Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
28.02.2017 14:16

mała kuchnia Ustawienie L

Witam jestem w trakcie urządzania mieszkania co jest dla mnie nie lada wyzwaniem. Proszę o poradę czy przesuwać ściankę(bardzo chciałam mieć piekarnik w słupku)i co lepiej wyglada stól czy wyspa.Mam też problem z górnymi szafkami cz długie czy krótkie. No i co byście zmienili?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
06.03.2017 00:14
W odpowiedzi na post: mała kuchnia Ustawienie L
Wydaje mi się ze skoro chcesz miec piekarnik w slupku to dotąd planuj az się da i będziesz zadowolona. W drugim projekcie nie podoba mi się że slupki nie są do sufitu. Robi sie za duzo poziomów i niewykorzystana przestrzeń. Zlew zrobilabym zaraz za lodówką żeby go troche schować a kuchenke na drugiej scianie. Wtedy szafki na jednej scianie a na drugiej okap tylko.

Ale zastanawialabym sie nad jeszcze innymi rozwiazaniami. W Twoim projekcie duzo sie dzieje po prawej stronie a po lewej robi sie długi "korytarz". Mozna jeszcze się zastanowić czy nie zrobić słupka i lodówki na tej "lewej" ścianie, po przeciwnej stronie niż obecna kuchnia . Zaczynalby się na wysokości gdzie kończy się ścianka z wieszaczkami , (szafka pod wieszakami nie mialaby tam juz racji bytu). Te słupki mozna byloby zrobić ze ścianami bocznymi  , do sufitu, albo np podwieszone.
Zabudowa kuchni bylaby wtedy na jednej scianie w kolejności- zlew, zmywarka, płyta,szafka; na górze szafki do sufitu w dwóch poziomach i wyciąg zabudowany w szafce. Do tego już tylko duży stół , krótszym bokiem stojący przy ścianie.
Minusy takiego ustawienia to zwężenie przejscia. Widok slupka od wejscia. Kuchnia jakby przejściowa. Brak blatu w okolicy piekarnika( niekoniecznie musi przeszkadzac, mozna tez zrobic jedną niewielką półkę otwartą, która będzie pusta a będzie sluzyla do odkladania rzeczy wyjętych z lodówki, albo wstawianych do piekarnika)
Plusy- dłuższy stól z mozliwością odstawienia od ściany i przejscia obok niego z drugiej strony. Uproszczenie linii kuchni, zero szafek narożnych, których nie lubię, uporządkowany rząd szafek górnych. Piekarnik w slupku;).
Życze jeszcze dlugich przemysleń nad kuchnią..Pozdrawiam
PS. na projekcie wydaje sie ze kolo stolika będzie ciasno
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
06.03.2017 10:35
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
Pieknie dziękuje za odpowiedz i konkretną pełną pomysłów poradę . Byłam w Ikea żeby na żywo zobaczyć kuchnie , nie tylko na obrazkach.byla tam kuchnia moich rozmiarów i tak samo rozmieszczona .nie było słupka tylko piekarnik na dole.kiedy tam stałam nawet nie wyobrażam sobie żeby tam jeszcze był słupek było by ciasno i nie ładnie.niestety będę miała mała kuchnie i muszę się  z tym pogodzić ze słupek w niej nie stanie.wyspa która chciałam mieć tez niestety nie .stol zawsze mogę wystawić rozłożyć jak przyjdą goście czy przestawić w inne miejsce.ale to prawda ze zamienienie miejscami zlewu i płyty indukcyjnej nada kuchni ładu, zgodności ze standartami i wygody .stworzylam już taki projekt to za chwilkę podeśle ...jeśli tylko będziesz mieć ochotę możesz skomentować...pozdrawiam ciepło .
06.03.2017 18:13
W odpowiedzi na wpis użytkownika: dodaleroy
:)
zastanawiam sie jeszcze czy potrzebny jest ten wysunięty blat obok stołu? Czy nie lepiej byloby tam, za zmywarką zrobic zwykłą szafkę. Blat nie musialby być wtedy łączony. Myślę że to warto przemyslec.
PS.ładne tulipany :)
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia