Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
16.02.2019 10:19

Projekt kuchni bardzo problematyczny

Proszę o pomoc w zaprojektowaniu niby dużej kuchni bo 15 m to nie maleństwo ale jej układ mnie przerasta. Okna trójkatne są na wysokości 87 cm z parapetem a ja jestem wysoka i blaty mam na wysokości 92cm. Muszę tez zmieścić stół o śr. 100cm bo kuchnia to jedyne miejsce gdzie mogę go wkomponować. Obecnie mam dwa ciągi po dwóch stronach i stół pod oknem ale nie mogę go rozłożyć i 4 osoby to max przy stole. Lubię czas w kuchni i sporo go w niej spędzam, wszystkie szafki zapelnione i muszę mieć dużo blatu roboczego. Bardzo proszę o pomoc i sugestie bo moja inwencja się skończyła i chyba pozostanę na tym co mam obecnie 😭 a bardzo chcę ją zmienić
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.05.2019 18:18
W odpowiedzi na post: Projekt kuchni bardzo problematyczny
Skontaktuj się z firmą Wiór Płyt z Wyszkowa.  Przyjadą, wymierzą, doradzą i zrobią tak żeby było efektownie i efektywnie.
ludzik-z-ołówkiem-150x150.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 19.02.2019 21:46
W odpowiedzi na post: Projekt kuchni bardzo problematyczny
Kuchnia faktycznie jest trudna. Jest wąska, stół jest duży.... jeśli zależy Ci na płycie gazowej to nie za bardzo są możliwości do przeniesienia jej na jakąś wyspę/półwysep. Stół raczej nie może stać na szerokości kuchni razem z ciągiem szafek, bo korzystanie z szafek będzie dość utrudnione. Jedyny funkcjonalny układ jaki przychodzi mi do głowy, to coś takiego :

Ładnie wyglądałby też ławka w kąciku jadalnianym. Przy takim układzie i stole możesz zmieścić nawet do 8 osób. Ładnie wykonana ławka ze stołem może być prawdziwą ozdobą i bardzo przytulnym kącikiem do spędzania czasu nawet ze znajomymi/ gośćmi. Na ławkę nie potrzeba tyle miejsca co na krzesła, stół może stać bliżej ściany. Sama mam ławkę w kuchni i nie zamieniłabym jej na nic innego ; )

Blat przy oknie może być zakończony ukośnie, nie na półokrągło ; )
Wymiary szafek po stronie lodówki trzeba dopasować do długości ciągu z płytą i zlewem aby obydwa ciągi robocze kończyły się równo. Blat przy płycie jest trochę dłuższy niż wymiar szafki gdyż ta część powinna być zakończona blatem w pionie.
Możesz jeszcze rozważyć niższe szafki stojące. Wymiar 87 wysokości blatu to wcale nie jest zły wymiar, przy takiej wysokości również dobrze się pracuje : )

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
19.02.2019 22:55
W odpowiedzi na wpis użytkownika: NIKITA
Jestem wdzięczna za poświęcony czas i propozycje. Gaz eliminuję z kuchni, z wrażenia zapomniałam o  tym istotnym fakcie napisać. Obecnie szafki mam przez całą długość obu ścian - jak w wagonie ( tak mi się kojarzy ;) ) a stół stoi pod oknem. 
Propozycja super, jedyne co ,mnie niepokoi to czy 180 blatu mi wystarczy ? Będzie na nim stać ekspres, czajnik, toster, i robot kuchennym, ew. wyciskarkę schowam, jak uda mi się ją gdzieś wcisnąć. Ze  wszystkich  tych  sprzętów korzystam codziennie. 
Zastanawiałam sie jak zagospodarować ten narożnik z oknem bo bardzo szkoda mi zostawić to miejsce niezagospodarowane. Zastanawiałam się nad jakąś ruchomą konstrukcją tego rogu pod oknem , żebym mogła wykorzystać tą przestrzeń jako blat roboczy i miejsce do przechowywania ( w kuchni nigy nie jest za dużo szafek ;) i zebym mogła czasem umyć te okna, ale nie mam pojecia jak technicznie coś takiego wykombinować.
Jestem wysoka, mam 178cm wzrostu stąd moje preferencje w zakresie wysokości szafek i nie wiem jak ewentualnie połączyć obie strony tym niższym blatem pod oknem. Nie mogę go zabudować wyżej bo skończę z brakiem światła, które nie przebije się przez brudne okna :)
Czy ew. przy wejściu jakaś płytka witrynka na skorupy ( mam ich całe mnóstwo) dobrze by wyglądała czy zaburzy układ?
Ławka jest super pomysłem, lecz mam nowy, solidny drewniany okrągły stół z opcją powiększenia.
Marzy mi się biała kuchnia z drewnianym blatem, więc taka ławka ładnie by się komponowała :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 20.02.2019 10:41
W odpowiedzi na wpis użytkownika: kamilatom
Faktycznie, masz tego sporo.... Tak więc zabudowa pod oknem jak najbardziej. Wyjdzie niezbyt głęboka , bo na ok 40 cm . Zmieścisz tam jednak mnóstwo rzeczy. Można blatem wjechać pod okno, aby nie było już parapetów, a z myciem raczej przy tej głębokości nie powinno być problemu. Półokrągłe zakończenie można zrobić ukośnie, ale będzie ono potrzebne aby blaty pod oknami miały równą głębokość. Przejście wysokości blatów na niższy poziom będzie tylko w ciągu z lodówką. Drugą stronę załatwi uskok ściany.
Zamiast witryny może bardziej przydałaby sie regał wiszący na przyprawy ? Jednakże witrynka też mogłaby by być....
Skoro gaz do likwidacji, to jest jeszcze taka możliwość:

Będzie trochę ciaśniej przy stole, ale blatów więcej. Przy piekarniku szafka 30, na cargo nie ma miejsca do wysunięcia. Ciąg szafek po prawej można zakończyć ażurową ścianką aby oddzielić jadalnię od kuchni i zakryć trochę te wszystkie sprzęty stojące na blacie. Można też ostatnią szafkę zrobić wysoką, stojąca na blacie witrynę np.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.02.2019 13:23
Wielkie dzięki za Twoje podejście do sprawy i zaangażowanie. Nareszcie człowiek, fachowiec z którym można wymienić poglądy ...
Ten ostatni projekt jest fantastyczny, jednak dwie sprawy mnie nurtują: czy jeśli płyta będzie na wprost wejścia zapachy nie będą się przenosiły na całe mieszkanie, czy nie  lepiej żeby np. była pod oknem? Stół  pod oknem to jednak pielgrzymki gości przez całą kuchnię i zaglądanie w każdy zakamarek, wariant ze stołem na początku kuchni jest chyba bardziej estetyczny ( jeśli można tak to ująć) i mi jakby bliższy. Czy ew. można wcisnąć płytę w tej części ściany do okna nawet wykorzystując  tą załamaną ścianę pod kątem prostym. Nie wiem czemu ale ten stół w pierwszej części jest dla mnie jakby namiastką jadalni, a pod oknem stołem w kuchni ;)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 20.02.2019 13:52
Jest dokładnie tak jak piszesz : ) Stół na wstępie jest właśnie taką jadalnią i jeśli ma być to główne miejsce gdzie będziesz gościć znajomych/rodzinę, to zdecydowanie ta wersja. Płyta w tej wersji jest na brzegu ponieważ po pierwsze lepiej aby była to płyta niż zlew z brudnymi naczyniami, a po drugie  w takim układzie zakończenie szafek wiszących dużym okapem jest bardziej estetyczne niż szafkami i okap 90 lepiej zbierze opary niż węższa 60. Można przenieść płytę na drugą stronę, ale to będzie się wiązało z zabudowywaniem sufitu aby poprowadzić w nim rurę odprowadzającą opary do kanału wentylacyjnego. Chociaż w zasadzie na rysunku nie widać nigdzie takiego kanału....
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.02.2019 14:28
Kanał jest w miejscu gdzie jest gaz więc postawienie płyty na wejściu i tak będzie wymagało zabudowy sufitu. Obecnie mam szklaną Amikę 90 i chciała ją zostawić bo jest solidna i estetyczna i robi swoją robotę. Zlew mam raczej czysty, bo zmywarkę 60cm mam od zawsze i nawet mam pomysł racjonalizatorski, bo ja bym zaczęła je produkować wyższe, taka opcja dla gotujących dużo a NIE ZNOSZĄCYCH ZMYWAĆ brrrr, by duże  gary dało się włożyć ( u góry filiżanki, kubki, talerzyki, niżej miseczki, talerze, mniejsze garnki, na dole duże miski i gary :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 20.02.2019 17:29
Jeśli masz okap kominowy  90, to umiejscowienie go tak jak jest na rysunku  umieszczony jest zdecydowanie najlepszym miejscem dla niego  : ) Na tej ścianie trzeba będzie zabudować tylko pas o szerokości wiszących szafek, czyli prawdopodobnie jakieś 30-32 cm . Gdyby płyta była po drugiej stronie, trzeba będzie zabudować sufit na całej powierzchni części kuchennej, co w sumie nie wyglądałoby źle, ale okap zaburzyłby zwartą zabudowę szafek po tej stronie. Zabrałoby Ci to też miejsce na sprzęty, których używasz codziennie. Ja bym pozostała przy płycie obok zlewu ; )
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
20.02.2019 21:08
Ok, przekonałaś mnie  do tego wariantu, jednak pozostanie moje niespełnione marzenie :( piekarnik w słupku, bym przy pieczeniu nie musiała  wyginać się jak paragraf.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 21.02.2019 10:53
Miejsce na piekarnik w słupku jest, obok lodówki...będzie Cię on kosztował 60 cm blatu roboczego. Nie wstawiałam go właśnie ze względu na to iż pisałaś, że potrzebujesz go  jak najwięcej ; ) Sama więc musisz zdecydować co jest dla Ciebie ważniejsze : ) Choć w sumie jeśli zagospodarujesz miejsce pod oknami, te dodatkowe blaty, choć niższe i płytsze... mogą w jakiś sposób zrekompensować te 60 cm blatu pod piekarnik. I nie przesadzajmy też z tym wyginaniem się... jak coś upadnie na ziemię, to bez zastanawiania się po to się po to schylamy,  ileż razy dziennie ? Te piekarniki na wysokości oczu to raczej zachcianka i względy estetyczne niż potrzeba za wszelką cenę, bo ile razy dziennie musisz się tam znów schylać ? zaledwie kilka i to nawet nie codziennie. Pewnie, że ładnie to wygląda... temu się nie da zaprzeczyć : )  Sama gotuję codziennie obiady dla 7-10 osób, piekę też ciasta.. mięsa w piekarniku i wiem ile się z tego korzysta. Od zawsze miałam piekarnik pod płytą, choć po planowanym remoncie będzie w słupku, ale tylko dlatego, że jest na to tyle miejsca i dlatego, że projekt przewiduje na tej wysokości także inne szafki. Blatów będą miała aż nadto na moje potrzeby. Jednakże gdybym miała wybierać pomiędzy potrzebą blatów, a piekarnika w słupku... zdecydowanie wybrałabym blaty. Każdy jednak wie czego potrzebuje najbardziej sam ; )
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia