Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
15.01.2019 15:18

Problem z kuchnią

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Skłaniam się z prośba jak zaaranżować moją kuchnię. Nie mam wogóle pomysłu na nią. Problem jaki tu występuje to bardzo nisko usadowione okna ok. 77cm. Wstępnie chciałem zamontować tam zlew ale teraz nie mogę. Byłbym wdzięczny za pomoc.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 17.01.2019 11:26
W odpowiedzi na post: Problem z kuchnią
Możliwe układy po przeniesieniu łazienki w miejsce kuchni. W każdej wersji pralka w łazience pod blatem. Z tego co wiem Candy produkuje takie pralki pod zabudowę blatową o wys 70cm.

W ostatniej wersji można oddzielić wejście od blatu niską ścianką np z cegły lub ażurowym panelem, aby nie wchodzić prosto na gotujący się obiad ; ) Zresztą ażurowy panel można także wykorzystać w wersji górnej , aby zakryć .... choć nie do końca blat ze zlewem przed wzrokiem siedzących przy stole : )

ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 16.01.2019 19:08
W odpowiedzi na post: Problem z kuchnią
Witam
Jedna z możliwości :

Między zlewem a lodówką zmywarka 60 , jeśli potrzebna mniejsza, to 45 i 15 cargo. Po drugiej stronie  na półwyspie : szuflady 60, płyta z piekarnikiem 60 i znów szuflady 60. Okap wyspowy. Obok kuchni jest schowek, w którym można przechowywać większe gabarytowo garnki i patelnie, zaprawy , odkurzacz itp rzeczy więc szafek powinno wystarczyć. W nim także pralka, gdyż w łazience miejsca raczej na nią brak... Za półwyspem szafka, zabudowa  oddzielająca płytę od części jadalnianej , a w niej miejsce na zastawę lub po prostu regał.
Jeśli byłaby możliwość zamiany miejscami łazienki z kuchnią  otworzyłyby się nowe możliwości.
A.... trzeba zwrócić uwagę aby parapety nie wystawały na głębokość poza wnękę okienną więcej 1-2 cm,  ponieważ mogłyby wówczas kolidować ze swobodnym otwieraniem się szafek kuchennych ; )

Wersja ze stołem przy ścianie. Stół musi być wówczas dłuższy, gdyż potrzebne jest więcej miejsca dla osoby siedzącej przy ścianie.

Przykład takiego półwyspu :
https://www.homebook.pl/inspiracje/kuchnia/705806_roz-z-limonka-kuchnia-styl-minimalistyczny

Kuchnia i jadalnia
kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Relizacja nataly design
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia