Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
03.02.2015 11:33

Kuchnia

Witam, O to moja kuchnia, jeszcze nie skończona, tak jak zresztą cały dom. Wynika to z wielu przyczyn. Do domu przeprowadzaliśmy się na szybko ponieważ nasza druga dzidzia postanowiła pojawić się na świecie miesiąc wcześniej. Stąd np. niedomalowane miejsca. Będziemy mogli to poprawić jak dzidzia będzie starsza i na dworze będzie ciepło. Kuchnia wygląda tak na co dzień. Specjalnie nie dostawiałam/usuwałam żadnych rzeczy aby upiększyć wnętrze. Liczę na wasze szczere opinie i pomoc w dokończeniu kuchni. Jak widać brakuje okapu. Wynika to z faktu, że nie wiem na jaki się zdecydować. Na pewno musi mieć szerokość 90cm, być w miarę cichy i koloru białego. Podobają mi się firmy AKPO (np. Kastos, Nero Eco Line, Cetia Eco) lecz nie jestem pewna co do ich jakości. Może Wy się wypowiecie?? http://www.leroymerlin.pl/wyposazenie-kuchni/wentylacja-kuchni/okapy-kuchenne,a679,s3,v4.html Zastawa stołowa/kubki/zestaw kawowy są do wymiany i tu też może cos doradzicie?? Dodam, że jadalnia jest zaraz obok kuchni i jest otwarta na salon (kolory w salonie: zółty – przedłużenie ściany z kuchni, reszta ścian jest ciemno szara, meble planujemy w bieli). Stół będzie stał naprzeciwko dużego okna od ziemi (tzn już stoi, ale jest do wymiany – planuję biały IKEA BJURSTA, z jednej strony będzie stała biała ławka z tej samej serii a reszta to najprawdopodobniej kolorowe krzesła – biały, szary, żółty). Od strony jadali są 3 półki. Obecnie zagracone. Nie wiem co mogłabym tam postawić. Okno wychodzi na zachód i planuję je udekorować drewnianą żaluzją w kolorze okna (wenge). Podobają mi się o szerokości 5cm ale chyba bardziej będą pasowały 2,5cm. Taka sama żaluzja będzie zamontowana w jadalni gdzie okno wychodzi na południe (obecnie jest ciemno szara, materiałowa). Oświetlenie to białe LEDy zimnej barwy. Można włączyć: tylko narożne, resztę lub wszystkie.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 10.02.2015 13:08
W odpowiedzi na post: Kuchnia

Madzisuu, ktoś wspominał o czarnych dodatkach. Może taka inspiracja będzie pomocna?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.02.2015 08:51
W odpowiedzi na wpis użytkownika: zbyszek1
Biało czarne dodatki coraz bardziej mi się podobają. Niestety brakuje nam czasu na wspólne zakupy i na razie nadal wszystko pozostaje w sferze wyobraźni. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 05.02.2015 10:28

Myślę, że te ostateczne dodatki na półki , to najmniejszy problem i to w zasadzie po wykończeniu całego wnętrza, łącznie z salonem. Wtedy spojrzysz realnie czy dać kolor czy biel.

Może chromoniklowy okap? Nie bierzesz takiej opcji pod uwagę?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 20:49
W odpowiedzi na wpis użytkownika: zbyszek1
Na razie nastawiliśmy się z mężem na biały, ale jeśli nie znajdę jakiegoś dobrej jakości za przystępną cenę to będę rozważała inox (bo to chyba to samo?? :))
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 05.02.2015 09:30
A może naczynia biało czarne? W ogóle biało czarne dodatki super by w tym wnętrzu wyglądały :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 20:44
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
Widziałam dzisiaj kilka fajnych biało czarnych dodatków do salonu, jeśli mężowi się spodobają to w kuchni też rozważę takie rozwiązanie :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2015 21:26

A czy ktoś mógłby wyrazić swoją opinie na temat białych okapów AKPO??

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2015 13:31

Tutaj jest link do innych kuchni z otwartymi szafkami. Jak widać nie tylko ja mam takie pomysły :) Wiem, że u mnie efekt nie jest taki wspaniały jak na google, dlatego właśnie u Was szukam pomocy :)

Najbardziej chyba podoba mi się to zdjęcie --> klik

04.02.2015 19:43
W odpowiedzi na wpis użytkownika: madzisuu
W tym linku pokazałaś kuchnie z otwartymi szafkami, półkami, na których są przepiękne właśnie ekspozycje. Wszystko tutaj jest przemyślane i odpowiednio pokazane. Nigdzie nie ma wrażenia zagracenia. To są też kuchnie do zdjęcia. Na co dzień w nich się gotuje, bałagani i wychowuje dzieci. Na pewno pomimo codziennego bałaganu i tak się pięknie prezentują, a bałagan to po prostu szczęśliwe życie. Wszystkie są przepiękne.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2015 21:15
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
Wiem, że te ekspozycje są pięknę i nie zamierzam rezygnować z otwartych szafek a dążyć do tego co można znaleźć w linku który podałam :)
05.02.2015 08:10
Nie doradzałam Ci usuwania otwartych szafek. Napisałam wcześniej, że masz warunki do chowania i do eksponowania. Twoja kuchnia też może wyglądać jak te z linku, bo jest piękna. Wystarczy ją tylko dopracować, tak jak masz zamiar robić to Ty i wielu innych na tym forum. Niektórzy mają możliwość pokazania dopracowanych już wnętrz, a inni po prostu z różnych przyczyn muszą na to czekać. Fajne i na pewno wygodne jest to, że ma się już wszystko zrobione ale fajnie jest też , dodawać wszystko po trochę, patrzeć jak się pomieszczenie zmienia, robi się ładniej, przytulniej, po naszemu. Nie wszystko też moim zdaniem musi być idealne, bo nie każdy może mieć taką możliwość, żeby wszystko było tak jak byśmy chcieli. Dużo czynników na to wpływa. U każdego inne. Ważne, że się robi to dla siebie aby żyć szczęśliwiej, przyjemniej, przytulniej. Tego życzę Tobie i wszystkim, którzy szukają tutaj rady, inspiracji lub są ciekawi jak mieszkają inni. Miłego dnia:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 08:50
Ty nie doradzałaś, ale inni tak ("to tak specjalnie??") 
U nas wiele rzeczy jest niedokończonych przede wszystkim dlatego, że ja byłam w ciąży jak zaczęliśmy wykańczać dom. Nie mogłam sobie pozwolić na wielogodzinne wyprawy do sklepów w poszukiwaniu czegoś fajnego. Dzidzia urodziła się miesiąc wcześniej i od tamtej pory albo jedno dziecko albo drugie jest chore a ja siedzę w domu i rzadko mam czas aby wyskoczyć i wyszperać coś fajnego. Nie mam też takiego dobrego oka jak niektórzy na tym forum. Ogólnie wiem czego chce, tylko czasem trzeba mnie trochę naprowadzić abym to osiągnęła :) Pewnych rzeczy nie możemy też dokończyć przez małą dzidzie. Mam tu namyśli niedomalowane miejsca. Mąż prawie całymi dniami jest poza domem, więc też nie ma czasu a czasem sił aby pewne rzeczy dokończyć. Myślę, że za jakieś 2-3 miesiace znowu wszystko ruszy bo w sierpniu planujemy zrobić imprezę rodzinną w ogrodzie :) Miłego dnia!
05.02.2015 09:13
Jeżeli uważasz, że "specjalnie", to masz prawo tak myśleć. Ja wiem dla siebie resztę:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 15:04
lizi chyba mnie nie zrozumialaś. Chodziło mi o to, że niektórzy byli zdziwieni tym, że można specjalnie zrobić otwarte szafki. Niektórzy zabudowaliby wszystko od ziemi po sufit i wszystko pochowali. A Ty chyba rozumiesz moją koncepcję i cieszę się z tego.
05.02.2015 17:17
Mi nie wydaje się, że  byli zdziwieni otwartymi szafkami, a tym co na nich jest. Opisała Ci wyczerpująco ten temat alisia, z którą podzielam zdanie. Też wiesz o co chodzi, ponieważ pokazałaś link z pięknymi kuchniami i ekspozycjami. Nie był więc tu problem otwartych szafek. Ja wyrażając swoją opinię  widziałam Twoje meble i nie dokończoną kuchnię nad którą pracujesz, a reszta już mnie nie interesowała. Jeżeli chodzi o zabudowy, to trafiłaś w dziesiątkę. Ja właśnie jestem ich zwolenniczką. U mnie sprawdza się system  chowania wszystkiego co się da w szafki.  Ze sprzątaniem  jest łatwiej, bo gdy ma się dzieci, to jest co robić, a tych gratów i różności jest ogrom. Moim zdaniem im mniej tego  widać, tym większy ład i porządek. Półki, szafki, piękne regały uwielbiam także ale lubię gdy na nich jest to, co ładnie wygląda i lubię na to patrzeć.  Życzę Ci więc, abyś dopracowała swoją kuchnię tak, abyś mogła na nią patrzeć z przyjemnością, a uzupełnianie jej sprawiało Ci radość.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 20:31
Jeśli ktoś pisze: „Moim zdaniem jest zbyt dużo otwartych półek w kuchni, czy to tak zostanie?” lub „Te otwarte szafki wyglądają okropnie jak niedokończone” to chyba jednak ma na myśli szafki a nie ich zawartość. Ja tak to przynajmniej odczytałam.
Ty wolisz pochować a ja lubię mieć pewne rzeczy na wierzchu. Najważniejsze żeby każda z nas miała taką kuchnię w której dobrze się odnajduje i czuje. Ja w takiej kuchni jak moja czuję, że tu się żyje a nie tylko przebywa i ogląda. Twoja kuchnia pewnie bardzo by mi się podobała, ale sama takiej bym nie chciała. Z ubraniami tak czasem mam, że na kimś mi się podoba, ale sama bym tego nie założyła. Mam nadzieję, że rozumiesz do czego dążę? Lubię takie komentarze jak Twoje ponieważ nie próbujesz na siłę przekonać mnie do tego co Ty osobiście lubisz tylko pomagasz mi osiągnąć mój cel i szanujesz to co ja chce w tej kuchni stworzyć :)
05.02.2015 21:27
Przeczytaj dokładnie te wpisy. Piszą o otwartych szafkach, nawiązując do tego co i jak na nich przechowujesz.  Lubisz trzymać pewne rzeczy na wierzchu ale pisałaś, że dążysz do tego aby Twoja kuchnia wyglądała jak te z linku. Tam są, jak już wcześniej napisałam przepiękne rzeczy i wszystko to co opisała Ci alisia, więc już nie a bardzo wiem o co Ci ze wszystkim chodzi. Pisałaś też o rzeczach które pochowałaś, czyli jednak nie wszystko chcesz trzymać na zewnątrz. Wyraźnie też określiłam swoje podejście do otwartych mebli. Jeśli chodzi o Twoje ostatnie zdanie, to dobrze mnie odebrałaś. Lubię na zdjęciach z tego forum, patrzeć na wnętrza. Każdy ma swój gust, a w tych pomieszczeniach widać charakter tych ludzi, ich różnorodność stylów, gustu, pomysłów. Przyjemnie jest czytać, gdy ktoś jest zadowolony z udzielonej mu rady, uzyskał pomoc. Ja lubię, gdy mogę komuś powiedzieć, że ma piękne wnętrze, że coś mi się podoba lub po prostu wypowiedzieć się, gdy tego oczekuje. Narzucać komuś swój gust? Piękne jest, że każdy lubi co innego i może to pokazać. Moim zdaniem warto to uszanować. :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.02.2015 22:24
Popatrzyłam na swoją kuchnię trochę bardziej krytycznym okiem i pewnych rad posłuchałam. Schowałam to, co uważałam za najmniej estetyczne, dzięki temu mogłam położyć tam coś innego, co bardziej pasowało. Wiązało się to również z reorganizacją szafek zamkniętych. Znalazłam najbardziej podręczną szafkę zamkniętą i tam schowałam to co wcześniej stało na blacie. Mam nadzieję, że małymi kroczkami dojdę do perfekcji :)
05.02.2015 22:33
Cieszę się bo mam wrażenie, że jesteś z niej teraz bardziej zadowolona. Ja dla siebie pomalowałabym ją na biało, ponieważ uwielbiam ten kolor i już bym się nią zachwycała, bo widoki i atmosfera do pozazdroszczenia. Pozdrawiam:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2015 20:43
Czyli podsumowując potrzebujesz rady w sprawie:1. okapu - jeszcze chyba nikt się nie wypowiedział2. czegoś na okno - jaki kolor3. czym wypełnić otwarte szafki bo to co teraz w nich jest planujesz wymienićSpróbuję coś podsunąć w kwestii tych otwartych półek, których zwolenniczką nie jestem;)Tak sobie myślę, że jeżeli chcesz w tych szafkach stworzyć tzw. nieład artystyczny to może dobrze byłoby obrać jakiś przewodni kolor, motyw. Może  w kilku elementach powielić żółty? Ikea ma mnóstwo fajnej ceramiki np. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90234863/
http://home-you.com/pl/kuchnia-akcesoria-kuchenne/167011509-butelka-pocket-5901162400262.html
Piszesz, że nie wiesz co dać do trzech półek od strony jadalni. Chodzi o te na dole barku? A co planowałaś w nich trzymać projektując je?? W sensie co potrzebujesz tam mieć pod ręką? Można wstawić jakieś fajny chustecznik, ozdobne pudełka lub koszyki w których będą podręczne "graty" http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00240095/#/10245238 
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00240095/#/10245238To taka giełda pomysłów:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2015 21:22
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Boncia
Miseczki z IKEA super :)Co do H&U nigdy nie oglądałam rzeczy na stronie, w sklepie nie widziałam takiej butelki a jest bardzo interesująca :)Co planowałam zrobić na tych trzech obecnie zagraconych półkach?? Planowałam, że coś się wymyśli :) 
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia