Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
27.11.2018 20:44

nie wymiarowa kuchnia

Hej :) chciałam się Was podpytać czy macie może pomysł na ustawienie mebli/sprzętów w tej kuchni? Niestety dla mnie jest to nie lada zagadka, ponieważ w kuchni: - jest skos (zaznaczony na gruby czerwony) - okno prawie od ziemi do sufitu (tylko okno składa się z dwóch okien, więc dolną część mogłabym teoretycznie zabudować), ale.. - grzejnik jest z prawej strony zaznaczony na zielono Marzył mi się słupek w którym będzie zmywarka, piekarnik, mikrofalówka w zabudowie ale przy takiej kuchni to chyba mogę zapomnieć ? Jedynie co mogę wyburzyć to ścianę pleców lodówki, tylko to też mi chyba nic nie da.. Będę wdzięczna za wszelkie pomysły, sugestie :)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 29.11.2018 09:07
W odpowiedzi na post: nie wymiarowa kuchnia

Jeszcze jedna wersja. Tym razem słupki po prawej stronie, a zmywarka pomiędzy płytą i zlewem. Gdyby okazało się,że  w miejscu zlewu jest zbyt nisko, to wówczas zmywarka 45 i zlew w lewo o te 15 cm. Przy słupkach blat do na szybką kawę poranną lub po prostu do pracy. Jak się okazuje wcale ta Wasza kuchnia nie jest taka nieustawna ;) Oczywiście wszystkie wymiary trzeba sprawdzić na miejscu i dopasować do możliwości , gdyż na pewno pomiędzy wrzuconym  rzutem,  a rzeczywistością jest jakaś różnica kilku centymetrów ;)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 28.11.2018 23:43
W odpowiedzi na post: nie wymiarowa kuchnia
Może nie trzeba będzie rezygnować z marzenia o słupku z piekarnikiem , zmywarką i  mikrofalą ;)
Wprowadziłabym jeszcze jedną zmianę w kwestii ścian, wyprostowałbym ścianę od korytarza. Ta przestrzeń bardziej przyda się w salonie niż na korytarzu. Poza tym zlew jest tam gdzie była kuchenka ( skoro architekt umieścił tam płytę , to chyba można się tam wyprostować ? ) Zlew w razie czego można przesunąć w lewo jeszcze o 15 cm, będzie zaraz przy piekarniku. Kuchnię można zrobić bardziej otwartą rezygnując z tej szafeczki wnękowej lub też zrobić tę wnękę po stronie salonu i umieścić tam półki , barek itp...
W salonie prawe drzwi balkonowe/tarasowe maja swobodne otwarcie, wyszłam z założenia,że pewnie prawe są tymi głównymi, bo przeważnie tak jest ;)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
15 godzin temu
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA

Nikita bardzo Tobie dziękuję za pomoc! :) Twoja pomoc jest nieoceniona! :) Inspirując się Twoimi projektami, wprowadziłam małe zmiany i wyszło mi coś takiego jak w załączeniu. 

Od prawej: 
- zlew (z ociekaczem z prawej) 
- kawałek blatu 
-gdzieś pod zlewem, blatem zmywarka
- płyta indukcyjna 
- blat 
- okno a pod nim kwiatki 
- szafka
- słupek piekarnik i mikrofalówka
- lodówka

A tam gdzie tylko się da nad blatami - szafki. 
Niestety nie jestem dobra w wymiarach/rzutach i projektach dlatego nie umiem zrobić tak pięknego jak Ty zrobiłaś. 
Co myślisz o takim pomyśle? Wzięłam pod uwagę jak najmniej przeróbek rur i przyłączy. 

Co o tym uważasz? :) 

Jakbyś ktoś miał ochotę również swoją opinię - zapraszam :) 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 7 godzin temu
W odpowiedzi na wpis użytkownika: malwiinkaa

Hej !  
Jest ok : ) ale może wytłumaczę dlaczego w mojej wersji zlew jest pod skosem ; )
No więc umieściłam zlewozmywak pod skosem, gdyż tam ociekacz nie będzie zabierał cennego miejsca na blacie w miejscu gdzie pomieszczenie ma jeśli nie pełną, to wygodą wysokość i tam akurat ociekacz mógłby być dość długi.  Blatów roboczych nie masz wiele , a ten kawałek pomiędzy płytą a zlewem będzie najczęściej wykorzystywany.
Tak na marginesie... w jakiej odległości od ścianki kolankowej można się swobodnie wyprostować ?
Przesunięcie wody o ten kawałek nie będzie dużym kosztem, ale jeśli wolisz mieć te sprzęty odwrotnie, to raczej odradzam umieszczanie komory zlewu zaraz przy ścianie. Będzie się niewygodnie korzystało ze zlewu w takim układzie. Daj ociekacz w stronę ściany, ten kawałek odstępu komory zlewu od ściany da Ci możliwość w miarę swobodnej pracy nad zlewem, a i odkładanie na ociekacz rzeczy umytych ( to czego nie można myć w zmywarce ) też będzie wygodniejsze, bo nie będą te rzeczy przeszkadzać pomiędzy zlewem a płytą.
Zlewozmywaki jednokomorowe z małym ociekaczem do szafek 60 np takie :
https://primagran.pl/zlewozmywaki-granitowe/zlewozmywak-granitowy-mediolan.html
 Rzut z moją propozycją : )
Od lewej : szafka 60 zlewozmywak, 45 zmywarka, 15 cargo ( lub zmywarka 60 bez cargo) szuflady z płytą , narożnikowa z frontem łamanym 30x30 i płytka na 45 cm szafka 60 cm szeroka .
Po drugiej stronie przy słupkach szafka 60 z szufladami ( obok lodówki przydadzą się szuflady na sztućce, deski do krojenia itp rzeczy, bo tam pewnie każdy będzie sobie kanapki szykować ;) z blatem 80 cm aby usiąść sobie przy tym blaciku wygodnie. Przy czasochłonnych pracach ( krojenie sałatek itp rzeczy ) fajnie jest sobie jednak usiąść ; ) Długa szafka będzie ciężko optycznie wyglądać przy lodówce..a lekka półeczka ciekawie ;)

Kuchnia i jadalnia
kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Relizacja nataly design
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia