Projekty 2-óch łazienek, macie pomysły ?

Projekty budowlane
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
05.08.2016 22:16
Witam,

Potrzebuje pomocy w zaprojektowaniu 2 - óch łazienek. Przeglądałem forum i  syla udzielasz bardzo cennych porad, z chęcią zapoznał bym się z twoją propozycją :-)  Mój dom jest obecnie w stanie surowym bez wylanego tzw. chudziaka i bez ścian działowych. Niedługo przychodzi do mnie hydraulik w celu wykonania podejść kanalizacyjnych więc projekty nie są ograniczone pod tym względem.
Wymiary które podałem są od wewnątrz ścian.

W związku z brakiem funduszy aby wykończyć obie łazienki na początek na gotowo będzie zrobiona mniejsza łazienka. Chciałbym w niej mieć kabinę prysznicową 90x90, WC podwieszane, umywalkę z szafką oraz grzejnik drabinkowy. W związku z brakiem ścian działowych drzwi można przesunąć. 

W przyszłości w drugiej łazience chciałbym mieć wannę, umywalkę podwójną , pralkę, dodatkową szafkę, grzejnik drabinkowy. Zastanawiam się jeszcze poważnie nad bidetem.Umywalek chyba nie da  się zamontować przy ścianie z oknami gdyż lustro by na to nie pozwalało ? ( okna zaczynają się na wysokości  170 cm od gotowej podłogi ) Tu również położenie drzwi można zmienić.Jedna ze ścian działowych  graniczy z szafą przesuwną w pokoju obok, więc jest możliwość zrobienia wnęki na pralkę.

Ogólnie jestem otwarty na propozycję. Z góry dziękuje wszystkim którzy zainteresują się mi pomóc.

Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 12.08.2016 00:13
W odpowiedzi na post: Projekty 2-óch łazienek, macie pomysły ?
Jakby to powiedzieć/napisać...hmmm... no, nie widzi mi się ten projekt :D Po prostu widzę, że łazienkę można dużo lepiej wykorzystać. Chodzi mi przede wszystkim o jej funkcjonalność. Ja rozumiem, że pralka schowana we wnęce jest świetnym rozwiązaniem, a dodatkowo nad nią można pochować mnóstwo łazienkowych szpargałów. Tylko takie rozmieszczenie sanitariatów, wydaje mi się być nieustawne. Wizualnie oczywiście.
Mam taką propozycję: porozmieszczaj w łazience jakieś kartony, wiaderka, czy jakiekolwiek przedmioty, odpowiadające gabarytom poszczególnym sanitariatom i zobacz jaki ich układ będzie zadowalający. Pamiętając o minimalnych odległościach, jak:
- bidet min. 30 cm od ściany/sanitariatów
- miska wc min. 20 cm
- między miską wc a bidetem 30 cm
- przy umywalce o szerokości 50 cm, odległość od ściany ok. 20 cm
- przestrzeń przed umywalką i wanną ok. 70 cm, a wc i bidetem ok. 60 cm
Ja jestem zdecydowanie za swoją pierwszą propozycją. Ewentualnie w wariancie bez bidetu.

Opcje bez jednego okna i np. drugim większym (tej samej szerokości a niżej osadzonym)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 12.08.2016 00:21
W odpowiedzi na wpis użytkownika: syla
Musiałam wiadomość podzielić na dwie części :/

A tu jeszcze dwie propozycje z pralką we wnęce. 

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
12.08.2016 22:21
Spodobała mi się twoja ostatnia propozycja, zrobię sobie aby jeszcze wizualizację tego projektu.Pozdrawiam i dziękuje. Jeszcze aby kuchnia i masz mnie z głowy :-)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 12.08.2016 22:29
W odpowiedzi na wpis użytkownika: slowik
Właśnie się jej przyglądam :P
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 10.08.2016 23:09

Co do wnęki na pralkę, myślę, że szerokość pralki 60 cm + "zapas", powiedzmy 6 cm, aby pralka nie przylegała do ściany. Do tego listwy montowane do ściany, a do nich drzwiczki. Oczywiście "zapas" powinien uwzględniać grubość listewek (aby weszła pralka).

Tutaj przykład:

Tak sobie myślę.....a może pralkę umieścić w kotłowni? I nie trzeba biegać przez cały dom, aby wywiesić pranie na dworze :P

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.08.2016 21:13
Dziękuje za pomysły...w kotłowni nie bardzo, będzie ogrzewanie na eko-groszek więc będzie za brudne pomieszczenie na pralnie. Czy projekt który zaproponowałem będzie ok ? Na początku tygodnia przychodzi hydraulik robić podejścia kanalizacyjne i muszę coś postanowić. Pozdrawiam
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 09.08.2016 00:00
Witam serdecznie :)
W mniejszej łazience, przesunęłabym wejście w stronę ściany z grzejnikiem. Do samego układu nie mam żadnych 'ale' :) Ewentualnie, zamieniłabym miejscami wc i umywalkę, tak aby miska wc nie była na wprost wejścia (niektórym osobom to przeszkadza).

Nie wiem jaka jest długość ściany, z prawej strony, przy wejściu. Jednak przy takim układzie sanitariatów, na ścianę przy wc wyznaczyłabym min. 70 cm. Drzwi 70 cm (z ościeżnicą ok. 78 cm) - zostaje 30 cm ściany. Czy aż tyle potrzeba aby nie zawadzić o grzejnik? To pytanie zostawiam otwarte :) I pytanie troszkę intymne, ale jakże ważne: gdzie powiesić papier toaletowy? :D Jego miejsce chyba będzie na zabudowie stelaża :) Czy to będzie wygodne? 
Jeżeli jest taka potrzeba, to ścianę nad zabudową stelaża, można wykorzystać na szafki lub tam przenieść grzejnik.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.08.2016 10:42
Myślę, że masz rację - wejście na wprost od kibelka jest passe :-) będzie po boku. Tylko przesunę drzwi jeszcze na prawo o 10 cm i drzwi będą 80 cm. Mam pytanko dużo cm odejdzie gdy będą już płytki, ściany są równe ?

Odnośnie większej łazienki, aby nie było,że liczę na gotowca, zrobiłem taki projekcik, co o tym syla sądzisz ? Jakieś sugestie, nie za ciasno będzie,może masz lepszy pomysł ?Jakie wymiary powinna mieć wnęka aby taka standardowa pralka ładowana od przodu się zmieściła ?

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 09.08.2016 21:17
Na płytki trzeba przeznaczyć ok. 2 cm na jedną ścianę, ale to oczywiście zależy od grubości samej płytki i warstwy kleju jaka jest zalecana do owej płytki.

Tak się przyglądam większej łazience.....trochę szkoda zabierać miejsce na szafę, z sąsiedniego pokoju. Idę w takim kierunku....
ewentualnie:
Wizualnie, w pierwszym przypadku jest więcej miejsca, jednak mam wrażenie, że jest trochę ciasno przy umywalce, od strony ściany z drzwiami. A muszą być dwie umywalki? :D

Ok, to jeszcze wizualizacja :)

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.08.2016 23:21
Na początku wielkie podziękowanie za pomoc ! Naprawdę ! Takie duże lustro wygląda obłędnie... Nawet by mi do głowy nie przyszło , że można jeszcze tak to rozmieścić. Wiesz, w budowanym domu będzie szeroki korytarz i tam na pewno będzie miejsce na drugą szafę przesuwną. Więc... gdyby jednak tą wnękę zrobić na pralkę :- )to jak byś to widziała ? Na pewno nie chciałbym aby kibelek był na wprost drzwi. Nie napisałem ale w łazience będzie szedł pion kanalizacyjny ( do napowietrzania ) więc wc najlepiej w rogu. Podobają mi się takie podwójne umywalki i nie trzeba będzie z dziećmi walczyć o kran :-)

Jaką szerokość dać tej wnęki bo głębokość będzie 60 cm. I jak się taką wnękę zabudowuje ? myślałem o takich drzwiczkach oddzielnie na pralkę i oddzielnie na szafkę wyżej ? Ogólnie chodzi aby zamaskować to miejsce.

Syla podrzucę ci jeszcze link do mojego drugiego posta odnośnie projektu kuchni. Tam już  to w ogóle nie wiem jak to rozplanować:

http://forum.leroymerlin.pl/forum/projekt-kuchni-to-jak-...-pomozecie--,dyskusja,1122523.html
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 09.08.2016 23:50
Kuchnię widziałam jako pierwszą, dopiero później zobaczyłam łazienki :D Zastanowię się i nad nią:) Ale najpierw łazienka.
A mogłabym dostać link do projektu domu? Może będę miała mniej wątpliwości, mając wgląd w cały dom.
Myślałam o zagospodarowaniu krótszych ścian, aby polepszyć proporcje łazienki. Oj, jak bardzo mi nie pasuje wysokość, na jakiej są okna :) Oj bardzo :)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.08.2016 10:22
Proszę bardzo, link:

http://projekty.muratordom.pl/projekt_dom-z-historia,2225,0,0.htm

Obecny etap budowy to stan surowy otwarty jeszcze bez wstawionych okien, więc teoretycznie otwór okienny można modyfikować, oczywiście ograniczeniem jest szerokość nadproża. Choć w łazience podoba mi się aktualne umiejscowienie okien.
Inne dyskusje
Projekty budowlane
11.11.2019 16:21
Prośba o pomoc - jak ustawić meble w salonie

Witam,
bardzo  proszę o pomoc/inspirację jak ustawić meble w salonie, żeby nie zrobić z niego "klitki". Układ i metraż jak w załączniku. Skłaniam się ku opcji zabudowania ścianki z korytarza do kuchni, a zostawienia jedynie przejścia z kuchni do salonu.
Chciałabym żeby w salonie była część ze stołem i krzesłami (myślę że stół 4-osobowy z możliwością rozłożenia oraz część z kanapą/narożnikiem i stolikiem kawowym oraz miejsce na tv 50 cali. Układ zaproponowany przez dewelopera mi nie odpowiada, bo nie chciałabym aż tak oddzielać obu części pokoju (tak żeby osoby oglądające tv siedziały tyłem do stołu..
Opcja, którą biorę pod uwagę, to ustawienie narożnika w kształcie U naprzeciwko przejścia do kuchni. W rogu między drzwiami balkonowymi a kuchnią jakiś mały regał, a obok niego szafka na tv lub tv wiszący na ściance. W drugiej części (tej bez okien) ustawienie stołu, a wokół jakieś komody/ regały itp.
Druga opcja, to narożnik zwykły również naprzeciwko kuchni, ale krótszy bok obok drzwi balkonowych i powieszenie tv nad stołem na drugim końcu pokoju..
Inne opcje nie przychodzą mi do głowy. Pokój ma szerokość 335 a długość 635.
Będę mieszkać sama (w przyszłości z psem :D), ale chcę być przygotowana na gości (4-8 osób).
Każda rada mile widziana! :)

Projekty budowlane
22.06.2018 13:11
gotowy projekt domu vs. projekt indywidualny
Dzień dobry,

pragnę namowić mojego męża na budowę małego, energooszczędnego domu. Zbieram do tego argumenty "za", jak również informacje na temat kosztów takiego przedsięwzięcia.

Nurtuje mnie problem projektu domu: można kupić taki gotowy, za niecałe 3 tys., ale słyszałam, że to nie koniec wydatków na sam projekt. 
Zastanawiam sie, jak się to ma do ceny usługi architekta, który projektuje dom od podstaw. Mowa o tu zwykłym domu do 120m2 powierzni mieszkalnej plus garaż, w technologii energooszczędnej, może z pompą ciepła. 

Czy ktoś ma rozeznanie ile może kosztować taki indywidualny, niezbyt wymyślny, projekt zamówiony u architekta. Może ktoś sam budował coś podobnego i ma doświadczenie (typu co się bardziej opłaca: usługa architekta, czy dostosowywanie gotowego projektu, którego cena początkowa w katalogu to niecałe 3 tys.?

Bylabym bardzo wdzięczna. 
Projekty budowlane
30.10.2019 10:22
dom całoroczny z drewna

potrzebuje domku małego do prowadzenia własnego biura na placu magazynów, słyszałem dużo dobrego o domach całorocznych z drewna co o nich sądzicie? czy na prawdę są wytrzymałe i funkcjonalne http://efekt-lazienka.pl/mini-domy-caloroczne-drewniana-klasyka-na-kazda-kieszen/