Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
18.11.2015 12:21

Kuchnia

Zaprojektowałam sobie rozkład mebli w kuchni i szukam pomysłu lub wskazówek co można zmienić i jak można zabudować inaczej ścianę na której szafki nachodzą na okno !
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
18.11.2015 14:55
W odpowiedzi na post: Kuchnia
Przy takim ustawieniu zaslaniasz sobie czesciowo oba okna. Meble wydają się przytlaczać wnętrze. Wydaje mi się że lepiej i przestrzenniej byloby dać lodowkę w rogu kolo okna, zrezygnować z zabudowy pionowej z piekarnikiem, dac piekarnik nisko, pod blatem i nad blatem szafki. Mialabyś blat i szafki gorne, moze brzmi to standardowo, ale jest praktyczne. Kuchnia wyglądalaby lżej.

Inna opcja to za lodowką zrobić zabudowę do sufitu a blat na calej długości po drugiej stronie pod szafkami gornymi. Wg mnie kuchnia jeszcze do przemyslenia.
Aha i blat dalabym jasny, wg mnie blat bardzo wpływa na odbiór kuchni, jasny bardzo rozjaśnia, ciemny nawet przy jasnych meblach daje wrażenie ciemnego pomieszczenia. 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.11.2015 15:14
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
Wysoka zabudowa musi zostać obecnie w innej kuchni też mam taką i nie wyobrażam sobie piekarnika inaczej , kuchnia będzie bardzo jasna ponieważ otwarta jest na resztę mieszkania , siedząc w salonie będzie widać tą część z wysoką zabudową !
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
Wysoka zabudowa musi zostać obecnie w innej kuchni też mam taką i nie wyobrażam sobie piekarnika inaczej , kuchnia będzie bardzo jasna ponieważ otwarta jest na resztę mieszkania , siedząc w salonie będzie widać tą część z wysoką zabudową !
18.11.2015 15:46
W odpowiedzi na wpis użytkownika: lapiovrakk
Jesli musi tak zostać, to moze chociaż bylabym konsekwentna jesli chodzi o wysokosc zabudowy, np wszędzie pod sufit.

Jesli chodzi o zabudowę nachodzącą na okno, to przy takim ustawieniu calkiem bym z niej zrezygnowala, byłoby wg mnie lżej.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.11.2015 20:26

Może coś takiego:

"Na widoku" wysoka zabudowa. Dodałam ściankę, zasłaniającą roboczą część kuchni.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.11.2015 15:08
podaję wymiary ściana z lodówką 170 cm ściana z oknem 245 cm w tym szerokość okna 185 cm ściana najdłuższa 348 pozdrowienia
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
W odpowiedzi na wpis użytkownika: lapiovrakk
postaram się coś pokombinowac :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.11.2015 16:31
W odpowiedzi na wpis użytkownika: krakowianka
ok moje szkice są mało profesjonalne więc nie będę ich pokazywać ale pomyślałam, że mógłbyś zamienić lodówkę i wysoką zabudowę stronami, do tego nie kupować zwykłej lodówki a coś ładniejszego :) np stylową retro lub ładną czarną. Dzięki temu mało atrakcyjne piony będą "schowane" a na pokój będzie wyeksponowana ładna lodówka i dużo blatu roboczego na którym moga stac owoce etc. Ah i ta kuchnia jest dość niewielka więc postaraj się jej nie przytłoczyć zabudową do sufitu i ciemnymi kolorami.. powodzenia! :) lodówki o których myślę to np gorenje retro, musisz przyznać, że jest bardzo ładna :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.11.2015 15:06
Nie podałeś wymiarów, więc mimo szczerych chęci nie mogę zrobić symulacji. Podasz? Teoretycznie nie masz "ciągu" roboczego ale dla mnie jest bardzo ok, w końcu nie będziesz tam gotować całymi dniami :). Zwróć uwagę na wysokość szafek i blatu w stosunku do wzrostu Twojego i pozostałych domowników. Z mojego doświadczenia wynika, że to bardzo ważne: za niski blat może powodować ból kręgosłupa u wysokich a za wysokie szafki uniemożliwią korzystanie z nich niższym osobom. 
Q 1.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.12.2015 02:28
W odpowiedzi na wpis użytkownika: krakowianka
Witaj, moim zdaniem należałoby zrezygnować z wysokiej zabudowy na jednej ze scian. Tam, gdzie jest na wizualizacji lodówka dałabym tylko niskie szafki. Unikniesz optycznego " przeciążenia" .
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia