Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
26.03.2019 09:35

Kuchnia z 2 oknami

Hej, od kilku miesięcy jestem na etapie projektowania kuchni w domku jednorodzinnym, niestety idzie mi to z marnym skutkiem. Kuchnia ma 11,5m2 super i na tym kończy się mój entuzjazm do tego ma 2 duże okna po 150cm i 2 przejścia jedno do salonu drugie do przedpokoju. W kuchni chciałabym mieć tradycyjnie zlew, zmywarkę 45cm, piekarnik i płytę indukcyjną, lodówkę i stół na 4 osoby. Preferuję kuchnię jasną z drewnianym blatem. Proszę o pomoc.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
05.07.2019 08:15
W odpowiedzi na post: Kuchnia z 2 oknami
Moim zdaniem również najlepiej będzie postawić na meble do kuchni na wymiar. Szafki w kuchni oprócz stylowego wyglądu muszą dodatkowo pełnić funkcję użytkową. Najlepsze modele to te, które są ponadczasowe, czyli wykonane solidnie, dzięki czemu posłużą nam wiele lat, ale również będą ozdobą wnętrza. 

Meble takie będą służyły nam na dłużej. Nie wymienia sie ich co roku tak wiec warto jest tutaj postawić na najwyższą jakość. 
3867-140x140.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
08.05.2019 10:00
Ostatni projekt wydaje się najciekawszy. No niestety ale kuchnie, w których są okna na dwóch ścianach oraz dodatkowo drzwi bywają problematyczne w umeblowaniu.  Kuchnia jest jednak dość spora. Nie zastanawiałaś sie nad zrezygnowaniem z szafek górnych a zdecydowaniem się jedynie na dolne szafki? Obecnie wiele osób tak robi oraz przy odpowiednim projekcie będzie to prezentowało się bardzo nowocześnie i stylowo.

Jesli będziesz chciała mieć miejsce na kubeczki pod ręką, możesz postawić natomiast na odkryte szafki. 

Sporo inspiracji urządzenia kuchni znajdziesz tutaj http://www.dmjmeble.pl 
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.05.2019 10:21
W odpowiedzi na wpis użytkownika: quick

Mnie również podoba się ten projekt, ale zdecydowałam się na 1 propozycję bo po prawej stronie muszę mieć kuchenkę (tam jest podłączenie do kuchenki oraz blisko do komina wentylacyjnego).  Ja jednak wolałabym mieć wiszące szafki i najlepiej pozamykane (nic się nie kurzy i nie widać bałaganu :)) Jedak w 1 projekcie brakuje mi szafek wiszących bo mam tylko 60,45 i dekoracyjne, które średnio mi się podobają szczególnie ta zaokrąglona. A 60 nad kuchenką zajmie okap więc trochę słabo (a jeszcze muszę zamontować mikrofalę. Trochę przerobiłam 1 projekt co o tym sądzisz ? Pozdrawiam

ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.03.2019 08:49
Witam.  W takiej wielkości kuchni wystarczyłoby tylko jedno takie duże okno, ale nie tylko Ty zdecydowałaś się bojąc się o to,że będzie zbyt ciemno z jednym oknem na dwa duże. No i teraz jak to ustawić.... ?  Tak właściwie, to rozplanowanie kuchni, nawet całego mieszkania/domu powinno mieć miejsce już na etapie wyboru rysunku, wtedy gdy jeszcze można wprowadzić do niego potrzebne zmiany. Teraz już chyba tylko jedna zmiana byłaby możliwa, mianowicie przesunięcie dolnego wejścia ( do salonu jak myślę ) w prawo. Stół byłby wtedy bardziej schowany po prawej i nie stałby częściowo w przejściu w najprostszej z wersji. A  oto kilka możliwości :

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.03.2019 09:42
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Bardzo dziękuję za pomoc. Projekty są super najbardziej podoba mi się wersja 1 i 4. Więc na pewno na którąś się zdecyduję. Jeżeli chodzi o okna to  nie miałam wyboru bo już taki dom kupiłam, a nie chciałam robić wielkich rewolucji z wyburzaniem. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.03.2019 10:09
W odpowiedzi na wpis użytkownika: czarna80
A... no to faktycznie nie miałaś na to wpływu, ale jeśli można chociaż przesunąć to dolne wejście w prawo, to namawiam. Będzie lepiej : ) Jeśli tak jak myślałam dolne wejście jest do salonu, a w nim będzie w niedalekiej odległości od  kuchni stał duży stół, to chyba lepsza byłaby wersja blatu barowego z wyższymi trochę niż zwykłe krzesłami do jedzenia niż dwa stoły w niedalekiej odległości od siebie. Ten blat do jedzenia może być nawet o szer 75 cm, nie musi być to 90. Będzie trochę więcej miejsca w kuchni i swobodniejsze przejście. Pozdrawiam : )

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.03.2019 12:32
Zgadza się dolne wejście jest do salonu  gdzie nie daleko będzie stał stół.  Jeżeli chodzi o wersję z blatem barowym jest całkiem ok, tylko problem jest w tym, że mam małe dzieci i one na razie na pewno nie usiądą na takim krześle barowym, może za kilka lat. Na razie na pewno pozostanę przy małym stole w kuchni.
Jeszcze mam jedno pytanie o oświetlenie, ma być centralne, podszafkowe i to zaproponowane nad stołem ? Czy jak Pani to widzi ?
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.03.2019 13:47
W takim razie blat w wersji 4 może być obniżony do poziomu wysokości zwykłego stołu ( 74-76 cm . Blaty pewnie będą na wysokości 85-86 cm . To  nie jest wysokość typowo barowa, więc jeśli dzieci powyżej 4 lata, to dadzą radę. Jeśli młodsze, to faktycznie, raczej nie.
Co do oświetlenia, to zależy, która wersja. Zależy też jakie miałyby być te lampy nad stołem. Ostatnie trendy lamp do kuchni, to są lampy oddające światło raczej tylko w dół. Dają one miły kameralny nastrój i odpowiednią ilość światła nad stołem( z wyjątkiem "druciaków" z gołą żarówką ). Tak więc wszystko zależy od tego jaką lampę wybierzesz. Poza tym jeśli będzie sufit obniżany, to  wystarczy w pasie nad szafkami zamontować wpusty + oświetlenie podszafkowe + lampa nad stołem. W wersji z blatem przy szafkach - dwie mniejsze lampy.  Oświetlenie jest jedną z najważniejszych rzeczy w urządzaniu, bo to ono decyduje o odbiorze wizualnym pomieszczenia po zmroku..... i albo będzie przytulnie i  ciekawie, albo  nie będzie. Nie zawsze lampa, która pięknie wygląda stworzy dobre ciekawe oświetlenie wieczorem. Ja osobiście najbardziej cenię sobie to jaki efekt da lampa świecąc, czy  podkreśli  swoim światłem to co warte podkreślenia, czy rozproszy światło . Lubię żarówki  o wąskim kącie padania światła, bo pięknie eksponują to co oświetlają . Z lampami z ciemnym abażurem lub zabudowanymi górą jest podobnie : ) Ten temat jest baaardzo szeroki ; )

Jeśli kuchnia będzie w stylu nowoczesnym , to proponuję dwa podwójne wpusty lub obudowy natynkowe z halogenami o regulowanym kierunku światła + lampa nad stołem . Resztę załatwi oświetlenie podszafkowe. Lodówka ma własne, okap też .

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
28.03.2019 21:09
Bardzo dziękuję za pomoc, wszystkie twoje rady są mi bardzo pomocne. Dla mnie to czarna magia. Będziemy obstawiać jednak projekt 1 z zaproponowanym oświetleniem.  Mam jeszcze pytanko, czy nie można by jeszcze do tego projektu 1 dorzucić jakichś szafek czy spiżarki np . na ścianie z przejściem do salonu.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.03.2019 22:40
Miejsce pomiędzy przejściem z salonu do przedpokoju jest ciągiem komunikacyjnym i raczej niczego o sensownych wymiarach bym tam nie stawiała, bo będzie przeszkadzać... Mogę Ci zaproponować jeszcze taki układ, ale dopiero po przesunięciu wejścia do salonu, tak jak proponowałam.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.03.2019 08:19
Niestety przejścia nie mogę przesunąć bo jest to ściana nośna a poza tym  w tym miejscu w salonie będzie kominek, więc przesunięcie ściany odpada. Ale projekty są super.
Jakby przesunąć troszkę stół do lodówki to może jakaś witrynka by tam weszła jak w 3 propozycji. Nie będzie kaloryferów bo jest ogrzewanie podłogowe, a i okap będzie szedł do komina.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 29.03.2019 10:35
Jak się nie da to trudno. Można stół przesunąć w stronę lodówki, oczywiście, miejsca jest sporo i za krzesłami wejdzie spora witrynka, ale jak ten stół będzie wówczas wyglądać niesymetrycznie względem okna to już inna sprawa. No więc pozostaje wybór pomiędzy estetyką i praktyką. Tym razem połączyć tego się nie da więc musisz wybrać ; )
Byś może sprawę estetyki załatwiłaby długa firanka/zasłonka powieszona po lewej stronie okna i podpięta....a po prawej stronie tylko parę kwitków na parapecie.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.03.2019 11:49
Dziękuję ci bardzo za pomoc. Przesunięcie stołu będę sprawdzać w praktyce. Mam nadzieję, że jeszcze w przyszłości projektując inne pomieszczenia będę mogła liczyć na twoją opinię i pomoc. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 29.03.2019 18:13
Jeśli  będę na forum, to pomogę. Również pozdrawiam : )
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
02.04.2019 10:28
Witam,
mam jeszcze jedno pytanie do projektu kuchni tego nr 1. Ponieważ będę miała okap podłączony do komina (co Pani o tym myśli ? mąż się upiera) to tracę szafkę 60 nad kuchenką. Myślałam o przesunięciu lodówki w prawo i przy ścianie postawić wysokie kargo 30. Czyli kargo-lodówka-zmywarka-zlew tylko nie wiem co dalej :( Proszę o opinię co o tym sądzisz. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 02.04.2019 18:03
Gdyby tylko było po lewej stronie okna kilka centymetrów więcej, to jak najbardziej cargo można  by było tam wstawić, ale 90 to jest za mało... przy dobrych wiatrach może nie  będzie zachodzić szafa na wnękę okienną, ale będzie wtedy równo z nią, a to nie wygląda dobrze : /
Co do okapu, to zdecydowanie popieram męża. Okap pracujący w trybie wyciągu a nie pochłaniacza jest dużo skuteczniejszy i tańszy w obsłudze ( nie trzeba wymieniać filtrów ) Poza tym  jeśli komin jest blisko, to nawet niewłączony okap będzie wyciągać z kuchni delikatnie powietrze. Jak każda kratka wentylacyjna.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
03.04.2019 10:15
Witam , mam jeszcze jedną opcję do 1 wariantu projektu, jakby zamienić tą zaokrągloną szafkę zamienić na zwykłą 45 a za nią w tym kącie wstawić wysoki słupek ? Co o tym myślisz ? Po prostu szukam jeszcze miejsca na szafki :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.05.2019 10:49

Ciągle męczył mnie brak szafek wiszących w tej kuchni jedna 60 odpada na okap więc zostaje mi tylko 45 i 60, która po części zostanie zajęta przez mikrofalę więc na kubki talerze codziennego użytku nic mi nie zostaję. Cały czas drążyłam ten temat robiłam różne wycinanki i tego typu rzeczy i wymyśliłam coś takiego. Co o tym sądzisz ?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
08.04.2019 19:04
Ma to swoje plusy (dużo naturalnego światła, które zawsze jest zaletą), ale też oczywiście minusy (kłopoty aranżacyjne w takim pomieszczeniu jak kuchnia szczególnie).
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.04.2019 16:37
One wbrew pozorom, przy dobrej aranżacji i wykorzystaniu przestrzeni nie są wcale wada, wręcz przeciwnie.
Pozdrawiamy, zespół Decoroom
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia