Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Całe mieszkanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
04.02.2010 12:22

POMÓŻCIE POMYSŁEM

Cześć, Mam nowe malutkie mieszkanko, z niezadużym pokojem z balkonikiem mającym służyć za mały salon, którego totalnie nie wiem jak urządzić. Może ktoś z Was ma jakąś koncepcje jak zrobić aranżacje takiego pokoju, gdzie i jak tu poustawiać meble żeby to jakoś wyglądało, bo totalnie nie mam koncepcji. Czy wstawiać tu narożnik, czy powinna być jakaś sofa z fotelami i gdzie i jak je ustalić? Jak to zrobić żeby ten pokoik stał się salonem a nie małą klitką w której całą powierzchnię zajmuje siedzisko. Będę wdzięczna za wszystkie możliwe sugestie, napewno pomoże to też innym osobom z podobnym ustawieniem pokoju i podobnymi akocepcyjnymi problemami. Zdjęcia efektu pracy od razu zamieszczę tutaj:)
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.02.2010 22:04
W odpowiedzi na post: POMÓŻCIE POMYSŁEM
Wracając do pytania o charakter to dobrze jest na ściany oprócz jednej farby na większości scian wprowadzić jakis kontrast w postaci malunku z szablony, jednej sciany w innym kolorze (farba lub tapeta) moja propozycja to ta sciana z drzwiami i na niej nad kanapą jakieś dwa kinkiety lub plafony zaleznie od gustu, moze być też jeden długi. Nad stołem fajnie wyglądają nisko zwisające lampy wieksza pojedyncza lub jaka potrójna. Opcja świetlna to też coś w regale jeśli zamykany za szkłem to tam podświetlane półki, albo montowane światła do górnej krawędzi regału. No i jeszcze jakaś stojąca lampa w prawym górnym rogu. W zależności od finansowych możliwości zrealizujesz tyle punktów, ale im więcej tym lepiej nie szystkie muszą sie naraz palic ale jest mozliwość kombinowania i torzenia nastroju.
Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 06.02.2010 20:03
Witaj

Widzę że powierzchniowo masz podobny salonik do mojego. Z tym że ja zmieściłam jeszcze nieduży stół z 4 krzesłami. Ja rozplanowałam to tak. Prawy dolny róg narożnik a właśnicie nie narożnik a kanapa z takim wysunietym siedziskiem. Narożniki z reguły są bardzo duże i pokój będzie się skłądał głównie z kanapy. Ja telewizor mam w prawym górnym rogu ale u Ciebie może lepiej lewy bo wiecej miejsca i obok niego spokojnie można postawić regalik. Z fotelem byłabym ostrożna bo raczej trudno dostać mały, poza tym małe nie wyglądają jakoś okazale. Ja polecam stół mimo że nie organizuje wielu obiadów to krzesła można wykorzystać w razie gości. Nie musi być duży 75 x120 jest zgrabny i bardzi praktyczny. U ciebie dobrze by wyglądał w na prawej ścianie. Jeśli chodzi o krzesła to jest sporo fajnych obijanych niby skórą siedzisko i oparcie - pomagają zrobić z dużego pokoju salon.
Taka więc jest moja myśl:)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.02.2010 09:57
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
Dzięki za wszystkie pomysły i podpowiedzi! Jak macie jeszcze jakieś to chętnie je także wezmę pod uwagę.

Narazie stanęło na tym:
Prawy dolny róg narożnik z malutkim stolikiem na kawę, dalej na prawej ścianie blisko balkonu mały rozsuwany stół z 4 krzesłami, na lewej ścianie niskie meble pod TV + regał na dokumenty (coś z zestawów w sklepach raczej w ciemniejszym kolorze). Ściany kolor magnolia z wstawkami cafe late?
A co myślicie o jakiś elementach które nadałyby charakter pomieszczeniu, np gdzieś podświetlane półki, tylko już nie wiem gdzie je wepchnąć;)

A teraz gratka do zrobienia:
Mam pytanie jeszcze o drugi pokój. Na niego mam już wstępną koncepcję, ale może podpowiecie coś lepszego i się zweryfikuje.
Rzut poniżej

Pomysł jest następujący:
Do pokoju przylega pomieszczenie gospodarcze, które zostanie do niego wcielone przez wyburzenie ścianki, a drzwi od korytarza do tego pomieszczenia zlikwidowane.
W uzyskanej wnęce planowana jest garderoba z przesuwanymi dwuskrzydłowymi drzwiami, coś jak to http://wstaw.org/w/va/
Jak się uda to jakoś ciekawie podświetlone, tylko jeszcze nie wiem jak to zrobić.
W środku garderoby oczywiście masa półek, wieszaków etc, żeby pokój pozostał pusty i nie musiał nic przechowywać.
W pokoju natomiast muszą być łóżko, biurko do pracy, coś na papiery, dokumenty i książki.
Myślałam żeby na wprost weścia wzdłóż długiej ściany stał niski regał, dalej biurko, na przeciwległej długiej ścianie łóżko. Gdzieś jeszcze nie wiem gdzie podświetlane półki, bo bardzo mi się podobają.
Co myślicie o takiej koncepcji? A może wogóle powinnam zrobić coś innego? Jaki macie pomysł?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2010 16:39
co ma sie tam zmieścic
stól z krzesłami, szafa, komody, wypoczynek
duzo schowków czy raczej otwarta przestrzen
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 04.02.2010 14:40
Cześć;) Ja to widzę tak: na dole z prawej strony możesz postawić kanapę narożną i mały stolik. Obok będzie pasował fotel. Na przeciwko z lewej strony, będą pasowały meble z telewizorem. Ponieważ piszesz, że mieszkanko jest małe, radziłabym zaopatrzec się w dużą szafę;-) Powodzenia!
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
04.02.2010 12:56
Rozumiem,ze mamy się skupić tylko na salonie? Trochę za mało szczegółów podałeś. Narożniki są fajne jeśli często masz wielu gości. Ale z drugiej strony zajmują sporo miejsca. Czy chcesz tu wstawić jakieś meble czy wystarczy mały stolik na TV, lub tv powiesisz na ścianie? Chcesz tu mieć dodatkowe meble np.jakąś komodę i stół , czy tylko mały stolik?
Napisz co ma się znaleźć w tym pokoju i wtedy można kombinować.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
06.02.2010 12:10
W odpowiedzi na wpis użytkownika: sonkal
Super, dziękuję za chęć pomocy i już mówię o szczegółach.
Mieszkanko jest 2 pokojowe, więc mniejszy pokój spełni fukcję sypialniano- garderobianą. Drugi pokój w zamyśle miałby się stać salonem, a raczej patrząc na możliwości salonikiem;)
W pokoju napewno musi być coś na TV może coś z tych niskich podłóżnych bo one całkiem nieźle się prezentują i jest ich duży wybór.
Napewno jakaś szafka na dokumenty i biblioteczka/regał, sofa +fotele albo narożnik + fotel jak się zmieści?, stolik, tylko potrzebny jest taki który nie pełniłby fukcji, że zmieści się tam tylko filiżanka, ale np też żeby dało się na nim coś zjeść.
Z góry dziękuję za wszystkie sugestie.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 07.02.2010 17:32
W odpowiedzi na wpis użytkownika: sonkal
po wyburzeniu ścianki z gospodarczym zamiast ściany proponuję regał z płyty meblowej, i teraz część ciekawa od strony salonu jedną półkę zakrywamy karton gipsem, z drugiej strony zabudowujemy półkę wyżej i tak na przemian powstanie wnęka od strony salonu napółki podświetlane co optycznie powiększy pokój a z drugiej strony półki na ubrania i buty, nie podałaś również czy między kuchnią są ścianki działowe, jeżeli tak to wejście do kuchni zrobiłabym po skosie tak, żeby gospodyni mogła jednocześnie zerkać na telewizor w trakcie pracy, nie polecałabym żadnego narożnika, tylko zwykła wersalkę ale taką aby siedzisko było mniejsze od oparcia innymi słowy na odwrót niż to jest w sprzedaży taką przeróbkę może zrobić złota rączka jest i luźniej i wygodniej się siedzi a Pan domu nie brudzi głową ściany
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
16.02.2010 12:19
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Anonim
Bardzo ciekawe pomysły, tak samo ten z regałem i zabudowywaniem pułek, tylko tego nie potrafę sobie zwizualizować:) mogłabyś podać link do zdjęcia z tai rozwiązaniem?
A macie pomysł jak rozstawić meble w małym pokoju? Potrzebne tam są łóżko, biurko i regał na książki i dokumenty...
Całe mieszkanie
Kilka ujęć z naszego "M"
Całe mieszkanie
Moje mieszkanko w skrócie
Całe mieszkanie
Naszemieszkanko