Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Łazienka
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
09.08.2016 12:31

Malutka łazienka - pomoc w urządzeniu

Witam. Planujemy z mężem remont łazienki. Mamy ogromny problem w związku z urządzeniem, ponieważ jest potwornie mała - obecnie jest tam wanna (chcemy prysznic, najlepiej kabinę z wysokim brodzikiem - 80 x 80 cm bo raczej większa się nie zmieści), wc (jest sedes stojący ze spłuczką, ale myślę o stelażu i podwieszanym) i pralka. Brak umywalki. Wszystko mieści się na styk. Chcielibyśmy zorganizować miejsce na jakąś małą umywalkę. Wymiary łazienki: 145 x 158 cm liczone z ościeżnicą (po prawej stronie są liczniki więc jeden bok łazienki ma 120 cm do dyspozycji). Pralkę chciałabym zostawić: 63 x 41 cm LUB za cenę większej przestrzeni w łazience oraz miejsca dla umywalki, pralkę mogę zmienić na inną i wygospodarować na nią miejsce w pawlaczu w przedpokoju (kiedyś tam stała, gdy jeszcze nie mieszkaliśmy w tym mieszkaniu). Wszystko inne do wymiany. Przepraszam z góry za zdjęcia, ale łazienka jest tak mała, że nie potrafiłam nawet zmieścić jej w kadrze. Bardzo proszę o pomoc w urządzeniu.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
z-prof.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.08.2016 22:07
W odpowiedzi na post: Malutka łazienka - pomoc w urządzeniu
Jak wygląda ten słup z licznikami? Gdzie się znajdują? Czy można go zlikwidować? Czy lecą tam też szachty wentylacyjne? (co sugerowałaby wielkość). "Rura" - znaczy się kanalizacyjna? Jeśli tak, to podpięcie WC jest zatopione w podłodze czy widać połączenie? Pralka ma odprowadzenie wody do wanny czy osobne wyjście kanalizacyjne?
Mam podobną wymiarami łazienkę (140x160) i mieści się wszystko co wymieniłaś. Ale bez odpowiedzi na powyższe pytania nie pomogę.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.08.2016 22:32
W odpowiedzi na wpis użytkownika: MRT_Greg
Słup z licznikami zabudowany jest do samego sufitu i nie da się go zlikwidować - jest w całym pionie (drugie zdjęcie poniżej). Rura znajduje się obok na ściance 43 cm przy wc - jest to rura grzewcza - jest w całym pionie. Podpięcie do wc: do spłuczki prowadzi właśnie do tej zabudowanej części z licznikami a odpływ jest nad podłogą zabudowane było tynkiem i glazurą a aktualnie pianką (2 lata temu musieliśmy wymienić starą rurę odprowadzającą ponieważ była przełamana ze starości) - ta też rura idzie pod wannę. Pod wanną też mamy tragedię, grzyby można zbierać bo coraz coś tam podcieka. Dlatego łazienka wymaga generalnego remontu. Kratka wentylacyjna jest wysoko nad baterią prysznicową. Jeśli chodzi o pralkę to odprowadzenie wody do wanny. Dodałam dodatkowe 3 zdjęcia: wentylacja, słup z licznikami i odpływ z wc.

z-prof.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.08.2016 18:52
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Agmathia
No cóż... Ameryki tym nie odkryłem ale może poniższy projekt pomoże. Załączam tylko ten najbardziej ergonomiczny projekt - inne może były bardziej urozmaicone ale mniej wygodne. Zatem:
- WC pozostaje tam gdzie jest - może to być ten sam co macie lub pokusić się o zabudowę np geberita z miską podwieszaną (choćby wygodniejsze w przypadku mycia podłogi). Nad spłuczką (lub zabudową) mogą się znaleźć półki lub płytka szafka wisząca.
- Kabina w miejscu wanny  - tu jest/może być problem, bo wydaje mi się podle zdjęć, że nad wanną leci gaz rurka - trzeba dobrze wymierzyć wysokość brodzika i kabiny żeby nie trzeba było przerabiać rurki lub psuć kabiny.
- naprzeciw prysznica pralka, którą macie
- umywalka na lewo od wejścia, poprzedzona płytka szafką. Między umywalką a pralką wejdzie kolejna szafka. Obydwie mogą być stojące na podłodze.

Wymiarowanie wedle informacji z pierwszego rysunku. Nie wszystkie były podane ale chyba w miarę dobrze obliczyłem.

Pamiętajcie, by dobrze poprowadzić wszelkie instalacje: prąd, zasilanie w wodę i odprowadzenie (syfon umywalki może mieć podpięcie do węża od pralki, lub możecie wykonać bezpośrednie połączenie z rurką kanalizacyjną).

I na koniec - opis plus szkic to tylko propozycja. Wizualizacje, kolorystyka, wyposażenie, projekty instalacji, etc - to Wam doradzą w LM (nie wiem jak i czy w ogóle za to coś liczą). Ja dorywczo wykonuję też  takowe ale już nie za darmo ;)

Powodzenia ;)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.08.2016 19:15
Na wstępie chcielibyśmy podziękować za porady. To chyba najlepsze rozwiązanie przy mojej łazience :) Pomyślałam o zamieszczeniu prostokątnego lustra na ścianie nad umywalką (aby powiększyć optycznie pomieszczenie) a na ścianie nad pralką umieścimy szafkę wiszącą. Nad WC będzie szafka wisząca albo półeczki :)

Jeszcze raz dziękujemy za bezinteresowną pomoc :)
z-prof.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.08.2016 19:39
Pochwalcie się, gdy skończycie ;)
storczyk.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.09.2016 09:44
Ja bym postawiła na dużą ilość luster, ewentualnie jedno duże na ścianie. Bratowa zamawiała w http://www.rkglass.pl   i była zadowolona z jakości i czasu realizacji ;)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 12.08.2016 21:14
Świetny projekt :) Upierając się, można tam nawet umieścić kabinę 80x90 cm. 
Ja myślałam o konfiguracji: niska pralka 70 cm wysokości, ładowana od przodu + nad nią umywalka - umieszczone na wprost wejścia. Ale jak widać, wszystko można pomieścić, a co również ważne, bez konieczności wymiany samej pralki.
Podoba mi się.
z-prof.png
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
14.08.2016 10:48
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
Też myślałem nad takim rozwiązaniem. Mam zresztą taki układ w łazience, którą prezentuję w galerii. Tutaj minusem jest ilość miejsca między natryskiem a ścianą. Zakładając pralkę ładowaną od przodu o standardowej szerokości 60 cm + grubość ścianki podpierającej blat umywalki + kafelki, zostaje 12 cm miejsca na zamontowanie syfonu. Dla montażysty to nie problem ale wszelkie prace własne naprawcze to już wyzwanie ;)

Jeśli zaś chodzi o natrysk 80x90 - nie ryzykowałbym. To jest malutkie pomieszczenie i w towarzystwie takiego "komina" o tych gabarytach, można by się nabawić klaustrofobii. Byłby przytłaczający. Miałem podobny problem w nieco mniejszej łazience (muszę uzupełnić swoje galerie, tylko wsadziłem je do "budowa, remont" zamiast "chwalenie się" :p ), gdzie była możliwość wsadzenia natrysku 90x90 ale już na etapie położenia brodzika wiedziałem, że to przesada. A 80x80 daje wystarczająco dużo miejsca na swobodną kąpiel :)
Łazienka
Łazienka mini + garderoba
Łazienka
Łazienka na poddaszu.
Łazienka
Podwodna łązienka cd3