Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Całe mieszkanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
25.07.2016 16:35

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Witam! Potrzebuje porady w kwestii urządzenia ok 70 metrowego mieszkania ze skosami w stanie deweloperskim. Mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń- dwóch mniejszych i dwóch większych oraz łazienki. Jeden z mniejszych pokojów (nr 1 na obrazku) przewidziany został na kuchnię. Szczerze mówiąc marzy mi się otwarta kuchnia na salon i jadalnie jednak boję się, że przenosząc kuchnię do pokoju dużego (na obrazku nr 1) nie będę miała wentylacji gdyż znajduje się w pomieszczeniu przewidzianym przez dewelopera na kuchnie. Kombinuje na różne możliwe sposoby jak rozwiązać tą sytuację :) Potrzebuję rozplanować miejsca takie jak: kuchnia, jadalnia, salon, sypialnia, pokój dla dziecka, ewentualnie miejsce do przechowywania (garderoba) i mini gabinet (miejsce dla męża w którym mógłby swobodnie przyjąć klienta, gdzie miałoby się raptem znajdować stół, krzesła po dwóch stronach, komputer, drukarka; zależy mi na tym by wygospodarować taki miejsce najlepiej blisko drzwi wejściowych, gdyż ni chce by klienci męża kręcili się po całym mieszkaniu). Myślę i myślę gdzie tu ściany można wybić, gdzie wstawić :) A prawde mówiąc liczę na sugestie bo chyba już tracę wene...
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
15.12.2018 23:33
W odpowiedzi na post: Mieszkanie w stanie deweloperskim

Znam to uczucie, ja roku nie potrafię urządzić sobie sypialni... Kupiłam mieszkanie od dewelopera-strona główna, czarna dziura. Dzięki Bogu za pinterest, polecam stamtąd czerpać inspiracje 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
14.08.2016 23:15
Wowwww dziękuję! :)
Jeżeli chodzi o łazienkę to zastanawialiśmy się nad rezygnacją z wanny a zainstalowaniem prysznica ewentualnie zamontowaniem wanny z prysznicem ale nie wiemy na ile się sprawdza takie rozwiązanie.
Drzwi do kuchni rzeczywiście są zbędne.
Martwi mnie tylko zmniejszanie najmniejszego pokoju kosztem przedpokoju bo ten pokoj i tak jest nieduży (opcja z łóżkiem piętrowym nie wchodzi w grę).
Sypialnie wyobrazałam sobie dokładnie w tym miejscu tylko nie ma pomieszczenia biurowego które wg mnie mogłoby znajdować sie w miejscu wyznaczonym na garderobe (nawet tylko oddzielone jakas scianka). Garderoba mogłaby zabudowac sciane w sypialni?
Pomieszczenie z balkonem byłoby salonem z jadalnią.
Dziękuję jeszcze raz za zaangazowanie :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 13.08.2016 23:49

Zacznę od łazienki :) Zmieniłam odrobinę układ. Przesunęłam też drzwi (wstawiłam węższe) aby pion i ściana z lewej strony od wejścia, były w jednej odległości. 

Co za tym idzie, wejście do łazienki jest przesunięte w stronę kuchni. Czy drzwi do kuchni będą potrzebne? Wejście do kuchni, umieściłam w odległości ok. 90 cm od linii zabudowy mebli kuchennych.
Wnęka w przedpokoju ma 100 cm, tak aby w pokoju za ścianą, zmieściło się łóżko piętrowe, które zazwyczaj ma około metra głębokości. Pod oknem szafki - tu, na linii 140 cm wysokości do skosu.
I sypialnia. Łóżko ustawione zagłówkiem do okien. Linia 140 cm wysokości do skosu, znajduje się ok. 60 cm od okien, a wysokości 220 cm w odległości ok. 150 cm (to są szacunkowe dane). Myślę, że sama garderoba może być szersza, ale pomyślałam też, że może stanowić odrębną część mieszkania (stąd wejście do sypialni za garderobą) a w sypialni może być dodatkowa szafa.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
13.08.2016 13:47
Aczkolwiek problemem jest też wąski przedpokój, gdzie co chwila jest wejście do jakiegoś pomieszczenia
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.08.2016 21:20
W odpowiedzi na wpis użytkownika: gan_dzia
No niestety przedpokój taką, a nie inną funkcję pełni i nic z tym się bardzo nie da zrobić oprócz prób optycznego powiększenia.
Pozdrawiamy, Zespół Decoroom
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.08.2016 11:14
To już  jest najaktualniejszy projekt mieszkania :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 12.08.2016 20:55
W odpowiedzi na wpis użytkownika: gan_dzia
Witam :)
Dalej brakuje mi wysokości ściany kolankowej, ale z tym już sobie jakoś poradzę :D Szkoda, że usunęłaś poprzednie zdjęcia, bo na tym jest ścięty kawałek ściany (kuchnia i mały pokój) i nie mam jak oszacować tej nieszczęsnej wysokości i długości pomieszczeń :) Dorzuć z wcześniejszych zdjęć takie, na którym widać całą ścianę z oknami (chodzi mi o rzuty sąsiada).
Obawiam się, że nie będzie możliwości przeniesienia kuchni, jednak odpowiedź może udzielić tylko deweloper. Jeśli jest możliwość przeprojektowania wentylacji na tym etapie, to połączenie kuchni z salonem byłoby idealnym rozwiązaniem + sypialnia w obecnej kuchni i gabinet w pokoju 8m2. Lub odwrotnie. 
Zastanawiałam się nad połączeniem obecnej kuchni z pokojem 8m2, aby stworzyć salon z aneksem. I o ile to by jeszcze miało ręce i nogi, to zostają dwa pokoje na sypialnię, pokój dla dziecka i gabinet. Rozwiązaniem mogłoby być połączenie sypialni (rozkładane łóżko) i gabinetu w największym pokoju. 
I w ostateczności, jeżeli deweloper nie wyrazi zgody na przeniesienie kuchni do salonu, to zostaje: "sypialnia" w salonie na rozkładanej kanapie (lub łóżko przy ścianie 249 cm, zasłonięte regałem/ścianką/roletą/czymkolwiek, gabinet w pokoju 8m2 i garderoba wydzielona z części pokoju dla dziecka.
Pierwsze kroki poczyniłabym, kierując pytanie do dewelopera o możliwość przeniesienia kuchni i przeprojektowanie wentylacji.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
13.08.2016 13:36
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
Dziękuję bardzo za odpowiedź  :)
Rozmyślałam jak to można rozwiązać i powiem co mi wpadło do głowy :)
Kuchnia zostalaby na miejscu w którym znajduje sie na planie, duzy pokój z balkonem mógłby być salonem połączonym z jadalnią. Mały pokój 8m byłby pokojem dziecka a większy pokój 17,5 m mógłby byc sypialnia z zabudowana garderobą oddzieloną właśnie np jakas ścianka? Jak uważasz?

Całe mieszkanie
Kilka ujęć z naszego "M"
Całe mieszkanie
Moje mieszkanko w skrócie
Całe mieszkanie
Naszemieszkanko