Numer referencyjny: {{currentTaggedProduct.referenceNumber}}
Cena: {{currentTaggedProduct.price}} zł/{{currentTaggedProduct.priceUnit}}
Całe mieszkanie
Administrator
{{data.place}} dołączył(a) {{data.onForumSince}}
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
{{data.numberOfFavourites}}
ulubione
06.06.2014 08:44

Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania od dewelopera, brak pomysłów !!

Witam serdecznie, na forum pisze pierwszy raz, ale od dłuższego czasu czytam wątki i przeglądam Wasze wnętrza. zwracam się do wszystkich lubiących kombinować z wnętrzami o poradę, bo ja nie mam absolutnie żadnych koncepcji. Jest to moje pierwsze mieszkanie, podczas kupowania, oglądane na rzucie podobało mi się. Jednak po oddaniu kluczy jestem lekko załamana. Korytarz bardzo nieustawny, nie ma miejsca na szafę na kurtki i buty, na ścianie za drzwami znajduje się kaloryfer, wiec pewnie do usunięcia oraz domofon- do przeniesienia. króciutka ścianka za drzwiami ma szerokość pewnie z 30cm (niesety nie zmierzona) pokój nr. 2 sypialnia długa i wąska, okno w pokoju to niestety okno balkonowe, na ścianie koło okna kaloryfer. kuchnia (3) w miarę jako taka, pod oknem kaloryfer, chciałabym w kuchni umieścić malutki stolik z dwoma krzesłami. W łazience na ścianie 88cm miejsce na prysznic. ja marze o wannie, nie wiem czy jest to do zrobienia, myślałam o wannie szer 80cm, ale niestety druga sciana ma na dł. 118cm...takiej wanny nie znajde. myslałam o kompletnym przearanżowaniu łazienki względem tego co jest zaplanowane przez dewelopera, nie wiem jednak z jakimi kosztami musiałabym się liczyć. Salon nie jest z zły, duży, przestronny. okno obok balkonu to również okno balkonowe, na ścianie z balkonem dwa kaloryfery. Jako ze (w moim mniemaniu) mieszkanie nie jest za bardzo ustawne, w korytarzu miejsca brak na komandora, w sypialni zaczej tez duzej szafy nie umieszcze, pomyślałam o tym, aby w salonie wydzielić ścianą z nidy (czy czymś takim) taką jakby zamykaną garderobę, zaraz jak się wchodzi do pokoju po lewej stronie. pokój jest duże, wiec można to wykorzystać. Drugim pomysłem, choć nie wiem czy możliwym do wykonania i jak bardzo kosztownym byłoby przeniesienie kuchni do salonu i zrobienie aneksu kuchennego, a w miejscu kuchni zrobienie garderoby i składzika na mopa, wiadro, deskę do prasownaia itd. Mieszkanie na parterze, i to niestety parter zupełnie na ziemi, także będąc w mieszkaniu widzę każdego przechodnia i oni tez spokojnie mogą zajrzeć mi do okna ... Bardzo proszę o pomoc, widzę, że wielu z was ma bardzo duże ciekawych pomysłów, ciekawych rozwiązań, ja jestem mieszkaniem załamana mozna powiedzieć, może ktoś z Was rozjaśni mi sytuację i przekona że mieszkanie nie jest wcale takie złe.... pozdrawiam serdecznie, liczę na waszą pomoc. Kasia.
Numer referencyjny: {{product.referenceNumber}}
Cena: {{product.price}} zł/{{product.priceUnit}}
Anuluj
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.06.2014 22:09
W odpowiedzi na post: Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania od dewelopera, brak pomysłów !!

Dziewczyny tu pomysl jednej z uzytkowniczek innego forum,
bardzo mi sie podoba, mysle ze super rozwiazanie.
co o tym myslicie?
jednak musze sie rozeznac w mozliwosciach przeniesienia kuchni do salonu
i kosztach.
jak narazie po glowie chodzi mi wlasnie to rozwiazanie i ostatni pomysl Ofelki z garderoba w salonie na dlugosc sciany
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
11.06.2014 22:51
W odpowiedzi na wpis użytkownika: kasia.n
to jest zdecydowanie najlepszy pomysł
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.06.2014 18:20
W odpowiedzi na post: Proszę o pomoc w aranżacji mieszkania od dewelopera, brak pomysłów !!
Zrobiłabym aneks kuchenny w salonie(płyta indukcyjna)a w obecnej kuchni garderobę-można ją w przyszłości zmienić w pokoik dla dziecka.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
09.06.2014 16:45
tak, w większej mierze zaważyła cena, było to tez ostatnie mieszkanie do kupienia, wiec wyjscia niestety nie bylo.

w mieszkaniu jest gaz, ale cały czas myślę czy zostac przy kuchence gazowej czy indukcji.
teraz od 5 lat mieszkam w mieszkaniu gdzie jest indukcja i odpowiada mi to, mimo, ze wielu znajomych jest bardziej za gazem...
a wy jakie macie zdanie na ten temat?

chyba jednak zostane przy tym układzie mieszkania, który jest, tzn. nie bede zamieniać kuchni.
jesli ktos miałby fajny pokój na wydzielenie garderoby w salonie, to będę wdzięczna.
zastanawiam się jakie wymiary musiałaby mieć garderoba, żeby spełniała swoja funkcję
oraz żeby z salonu nie została mała nieustawna klitka.
w salonie bardzo chciałabym mieć narożnik oraz stół i krzesła.
mieszkanie dla pary.
picsart_1427586256156_filtered_av.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.06.2014 00:50
kasia.n Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> chyba jednak zostane przy tym układzie
> mieszkania, który jest, tzn. nie bede zamieniać
> kuchni.
> jesli ktos miałby fajny pokój na wydzielenie
> garderoby w salonie, to będę wdzięczna.
> zastanawiam się jakie wymiary musiałaby mieć
> garderoba, żeby spełniała swoja funkcję
> oraz żeby z salonu nie została mała nieustawna
> klitka.
> w salonie bardzo chciałabym mieć narożnik oraz
> stół i krzesła.
> mieszkanie dla pary.

To może w takim razie coś takiego? Bez przenoszenia ścian i kuchni. Dobudowana jedynie ściana w salonie.

Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.06.2014 09:35
W odpowiedzi na wpis użytkownika: Ofelka
Ofelka bardzo Ci dziękuję za tą aranżację,
bardzo spodobała mi się ta garderoba, tak nie pomyślałam, żeby ja zrobić.
salon zostałby szerokości 315, czy to jest ok. szerokość?
ja myślałam o takim czymś

picsart_1427586256156_filtered_av.jpg
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
10.06.2014 12:10
kasia.n Napisał(a):
> Ofelka bardzo Ci dziękuję za tą aranżację,
> bardzo spodobała mi się ta garderoba, tak nie
> pomyślałam, żeby ja zrobić.

Nie ma sprawy ;)

> salon zostałby szerokości 315, czy to jest ok.
> szerokość?

Wg mnie szerokość jest jak najbardziej odpowiednia. Wklejam kilka aranżacji z podobnymi szerokościami.

A tutaj plan z wymiarami:

Odpada problem nierównych ścian i tv ustawionego po skosie. Zmieści się również narożnik.

> ja myślałam o takim czymś

W tej wersji znowu trzeba kombinować jak ustawić tv, żeby był naprzeciwko kanapy no i niepotrzebnie wydłuża się korytarz ;)
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
07.06.2014 18:59
....

07.06.2014 12:58
Ja na twoim miejscu zostawiłabym tak jak jest.Dużą szafę zrobiłabym w dużym pokoju,resztę mebli(np.do sypialni pod wymiar).Kuchnia z pokojem 16,5 to zdecydowanie za mało.Natomiast w dużym nie możesz zrobić gdyż nie masz tam komina a sam okap nic nie da(na czym będziesz gotować,gaz czy kuchenka elektryczna to też ma duże znaczenie).Czy to mieszkanie dla jednej osoby czy dla rodzinki?Z samego twojego opisu wynika że ci się nie podoba.Więc urządź w miarę tanio i sprzedaj/zamień,albo pomieszkaj trochę i wtedy zdecydujesz czy chcesz czegoś innego.Taka moja rada.
Administrator
{{data.numberOfPosts}}
zdjęcia
ulubione
Pomocna dłoń 07.06.2014 21:33
W odpowiedzi na wpis użytkownika:
łucjaemilia Napisał(a):
> Ja na twoim miejscu zostawiłabym tak jak
> jest.Dużą szafę zrobiłabym w dużym
> pokoju,resztę mebli(np.do sypialni pod
> wymiar).Kuchnia z pokojem 16,5 to zdecydowanie za
> mało.Natomiast w dużym nie możesz zrobić gdyż
> nie masz tam komina a sam okap nic nie da(na czym
> będziesz gotować,gaz czy kuchenka elektryczna to
> też ma duże znaczenie).Czy to mieszkanie dla
> jednej osoby czy dla rodzinki?Z samego twojego
> opisu wynika że ci się nie podoba.Więc urządź
> w miarę tanio i sprzedaj/zamień,albo pomieszkaj
> trochę i wtedy zdecydujesz czy chcesz czegoś
> innego.Taka moja rada.

Tez mnie zastanawia czemu kupiłaś to mieszkanie, skoro nie podoba Ci sie ...Podejrzewam,ze zadecydowała cena, mieszkania na parterze sa zwykle tańsze, tak samo jak mieszkania z ukośnymi ścianami itp. Ja bym sie nie poddawała i starała sie wycisnąć z tego wnetrza jak najwiecej:).
Całe mieszkanie
Kilka ujęć z naszego "M"
Całe mieszkanie
Moje mieszkanko w skrócie
Całe mieszkanie
Naszemieszkanko