Pokój dla rodzeństwa

Urządzanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
15.05.2018 14:05

Witam wszystkich. Proszę o pomoc.

W najbliższym czasie chciałabym przenieść 3 letniego syna do jednego pokoju z córką 8 lat.

Mam jakiś wstępny zarys, ale proszę o opinie. Obecnie jest tam nasza sypialnia więc zostanie w pokoju istniejąca już komoda i szafa zabudowana.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
yellow-1759599_640.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.09.2018 17:37
W odpowiedzi na post: Pokój dla rodzeństwa
Mam niewielkie doświadczenie w tym obszarze. Dlatego też ciężko będzie mi coś doradzić.
biker-407123_640.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.09.2018 12:48
Ja się całkowicie zgadzam z moim poprzednikiem. Nic dodać i nic ująć...
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
17.07.2018 23:53

Rozumiem, że nie można przenieść szafy, ale jeżeli dzieci mają mieć wspólny pokój, to powinien on wyglądać jak królestwo dzieci, a nie sypialnia dorosłych. Meble muszą być dostosowane do wieku dzieci. Każde z nich powinno mieć swoją osobistą strefę. Lepiej biurka ustawić w różnych częściach pokoju, by maluchy sobie nie przeszkadzały. Komoda odpowiednia dla dorosłych, nie będzie najlepiej wyglądać w pokoju trzylatka. Zobacz komodę: https://idealdesign.pl/komody-dzieciece . To mebel odpowiedni dla dzieci kształtem, kolorem i co najważniejsze zapewnia bezpieczeństwo. 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.07.2018 11:52
Jeśli chodzi o ciekawe urządzanie przestrzeni dla dzieci, odwołuję Panią do artykułu https://www.dekoori.pl/blog/wnetrzarski/aranzacyjny-hit-naklejka-na-sciane-jak-ja-wykorzystac-we-wnetrzu gdzie w sumie jest parę uwag co do planowania pokoju dla dzieci.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
18.06.2018 11:55

Witam serdecznie, moim zdaniem przyda się tutaj biuro które wykonuje Adaptacje Domów - adaptacja budynku poznań , też miałem podobny problem, ale oni pokazali mi rozwiązania, na które ja sam nigdy bym nie wpadł, więc pomoc takiego biura moim zdaniem będzie niezbędna i przyniesie naprawdę dużo korzyści, a będzie Pan miał pewność że wszystko jest okej. 

Inne dyskusje
Urządzanie
26.09.2018 21:05
taras

Cześć - szukam osób, które w swoim domu zrobiły sobie tzw. ogród zimowy, czyli taras zabudowany w szkle http://btm-eurolinx.pl/. Ciekawią mnie wszelkie opinie i sugestie na ten temat, ponieważ sama zastanawiam się nad takim rozwiązaniem u siebie. Dzięki z góry za każdą wypowiedź.

Urządzanie
12.09.2018 15:26
adaptacja poddasza pod warsztat domowy
Witam Państwa. Zastanawiam się nad przystosowaniem naszego poddasza ok. 100m2, które od lat używamy jako strycho-spiżarnię, do celów domowego warsztatu. Problem w tym, że poddasze jest bardzo zapuszczone, nieogrzewane i ciemne (male okna) i wręcz straszy swoim wyglądem.  Niestety nie mam pojęcia, jaki to byłby rząd wielkości kosztów, zakładając że wszystko w nim wymaga zrobienia od postaw. Może taniej byłoby wynająć jakiś nieduży lokal na zewnątrz?  Na poddaszu chciałbym urządzić swoje prywatne biuro domowe-warsztat pracy (do naprawy niedużego sprzętu elektronicznego), pytanie czy dość zaciemnione poddasze jest dobrym miejscem na tego typu działalność? I jakie oświetlenie byście doradzili do tych celów? 
Urządzanie
20.09.2018 13:47
Mała kuchnia - jak najkorzystniej zagospodarować minimalnym kosztem?
Dzień dobry,
poszukuję pomysłu na urządzenie i doświetlenie małej kuchni o powierzchni 6,8 m2, która jest półotwarta na salon. Wrzucam wszystkie ujęcia 3 ścian tej kuchni oraz plan kuchni. Jak widać, kuchnia jest strasznie nieustawna, ale narazie nie chce jej zabudowywać po sam sufit ani zbytnio się teraz wykosztowywać, ponieważ mieszkanie idzie pod wynajem, dlatego zamontowałem póki co tylko podstawowe szafki kuchenne. Ma ktoś pomysł, co i w jakim miejscu najlepiej będzie jeszcze postawić? Myślałem, żeby:
- nie dawać kuchenki w miejscu jak na planie (czyli nie koło okna), ale w to miejsce dać lodówkę (w miejsce taboretu, który pojawia się na którymś zdjęciu), a kuchenkę elektryczną z piekarnikiem postawić obok zlewu (na zdjęciu zaułek z brązowymi kafelkami). 
Gdybym bowiem postawił kuchenkę i okap w miejsce pokazane na planie kuchennym, to przewód do okapu musiałbym wtedy puścić niemal przez całą kuchnię, dlatego wolałbym ją postawić bliżej otworów wentylacyjnych (nie widać go na fotografiach, ale znajduje się na górze ściany tej koło zlewu)...
- przy najwęższej ścianie (na zdjęciu z koszem) ustawić stół z krzesłami oraz jakąś półkę wiszącą na akcesoria kuchenne,
- kompletnie nie mam pomysłu na doświetlenie tej kuchni bez konieczności rycia korytarzy w ścianach, gdyż od południa robi się dość ciemna (okno ma od strony północnej)...
Ma ktoś może jakieś inne sugestie?