Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
17.01.2016 17:30

kuchnia+jadalnia+salon

Witam, zwracam się z prośbą o pomoc w aranżacji tych 55m. Stan jest developerski, można postawić ściankę działową. Zależy mi na tym, żeby pomieszczenie było funkcjonalne: zmieścił się duży stół, a kuchnia była otwarta, ewentualnie z wyspą. Kanapę przewiduję w prawym dolnym rogu, a tv na przeciwko, obok kominka. Przy kuchni jest hol wejściowy, rozważam wydłużenie tej ścianki, tak aby bardziej zamknąć kuchnię. Na tym moje pomysły się kończą. Widzę jak Państwo sobie tutaj pomagają, liczę że uda mi się uzyskać pomoc od tak mądrych i pomysłowych osób. Nie ukrywam, że jest to dla mnie trudny temat, dlatego każda podpowiedź, sugestia jest niezwykle ważna. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.01.2016 20:24
W odpowiedzi na post: kuchnia+jadalnia+salon
Witam.
Mam dwie koncepcje :) W obu przypadkach, przesunęłam ściankę przy wejściu, tak aby wydłużyć kuchnię. Ścianki działowe mają 8 cm grubości. 
Odległości 160 cm zaznaczone przy stole, są przykładowe - myślę, że w tam spokojnie można wycisnąć więcej centymetrów :) Siedząc przy stole zajmuje się ok. 60-70 cm - zostaje ok. 100 cm na swobodne przejście wokół biesiadników :)

1. Kuchnia wydzielona na szerokości 240 cm. Wysoka zabudowa "słupkowa": lodówka 60 cm, 40 cm, wbudowany piekarnik 60 cm.

2. W tej propozycji, kuchnię zrównałam ze ścianą wyznaczającą korytarz. W projekcie nie jest zaznaczona długość tej ściany - ja przyjęłam 270 cm. 
Słupki: lodówka 60 cm, 20 cm, wbudowany piekarnik 60 cm.
Barek kuchenny 40 cm głębokości i 120 długości. Przejście między słupkami a barkiem, ok. 90 cm. 

Dodam, że pomyliłam wymiar okna o 10 cm :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.01.2016 00:26
W odpowiedzi na post: kuchnia+jadalnia+salon
Witam ponownie. Profil utworzyła mi synowa i może nie wszyskie istotne informacje tu podała. Kuchnia posiada dwa okna ,to w rogu i to przylegające do przesuwanego przeszklenia/może być też zabudowa krótsza/.Na tej ścianie 2,4m przewidziana jest płyta /raczej na butlę gazową i może być 70cm/ a zlew pod oknem. Ściankę 0,7m gdyby przedłużyć tak do 2m można zabudować zabudową wysoką i jednocześnie utworzyłby się hol. Jednak po drugiej stronie jest spiżarka i mówią mi ,że zaburzę komunikację.Nie wiem jak ustawić stół,żebym mogła zrobić nad nim ładne oświetlenie i żeby pomieścił rodzinę. Boję się ,że zrobi się ciasno i wogóle wydaje mi się to beznadziejne wnętrze... Potrzebuję świeżego,obiektywnego spojrzenia na mój problem... Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.01.2016 22:36
W odpowiedzi na wpis użytkownika: zdzisio
Serdecznie Panią witam i dziękuję za wizualizacje.Sciana przyjęta jako 3,5m ma tylko 3,2m a grubość ścianki działowej to 12cm i ta ściana ze spiżarką ma rzeczywiście 2,7m. Tyle sprostowań. Tak zamkniętej kuchni jakoś wogóle nie brałam pod uwagę,aż jestem zaskoczona. Bardziej podoba mi się wersja nr 2 z barkiem. bo myślałam o czymś na ''szybką kanapkę''. Trochę boję się tylko. ze tak obudowana może być taka dziuplowata? Stół uporczywie wpychałam pod przeszklenie a tu spokojnie może być na środku.  Kanapy zamienię na jeden porządny narożnik...+ stolik, to pewne. Dziękuję i pozdrawiam
Kuchnia i jadalnia
kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Relizacja nataly design
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia