej będzie dość zwarta więc meble w białym połysku jak najbardziej na tak : ) Kolor blatu w sumie zależeć będzie od tego co w salonie, bo kuchnia na salon raczej półotwarta. Ja to bym to zrobiła tak.... białe szafki , jasne szare lub cappuccino blaty, drewniany barek, ale w tym miejscu zainwestowałabym w prawdziwe drewno. Komin jakaś ładna płytka z cegły aby ocieplić klimat białych mebli i jasnych blatów i dodać charakteru kuchni. Podłoga w części roboczej płytki pod kolor blatów i poza częścią roboczą może być już podłoga z paneli. Czyli gdzieś od tej części gdzie zaznaczyłam wymiar 80 cm podłoga taka sama jak w salonie. Na kominie od strony korytarza nad blatem mogą być półki drewniane na książki kucharskie, ładne naczynia, radio lub też inne rzeczy. Ścianka pod barkiem również może być z cegły : ) Zdjęcie inspiracja , barek w kolorze podłogi ( u Ciebie będzie jaśniejsze drewno) , reszta jasna, kolor ścian trochę ciemniejszy od mebli i do tego cegiełka i będzie ładnie :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.01.2016 08:22
Dziękuję bardzo. Wszystkie sugestie wezmę pod uwagę. Zastanawiam się jeszcze nad przesunięciem szafek i barku z komina na drugą stronę tzn. między oknami i/lub częściowo w oknie. Czy będzie to ładne i funkcjonalne?
P.S Wszystkim forumowiczom życzę Szczęśliwego Nowego Roku!!!
04.01.2016 21:13
W tym rozwiazaniu trzebaby tylko przemyslec sprawę otwierania lodowki, żeby drzwiom nie przeszkadzał parapet okna, bo mogą sie szuflady nie wysuwać.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.12.2015 23:35
No to jeszcze moja propozycja ; ) W razie gdyby okazała się możliwa  zabudowa pod oknami....

i gdyby bez piekarnika w słupku marzenia o nowej kuchni nie mogły się spełnić ; )

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.12.2015 20:40

Układ z wyspą:

i z większą długością blatu oraz stołem:

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
30.12.2015 23:24
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
Bardzo dziękuję. Przyznam,  że też rozważałam takie ustawienie. Martwi mnie jednak ze tych szafek może być trochę mało. Ale skoro dwie osoby myślą podobnie to coś w tym jest :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.12.2015 19:00
Na jakiej wysokości są parapety?
Administrator
{{data.numberOfPosts}}