Lepsza hala stalowa czy murowana

Urządzanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
06.02.2019 13:35
Chcemy wybudować do firmy nową, niewielką halę i zastanawiamy się czy lepsze będzie w tej sytuacji wybudowanie hali stalowej czy może murowanej? 
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
01.03.2019 01:32
W odpowiedzi na post: Lepsza hala stalowa czy murowana

Raczej stawia się stalowe ze względu na szybkość wznoszenia. Natomiast do budowy ścian na przegrody można zastosować beton a także system kotew https://betblok.pl/system-kotew-blokow-plyt-betonowych-certyfikaty.html . Bardzo nowoczesne rozwiązanie

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.02.2019 06:56
Polecam bardziej halę stalową. W większości przypadków hala stalowa będzie najtańszym i zarazem najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak potrzebujesz obiektu wymagającego wielu kondygnacji lub spełniającego wyższe wymagania ochrony przeciwpożarowej, weź pod uwagę halę w technologii hybrydowej
Hala stalowa będzie
tańsza w budowie
szybsza do wybudowania
oraz da Ci lepsze możliwości rozbudowania w przyszłości

Poczytaj sobie https://www.mcmproject.com.pl/strefa-inwestora/budowa-hal-stalowych-oszczednosc-czasu-i-pieniedzy
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.02.2019 22:09
Witam,
trzeba sobie wypisać plusy oraz minusy obu rozwiązań.
Przede wszystkim to cena i czas, na pewno szybciej się zbuduje hale z płyty warstwowej najlepiej z pianki poliuretanowej jako rdzeń (jest niewiele drożej niż przy rdzeniu ze styropianem).
Na pewno budowa będzie szybka, osobiście sam stawiałem magazyn 80m2 miesiąc.
Budowa hali murowanej na pewno wyjdzie dużo drożej, ale z czasem przy użytkowaniu (zwłaszcza ogrzewanie) jest rozsądniej.
Najważniejsze.... Jak długo się przewiduje, że dana powierzchnia będzie wystarczać :)
Pozdrawiam
Michał
biuro@ogniotechnika.pl
Inne dyskusje
Urządzanie
21.04.2019 10:00
Internet w domu - antywirus

Witajcie, założyłem w domu internet i dzieciaki ściągają mnóstwo różnych rzeczy, w związku z tym poszukuję dobrego programu antywirusowego, jak najbardziej może być płatny. Chodzi również o zabezpieczenie komputera na którym pracuję, mam tam ważne dane, których nie chciałabym stracić. Zastanawiam się nad takim programem https://www.vebo.pl/360-total-security-business-advanced ale nie wiem czy w pełni ochroni mój komputer. Jeśli polecacie coś innego, to chętnie zapoznam się z propozycjami.

Urządzanie
06.03.2019 15:30
Czy tapetowanie to dobry pomysł?
Mam dylemat, czy w mieszkaniu położyć na ścianach, tapetę czy farbę? Chodzi o to, że chcę w miarę szybko coś zrobić ze ścianami, które są już brudne i pęka na nich farba, ale nie bardzo uśmiecha mi się teraz malowanie całego mieszkania. Pomyślałam o tapecie, której jeszcze nigdy nie miałam. Tak się zastanawiam, czy to dobry pomysł i czy dla metrażu 48m2 czasowo zejdzie dłużej przygotowanie ścian do malowania + malowanie, czy położenie tapety? Czy przed położeniem tapety również trzeba odpowiednio przygotować ściany?I co w sytuacji, gdy po jakimś czasie znudzą mi się już tapety, czy będzie duży problem z ich usunięciem i ponownym pomalowaniem mieszkania farbą? 
Urządzanie
11.04.2019 23:57
Rękodzieło jako ozdoba mieszkania
Witam serdecznie! 
Założyłem wątek, aby podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami dotyczącymi rękodzieła - sam talentu w tej kwestii nie posiadam, co nie oznacza, że nie szanuję tych, którzy rękodzielnictwem się zajmują. Wprost przeciwnie, zawsze podziwiałem i podziwiam tych, którzy mają umiejętności i cierpliwość, by zajmować się rękodzielnictwem. 
Byłem ostatnio u znajomych na parapetówce i zauważyłem, że mają w mieszkaniu wiele przedmiotów produkowanych ręcznie, są to zarówno ozdoby, jak i przedmioty codziennego użytku. W minimalistycznym wystroju prezentują się doskonale. 
Znajomi kupili wszystkie rzeczy w internetowym sklepie z rękodziełem - My Poland - https://mypoland.com.pl
Muszę przyznać, że pomysł naprawdę super.