Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Salon
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
26.04.2019 09:24

Pokój dzienny

Dzień dobry, mam taki pokój - bardzo słoneczny południowo zachodni. Kiedyś był on pokojem dziennym ( są dwie witrynki z książkami, tv na ścianie) i miejscem na rodzinne posiłki, obecnie musi być też sypialnią ;0. W pokoju chciałabym aby był stół - obecnie mam 90/140 ale obawiam się że teraz będzie za duży i trzeba będzie go wymienić. Kanapę ma zastąpić narożnik ( G 144, szer 225). Proszę o pomoc w aranżacji salonu.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 27.04.2019 12:26
W odpowiedzi na post: Pokój dzienny
Witam. Wszystko wchodzi gładko, bo pokój jest spory i śmiało może pełnić funkcję jadalni, sypialni i wypoczynkowego : ) Narożnik 250-180 ładnie się mieści, więc nie ma sensu ograniczać się do wersji mikro ; )  Rozmiar 225x144 to taka zwykła kanapa z małą pufką jakby, namawiam na większy rozmiar : )

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.04.2019 09:27
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Dziękuję za propozycję.
A co myślicie o okrągłym stole w pokoju. Takim 90/90. Czy okrągłe stoły nie zajmuję mniej miejsca?
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.04.2019 09:19
W odpowiedzi na wpis użytkownika: kobra
Okrągły stół 90x90 na pewno zajmie mniej miejsca, ale zasadnicze pytanie to:  czy na pewno taki stół Ci wystarczy i będzie się na nim wygodnie spożywało posiłki ? Ja mam stolik kawowy okrągły 100x100. Zmieściłoby się na nim ze 4 talerze oraz ze 4 szklanki , ale raczej nic więcej. Nie wyobrażam sobie  stołu 90x90 dla 4 osób jedzących aby było można postawić coś więcej poza samymi talerzami a i tak będzie ciasno. Okrągły stół, taki aby był wygodny dla tych 4 osób to min 115x115, a taki w Twoim przypadku już zajmie więcej miejsca bo jest szerszy o 25 cm od tego prostokątnego, który masz. Rozmiar stołu, który posiadasz jest optymalny w układzie jaki zaproponowałam. Stoi na środku okna balkonowego, z każdej strony jest miejsce na wysunięcie krzesła, można obok niego przejść swobodnie  na balkon/taras oraz jest możliwość rozłożenia go nawet do 260 cm, co daje nam ok 10-12 miejsc przy stole.

Wersja ze stołem 115x115:

Ikea ma bardzo fajny i wygodny stół o takich wymiarach i do tego rozkładany na ok 6 osób. Siedziałam przy takim i jest naprawdę wygodny dla 4 osób. Jeśli jednak chciałabyś postawić na nim kilka dodatkowych talerzy pośrodku np z daniami dla zaproszonych gości, to już się robi ciasno i trzeba go rozłożyć.
https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00116779/

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.05.2019 09:33
Witam,
Przez dwa dni latałam po pokoju i przestawiałam meble ( te co mam , żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać w rzeczywistości).  W miejscu gdzie ma stanąć narożnik obecnie mam dwa regały z książkami i taką małą wysoką tak do połowy regału wąską komodę. Przed nimi stoi stół ( niestety sprawdziłam ponownie długości  150 ;( ) A nad stołem w sumie jego częścią na ścianie jest TV. - źle tam wygląda. Jak przestawiłam regały  postawiłam tam obecnie kanapę to nad kanapą bardzo jest teraz widoczny klimatyzator ..i to też nie wygląda dobrze. Ręce opadają.
Może jakaś rada.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 07.05.2019 16:46
W odpowiedzi na wpis użytkownika: kobra
O tak ważnym elemencie jak klimatyzator nic nie wspominałaś. Pod nim nawet nie powinno się spać. Z nim raczej nic nie zrobisz, więc skoro najlepszy układ nie wchodzi już w grę, to tylko tak :

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.05.2019 11:18
Bardzo dziękuję za wszystkie propozycję. Nawet nie przypuszczałam, że ta klimatyzacja  ( fakt włączana sporadyczne, podczas nieobecności bo w domu są małe dzieci) okaże się w praktyce problemem. 
.. nic jednak trzeba będzie wymienić stół na mniejszy  okrągły 90  ( postawie go przy drzwiach balkonowych i otwierana badzie tylko jedna połówka  drzwi ) i wybrać mniejszy narożnik...a raczej narożniczek : (
Salon
salon w bloku z wielkiej płyty
Salon
moje marzenie
Salon
Pokój dzienny