Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
01.02.2016 22:43

kuchnia

prośba o pomoc w zaprojektowaniu maleńkiej kuchni
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 06.02.2016 20:44
W odpowiedzi na post: kuchnia

Wersja 1. 

Przy takim układzie, pozostaje kwestia umieszczenia płyty gazowej. Można ją przesunąć o 10 cm w stronę okna, dać szafkę narożną 90x90 cm ze zlewem i 60 cm szuflady. Tylko co z okapem i otwieraniem okna? Można zastosować okap podszafkowy lub uchylny - one mają niespełna 30 cm głębokości.

Aha, podałam wymiary dla standardowej szerokości płyty 60 cm i najwęższej mi znanej 4-palnikowej, 56 cm.

Parapet wysunęłam o 20-24 cm + wnęka 13 cm, co daje 33-37 cm głębokości dodatkowego blatu. Szerokość między szafkami a blatem przy oknie, wynosi 80 cm.

Wersja 2.

Zmienione położenie zlewu :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.02.2016 11:18
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
bardzo fajny projekt :-) i więcej miejsca a z oknem nie będzie problemu ponieważ akurat tam jest węższe skrzydło - 45cm. Dziękuję za wytrwałość, jak przeprowadzę remont to wkleję zdjęcia.
Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 08.02.2016 20:20
W odpowiedzi na wpis użytkownika: doti
Z ogromną chęcią zobaczę efekt końcowy :)
Powodzenia. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 03.02.2016 20:58
Ja się upieram przy zabudowie tak jak w propozycji nr 2 :P No uparta jestem, ale nie bez powodu :) Nie chcę narzucać swoich wizji, jednak uważam, że takie rozplanowanie mebli jest najrozsądniejsze.
Co do przeniesienia zlewu, to wodę jak i odpływ można poprowadzić w ścianie i nie będzie konieczności "rycia" podłogi. Chyba że w Pani kuchni jest jakieś nietypowe rozwiązanie z samym odpływem. Jest?

Zastanawiam się, jak wygospodarować najwięcej miejsca na przechowywanie kuchennych szpargałów i chciałam prosić o podanie kilku wymiarów :) 
1. Na jakiej wysokości zaczyna się parapet?
2. Jaka jest wysokość okna?
3. Jaka jest wysokość pomieszczenia?

Niezłe wyzwanie z tą kuchnią :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2016 09:51
witam ponownie :-) parapet zaczyna się na wys. 85cm, okno wys. 110cm a wysokość pomieszczenia 240cm i chyba już domyślam się, że można zrobić szafki nad oknem :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 04.02.2016 11:58
He he :) Myślałam o półce, ale też przyszedł mi do głowy pomysł, aby zainstalować nad oknem jeżdżący system - rozwijając myśl: pracując przy blacie roboczym pod oknem :) można sobie opuścić taką półkę do wysokości powiedzmy, oczu i mieć pod ręką potrzebne przybory :) Ale muszę to przemyśleć. 
To jak jest z tym odpływem? Można przenieść zlew tak jak w projekcie nr 2? Czy tylko żal płytek nie pozwala zdecydować się? :) Bo ja będę namawiała na takie rozwiązanie :D 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2016 10:28
rozmawiałam z człowiekiem, który robił mi łazienkę i niestety problem jest z odpływem, że to można było zrobić przed remontem łazienki a nie teraz
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 05.02.2016 18:40
Po raz kolejny hmmm... :) Trochę to dziwne, ale skoro niemożliwe, to niemożliwe. Trudno :(

Właśnie próbuję coś wymyślić z zabudową ścian 160 cm :)
Jeszcze mam dwa pytania:
1. Jakie wymiary ma lodówka ( wysokość, szerokość i głębokość ) 
2. Na jakiej głębokości, we wnęce okiennej, posadowione jest okno? Innymi słowy, jakiej głębokości jest parapet (licząc od ściany) ? :D
Zastanawiam się nad przedłużeniem parapetu poza ścianę, o około 20 cm, tak aby stworzyć dodatkowy blat roboczy.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.02.2016 09:50
głębokość parapetu 13cm
lodówka wys.140 szer.60 gł.55
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 02.02.2016 00:21

Witam.

Niestety, nie widzę tutaj możliwości umieszczenia wysokiej lodówki. No, ewentualnie musiałaby zasłaniać jedno skrzydło okienne. 

Druga ewentualność, to lodówka w kącie przy rurze gazowej, a płyta pod oknem - okno nad płytą zabezpieczone "jakimś czymś" :D 

Nie da się lodówki umieścić gdzieś w przedpokoju? 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.02.2016 10:59
niestety w przedpokoju również nie mam miejsca na lodówkę. W chwili obecnej stoi na ścianie okiennej, na wprost wejścia do kuchni, (nawet nie jest tak tragicznie) a szafki mam pod oknem, ale jest bardzo ciasno, ponieważ po drugiej stronie jest zlewozmywak i kuchnia gazowa. Myślałam aby pozostawić lodówkę tam gdzie jest a wykorzystać na sprzęt dwie ściany krótsze (po 160cm). Co Pani o tym myśli ?   Bardzo dziękuję za przedstawione projekty, takich rozwiązań nie brałam pod uwagę
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 02.02.2016 18:16
Hmm....jak to napisać delikatnie? :D Będzie bardzo ciasne przejście między lodówką a szafkami z lewej strony od wejścia - jak na moje oko, około 40-50 cm. Ciasno prawda?
Jeżeli obecnie, lodówka stoi na wprost wejścia, to może warto zastanowić się nad drugim projektem, który zaproponowałam.
Znalazłam kuchnię zbliżoną wymiarami:
http://forum.leroymerlin.pl/forum/kuchnia,galeria,912028.html
Jak się Pani podoba? 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
03.02.2016 17:40
:-) aktualnie właśnie mam takie przejście między lodówką a zlewozywakiem i jeszcze szafki 50cm szer. pod oknem....Widziałam tę kuchnię do której przesłała mi Pani link, jest super... U mnie jest jeszcze inny problem, bo nie chciałabym przestawiać zlewu (wtedy musiałabym zniszczyć płytki na podłodze, a są ładne) dlatego chciałam zrobić kuchnię na tych dwóch węższych ścianach, mieć więcej szafek wiszących i więcej miejsca do poruszania się w kuchni z dojściem do okna. Zdaję sobie sprawę, że ma Pani wielu klientów a ja zawracam głowę swoją "ogromną kuchnią" ale będę wdzięczna chociaż za próbę zaprojektowania kuchni na tych krótszych ścianach (do wąskiego przejścia już dawno się przyzwyczaiłam :-) poza tym z kuchni korzystam tylko ja. Bardzo dziękuję za poświęcony czas
03.02.2016 20:24
Nie znam sie na pojektowaniu. podobaja mi sie projekty zaproponowane przez sylę, ale jesli zalezy Ci na nieprzenoszeniu zlewu to moze choć odsunąć zlew np 30 cm, tak żeby nie zaczynal sie na brzegu sciany a kawałek dalej, wtedy przejscie będzie większe. Jesli zaudujesz dwie krotkie sciany to wyjdzie to tak, że będzie zlew, potem wąska szafka narozna, na drugiej scianie kuchenka na srodku i w kącie pod oknem wąska szafka 40 cm. generalnie szału nie ma. Powodzenia.
03.02.2016 20:24
Nie znam sie na pojektowaniu. podobaja mi sie projekty zaproponowane przez sylę, ale jesli zalezy Ci na nieprzenoszeniu zlewu to moze choć odsunąć zlew np 30 cm, tak żeby nie zaczynal sie na brzegu sciany a kawałek dalej, wtedy przejscie będzie większe. Jesli zabudujesz dwie krotkie sciany to wyjdzie to tak, że będzie zlew, potem wąska szafka narozna, na drugiej scianie kuchenka na srodku i w kącie pod oknem wąska szafka 40 cm. generalnie szału nie ma. Powodzenia.
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia