Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Kuchnia i jadalnia
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
20.03.2016 12:47

Projektowanie i urządzanie kuchni

Mieszkanie w bloku. 60m2. Obecnie stan surowy, bez łazienki i ścian działowych (wszystko wyburzone), także można na nowo wszystko urządzić. Ale... układ mieszkania jest beznadziejny. Myślę nad kuchnią, w którym miejscu, gdzie podciągnąć wodę i odpływ. Pomożecie?
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 23.03.2016 22:12
W odpowiedzi na post: Projektowanie i urządzanie kuchni
Witam.
Gdzie znajduje się pion kanalizacyjny i na jakiej wysokości, w kuchni, znajduje się parapet?
A przy okazji dopytam, projekt w obecnym układzie ścian, jest już zatwierdzony? Głównie chodzi mi o część z kuchnią i łazienką :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
24.03.2016 18:48
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla

Piony zaznaczyłam na rysunku. Ten duży prostokąt to piony kanalizacyjne, czerwona linia to rury od ciepłej, zimnej wody i kaloryferów (w poziomie), a w mniejszym prostokącie idą rury w pionie. Ale możemy je przenieść po zakończeniu sezonu grzewczego, wtedy można by np. zrobić łazienkę długą a wąską, a kuchnia byłaby otwarta na przedpokój gdzie jest wyjście na klatkę.

Parapet w kuchni był, obecnie nie ma. Spokojnie mogą pod oknem stanąć szafki. Wodę i odpływ też można podprowadzić wszędzie, podłoga jest skuta i można puścić w niej i na ścianach nowe rury.

Albo zrobić łazienkę i kuchnię ja było, w kuchni musiałaby się zmieścić lodówka, zmywarka, płyta ceramiczna (nie ma gazu), kuchenka, mikrofalówka i jakiś stół do jedzenia - jest nas czwórka.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 24.03.2016 23:16
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Annaxxx
Jeszcze jedno :) 
Nie bardzo potrafię odszyfrować z rysunku, jak wygląda przejście z holu, do części z pokojami - konkretnie chodzi mi o miejsce zaznaczone na zielono. Czy tam jest wnęka z przeszkleniem? 

Aha, pytanie odnośnie pionu kanalizacyjnego : on znajduje się w ścianie czy wystaje z niej? Jaka jest odległość pionu od ściany z oknem (zaznaczone na rysunku) ?
I jeszcze interesują mnie zaznaczone wymiary, również na ścianie z oknem :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.03.2016 19:55
Przepraszam, że dopiero dzisiaj odpisuję - święta, święta i po świętach :)

To zaznaczone na zielono, to jest cała ściana, coś mężowi wcięło w planie. Jako, że to mieszkanie miało kiedyś tylko dwa pokoje i to przechodnie, my chcemy zrobić korytarz i wejście z niego do 3 pokoi. Także tam gdzie jest zaznaczone wejście, będzie wejście do przedpokoju - bez drzwi, sama wnęka. Inne wyjścia raczej nie ma, bo to ściana nośna.
Widzę, że na tym planie drzwi się poprzesuwały do tego korytarza, ale one są zaraz przy ścianie.

Co do pionów. Obecnie wszystko jest wyburzone, ale na planach są normalnie pokoje. Nawet ściany boczne (te od bloku) są od środka skute do płyty betonowej. Jednak przyjmujemy, że będzie grubość ścian jak była, położy się elektrykę, nowe rurki i znów zrobi i postawi ściany.

Pion od okna to 205cm.

Odległości na ścianie z oknem to od lewej: 90 cm - okno 160 cm - ściana 93 cm.

Pozdrawiam

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
29.03.2016 20:08
A jednak nie, dokopałam się do wcześniejszego planu i to wejście w ścianie nośnej jest odsunięte o 48 cm od ściany.
Wejście ma 94 cm, dalej ściana do drzwi wejściowych z klatki 202 cm.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 30.03.2016 22:16

Witam.

Przygotowałam kilka propozycji. Wszystkie projekty są orientacyjne, przedstawiające ogólny zarys, bez szczegółowego dopracowania. Musiałabym poznać opinie instalatora od kanalizacji aby podziałać konkretniej. Czerwona kreska to początek pionu (205 cm od okna). 

Odnośnie kanalizacji - nie wiem czy jest możliwość poprowadzenia grubej rury odpływowej w podłodze, więc w projektach 3 i 4 brodzik umieszczony jest na podwyższeniu, ok. 15 cm, aby dołem poprowadzić odpływ z miski wc. Jednak myślę, że dobrze by było zasięgnąć opinii kogoś, kto ma możliwość przeprowadzić oględziny na miejscu i określić czy zbytnio nie poniosła mnie fantazja :P

1.

2. Na beżowo zaznaczone inne położenie stołu.

3. Kolorem zaznaczona ewentualna ścianka, aby trochę ukryć kuchnię, czy wykorzystać na szpargały pomocne przy gotowaniu :)

4.

Mam nadzieję, że przy wymiarach nie zrobiłam błędów :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
31.03.2016 10:58
O super,
ale mam wrażenie, że tam stół jednak nie wejdzie. Chociaż fajnie by było.

Ja mam taki problem, że w ogóle nie mam wyobraźni przestrzennej i nie potrafię sobie tego mieszkania wyobrazić. Wiem, że chciałabym, aby było nowocześnie, w jasnych kolorach. A z całą resztą mam problem. Może też dlatego, że jak kupiliśmy to mieszkanie, to było w strasznym stanie (nie remontowane od dawna). Zrobiliśmy jak na razie wielką demolkę i na nowo trzeba urządzić.
Kuchnia i jadalnia
Kuchnia
Kuchnia i jadalnia
Jadalnia
Kuchnia i jadalnia
kuchnia