Podświetlenia do roślin

Działka
3867-140x140.jpg
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
20.02.2019 14:40
Mam kilka średniej wilkości drzew i krzewów, które chciałbym oświetlić. Pytanie tylko w jaki sposób zrobić to najlepiej? Jakie źródła światła zastosować oraz napięcie,aby było dostatecznie bezpiecznie?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
avatar
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
posty
{{data.numberOfPictures}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
21.02.2019 14:28
W odpowiedzi na post: Podświetlenia do roślin
Musisz się zorientować jaką klasą ochrony cechują się te wszystkie źródła światła. W sieci masz specyfikację, jakie powinno być minimalne IP które określa szczelność.
Zwykle jest tak, że źródło światła o IP65.
Zachęcam do sprawdzenia jeszcze tutaj pod linkiem:  https://(...).pl/
Można tam sprawdzić bardziej szczegółową specyfikację.
Inne dyskusje
Działka
11.07.2018 15:36
Jaką siatkę ogrodzeniową wybrać?
Cześć, planuję ogrodzić działkę. Zastanawiałam się nad siatką ogrodzeniową. Chodzi mi o konkretny model taki jak tutaj. Co sądzicie na ten temat? Czy ta siatka jest trwała i wytrzymała? Słyszałam od znajomych sprzeczne opinie na temat siatek ogrodzeniowych i chciałam się upewnić zanim dokonam zakupu. Podobno niektóre siatki ogrodzeniowe wystarczy konserwować raz na 4-5 lat - właśnie takiej poszukuję.

Pozdrawiam cieplutko,
Luizka
Działka
10.09.2019 11:58
Potrzebuję na to pozwolenia?
Mam dom z działką przy ruchliwej drodze - to całkiem atrakcyjny teren dla reklamodawców, już kilka razy dostawałem propozycję dzierżawy terenu pod jakiś billboard.
Skoro jest takie wzięcie, to postanowiłem samodzielnie zamontować jakąś konstrukcję - na https://omegasystem.pl/pylony-totemy-reklamowe/ to się nazywa pylon albo totem, tak fachowo - i samemu sprzedawać powierzchnię reklamową. Tak żeby dorobić... tylko nie wiem, czy nie potrzebuję przypadkiem jakiegoś pozwolenia na budowę? Podobno wszystko zależy od wielkości???
Działka
19.09.2018 13:15
ogrodzenie
witam czy gotowe bloczki betonowe pod ogrodzenie panelowe wymagaja zgody budowlanej lub innej z urzedu? dziekuje za pomoc