Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Salon
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
15.11.2019 23:29

mieszkanie deweloperskie

Staram się powoli zaplanować swój salon z aneksem. Korzystam z planera LM, jednak ciężko mi z tym idzie. Mam głównie problem z układem funkcjonalnym. Od początku założyłem, że prawa ściana powinna być zabudowana w całości szafkami, ale teraz zainspirowany programem w TV pomyślałem, że może zamiast tego zrobić krótszy blat i wyspę, a pod oknem umieścić stół? Wtedy lewa część pomieszczenia będzie stanowiła strefę wypoczynku. Niestety mam problem z odniesieniem wymiarów i z jednej strony myślę, że 30mkw to całkiem sporo - w końcu więcej niż niektóre kawalerki, a z drugiej strony po wstawieniu np. większego narożnika brakuje miejsca na ciągi komunikacyjne. Czy ktoś ma pomysł na jakiś fajny układ?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Najlepsza odpowiedź
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 17.11.2019 20:58
W odpowiedzi na post: mieszkanie deweloperskie
Mój pomysł na Twój salon z aneksem jest taki : )

Wyodrębniona i częściowo zakryta, ale też i przechodnia strefa kuchenna. Jadalnia pod oknem z miejscem na rozłożenie stołu dla gości. Duża i komfortowa strefa wypoczynkowa.
Lub:

Aneks przeniesiony na stronę łazienki.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.11.2019 23:09
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Super, bardzo dziękuję za przedstawione propozycje, trochę mi to otworzyło oczy na inne opcje :)

Pierwsza opcja to coś co mi przyszło na początek do głowy, ale w Twoim wykonaniu z nałożonymi sensownymi wymiarami prezentuje się to dużo lepiej :)

Twoja propozycja z wydzieloną kuchnią jest super i godna rozważenia. Jedyne czego się tam obawiam, to stawianie ścianki i przez to trochę ograniczenie przestrzeni, bo do tej pory w głowie jakoś ustawiłem to sobie tak, że po stanięciu w wejściu będzie widok na dużą przestrzeń (z drugiej strony Twoja propozycja to plus, bo są fajnie wydzielone strefy). Przez chwilę chodziło mi po głowie coś podobnego i np. taka ścianka z desek typu https://pl.pinterest.com/pin/305892999691618942/
ale wtedy lodówka musiałaby raczej stanąć po prawej stronie, a na środku musiałoby zostać coś w stylu półwyspy. Tylko po prawej stronie brakuje z metr ściany dla lodówki :(
Mimo wszystko ta Twoja propozycja to chyba na razie mój faworyt, bo strefa wypoczynkowa nie jest plecami do wejścia, jest otwarta na cały salon, jednocześnie jest widok na jadalnię, kuchnia nie będzie na widoku, a właśnie zastanawiałem się jak to zrobić, żeby salon był jednak bardziej salonem niż kuchnią.

Czy myślisz, że jest ewentualnie sens myśleć nad kuchnią w kształcie litery U / L poprowadzoną z blatem pod oknem, natomiast jadalnię przenieść bardziej wgłąb pokoju, czy jednak bardziej praktyczne i zgodne ze sztuką jest zachowanie jadalni bliżej okna / światła?

Wykonujesz tutaj na forum super robotę, myślę że pomogłaś i zainspirowałaś mnóstwo ludzi :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.11.2019 10:13
W odpowiedzi na wpis użytkownika: SLLawek
Dziękuję :) Miewam chwile zwątpienia, gdy się zastanawiam czy w ogóle warto robić takie rzeczy. Niestety społeczeństwo mamy coraz bardziej roszczeniowe i coraz częściej się zdarza, że ludzie wrzucają plany z prośbą o pomoc, nie zadając sobie potem nawet trudu ażeby odpowiedzieć na efekty. Są to spędzone nad ich planami/ prośbami czasami naprawdę długie godziny cudzego czasu... Ale tak to już chyba jest, że nie szanuje się tego co nic nie kosztuje ;) Tak więc dziękuję za motywację, te kilka słów, dzięki którym wiem, że  warto to robić, pomagać  :)
Co się zaś tyczy Twojego mieszkania.... pomieszczenie jest duże, odległość pomiędzy ścianami jest prawie 6m. Taka odległość jest zbyt duża aby wygodnie oglądać TV ok 40-50 cali. Ścianka w wersji pierwszej zakrywa kuchnię i skraca dystans do TV, do wymiarów wygodnych dla korzystania z telewizora. Gdy przeniesiesz kuchnię pod okno problem ten powróci i aby kanapy nie stały tyłem do salonu, TV musiałby wisieć nad stołem, a ten stałby prosto w wejściu.  W innych przypadkach nie ma jak podzielić przestrzeni aby  było w miarę w każdej strefie po równo miejsca. Kombinowałam na różne sposoby i nic ciekawszego o przedstawionych wersji nie wychodzi. Przegrody z desek są świetne i sprawdziłyby się w wersji 2. W 1 wersji nie będą dobrze wyglądać oddzielając kuchnię od szafki TV.

Jeszcze coś takiego, ale czy jest lepiej ? .......

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.11.2019 23:12
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Chyba zostanę przy Twojej poprzedniej propozycji z tą wydzieloną kuchnią. Planuję się wybrać do architekta wnętrz w celu zrobienia jakiegoś końcowego projektu, najlepiej z podjęciem się jego poprowadzenia. Na początku dam mu się wykazać, ale później na pewno pokażę mu Twój projekt jako coś co bardzo trafia w mój gust i jest po prostu przemyślane :)
Jeszcze raz dziękuję
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 20.11.2019 12:59
W odpowiedzi na wpis użytkownika: SLLawek
Dobra decyzja, bo i tak zawsze warto zobaczyć zaprojektowane pomieszczenie w 3D. Zawsze na to namawiam i niczego nie realizuję bez wersji trójwymiarowej. Zawsze istnieje też szansa,że wymyśli coś ciekawszego : ) Wersja 3D czasem otwiera trochę nowych możliwości . Udanego urządzania :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 18.11.2019 12:54
W odpowiedzi na post: mieszkanie deweloperskie
Jeszcze zmodyfikowana wersja  jednego z Twoich planów, z dużym narożnikiem w kształcie U i zachowanymi ciągami komunikacyjnymi.

W tej wersji podłoga w aneksie powinna być taka sama jak na reszcie pomieszczenia. Nie za bardzo jest jak wydzielić granicę pomiędzy aneksem, a resztą pokoju płytkami na podłodze, gdyż przebiegałaby ona albo na środku okna, albo  haczyłaby  o stół. Teraz stół stoi pośrodku ściany pomiędzy oknami i jest ok.

Salon
zmiany w salonie
Salon
ŚWIĄTECZNIE:)
Salon
Salon